Які устілки потрібні при плоскостопості?У сучасному світі плоскостопість - дуже поширене захворювання, яке є серйозною загрозою здоров'ю не тільки ніг і опорно-рухового апарату, а й усього організму в цілому, адже всі системи, органи і тканини людини, отримуючи сигнал про неправильне положення стоп, починають перебудовуватися. Це веде до ослаблення м'язів, виникненню сколіозу та ряду інших недуг, які з часом набувають хронічні форми, що важко піддаються лікуванню. Саме тому так важливо займатися профілактикою і здійснювати заходи щодо своєчасного діагностування, поки хвороба не запущена і не пустила глибоке коріння, а тіло не звикло постійно перебувати в неприродному, анатомічно неправильному положенні.

Якщо говорити медичною мовою, то плоскостопість - зміна форми стопи, що характеризується опущенням її склепінь: поперечного та поздовжнього. Ми ж з Вами можемо візуально визначити дефект, якщо, дивлячись на свою стопу, не спостерігаємо з її внутрішньої сторони м'яко вигнуту арку (так званий звід стопи). Якщо такий вигин у вигляді арки відсутній тільки тоді, коли ми стоїмо, але з`являється, коли піднімаємо ногу, то це так званий мобільний вид даного захворювання. Якщо ж форма стопи не змінюється, коли нога знаходиться на вазі, то це вже фіксована плоскостопість, що є набагато більш небезпечною формою патології. При найменшій підозрі на дефект, необхідно відразу, не відкладаючи часу, звернутися до лікаря - ортопеда, який зробить додаткові обстеження, поставить діагноз і, при необхідності, дасть свої рекомендації.

Причини появи плоскостопості можуть бути різноманітними:

 • генетична схильність;
 • малорухливий спосіб життя;
 • носіння незручного і неякісного взуття;
 • порушення обміну речовин;
 • надмірні навантаження на ноги;
 • травми;
 • вагітність;
 • зайва вага.

Цей підступний недуг може бути:

 1. Вроджений, який дуже нелегко визначити до певного віку (зазвичай до 5 - 6 років), зважаючи на особливості анатомічної будови стопи маленьких дітей.
 2. Травматичний є наслідком перелому п'яти, щиколотки і предплеснових кісток.
 3. Паралітичний. Виникає в результаті паралічу підошовних м'язів стопи і тих м'язів, які починаються на гомілки (після поліомієліту, наприклад).
 4. Рахітичних обумовлюється навантаженням тіла на ослаблені кістки ступень.
 5. Статичний, який зустрічається найчастіше. З'являється із-за слабкості м'язів гомілки і стопи, а також зв'язкового апарату і кісток. Причини розвитку даного виду плоскостопості дуже різняться. Це і велика маса тіла, і професії, що вимагають тривалого стояння, і сидячий спосіб життя, а також старіння організму, спадковість, деякі захворювання, носіння незручного взуття: (вузького, неякісного, на високих підборах).

Плоскостопість: устілки як невід'ємна частина заходів в боротьбі з недугою.

Як правило, в число комплексних заходів по боротьбі з патологією стоп, фахівці всього світу, в обов'язковому порядку, включають устілки від плоскостопості, які є незамінними помічниками у відновленні і підтримці здоров'я, поєднуючи в собі простоту у використанні, низьку вартість і величезний позитивний ефект від їх застосування. Що ж собою являють ці вироби?

Ортопедичні устілки при плоскостопості - спеціальні вкладиші в взуття, які володіють особливою будовою і служать для захисту здоров'я людини шляхом корекції порушень в анатомічній будові його стопи, а також - для комфорту та гігієни. Їх застосування, в значній мірі, сприяє:

 • зняття навантаження на нижні кінцівки, що веде до зникнення надмірної втоми і больових відчуттів в ногах і хребті, усунення передчасного зносу суглобів не тільки стоп, але також - колінних і тазостегнових;
 • попередження травм за рахунок підвищення стійкості ступень;
 • запобігання набряків в області щиколоток і суттєвого зменшення вже наявних;
 • поліпшення кровообігу в нижніх кінцівках.

Лікарі призначають різні ортопедичні устілки від плоскостопості, в залежності від поставленого діагнозу, причин його появи, віку, способу життя людини і її професії.

Які устілки потрібні при плоскостопості?Спираючись на дані досліджень і визначивши яким типом даного захворювання, страждає пацієнт, ортопед і рекомендує відповідні ортопедичні устілки для плоскостопості в кожному конкретному випадку окремо, будь то профілактика хвороби, що насувається або лікування вже наявних дефектів стопи. Без сумніву, великим благом наших днів є те, що устілки від плоскостопості купити можна без жодних зусиль в будь-якому спеціалізованому медмагазині. Але який виріб необхідно саме Вам? Вибір завжди буде залежати від типу викривлення і купувати слід ту модель, яка забезпечить підтримку потрібного зводу Вашої ступні: поперечного або поздовжнього.

За своїм виглядом, плоскостопість ділять на три основних види:

 1. Поперечний - сплощення поперечного зводу стопи.

Цей вид захворювання має три ступеня тяжкості. При наявності 1-го ступеня великий палець ноги трохи відхиляється в сторону, внаслідок чого формується шишка на кісточці, від якої страждають дуже багато людей (переважно жінки). Якщо хвороба розвивається і вже є 2-я ступінь, то спостерігається більш значний кут викривлення великого пальця (близько 35 градусів). 3-й ступінь діагностується в тому випадку, коли відбувається деформація практично всіх пальців ноги.

Устілки при поперечному виду плоскостопості повинні бути забезпечені:

 • пелотом, або метатарзальною подушечкою, яка забезпечить підтримку поперечному зводу. Таким чином, навантаження знижується і рівномірно розподіляється на передній відділ підошви, що значно полегшує біль у багатьох ділянках опорно-рухового апарату (стопи, колінні і тазостегнові суглоби, спина);
 • каркасом, що захищає і підтримує зведення стопи, перерозподіляючи навантаження, яка на неї виявляється.

Крім того, ортопедична устілка при плоскостопості поперечного виду може мати п'ятковий амортизатор. Цей важливий елемент зменшує ударне навантаження, яке впливає на п'яту при ходьбі. До того ж, за рахунок цього забезпечується захист ахіллового сухожилля і тазостегнових суглобів.

 1. Поздовжнє - сплощення поздовжнього склепіння стопи.

При даному виді плоскостопості стопа практично всією поверхнею стикається з підлогою. Найчастіше інтенсивність розвитку захворювання залежить від маси тіла людини: чим вона більше, тим сильніше виявляються симптоми.

Устілки ортопедичні при плоскостопості даної форми мають головну особливість - наявність високого супінатора, який підтримує подовжній звід, що сприяє відновленню правильного анатомічного положення ноги. У той же час усуваються больові відчуття, знімається надмірне навантаження зі стоп і підвищується їх стійкість, а також попереджається виникнення і прогресування п'яткової шпори. Такі устілки обов'язково повинні мати клини, за допомогою яких можна змінювати кут нахилу при ходьбі. Висота супінатора дуже важлива для устілок при поздовжньому вигляді плоскостопості. А визначається вона двома факторами: будовою стопи і ступенем тяжкості захворювання. Цей показник строго індивідуальний для кожного пацієнта.

 1. Комбіноване - поєднане сплощення і поздовжнього і поперечного склепінь.

В даному випадку відбувається сплощення обох склепінь. Тут лікування повинно бути спрямоване на зменшення і полегшення болю і тому підійдуть устілки з двома або трьома точками опори. Наприклад, устілки з трьома точками опори призначені для корекції та підтримки поздовжнього і поперечного зводу стопи і зниження навантаження на п'яту. Для таких цілей краще використовувати ортопедичні устілки з жорсткого або каркасного матеріалу. Пелот, супінатор і п'ятковий амортизатор створюють опору, що забезпечує зниження навантаження, а також надає позитивний ефект в цілому на хребет і суглоби людини.

Які устілки потрібні при плоскостопості?Всі знають, що будь-яку хворобу набагато легше попередити, ніж лікувати. І плоскостопість - не виняток. Важко переоцінити ефект від застосування ортопедичних устілок з метою своєчасної профілактики, яку краще починати вже з дитячих років. Адже не секрет, що в дитячому віці нога набагато краще піддається корекції. І якщо говорити про наших малюків, то можна відзначити сумний факт: далеко не всі виробники, що випускають взуття для підростаючого покоління, дотримуються рекомендацій фахівців в галузі дитячого здоров'я, що несе не тільки незручність, але і пряму шкоду ніжці дитини, яка ще формується. У цих випадках саме устілки проти плоскостопості для дітей стануть справжнім порятунком. Дані статистики невблаганні: у наш час до 70% дітей шкільного віку вже страждають на цю недугу, здатну завдати чимало страждань дитині в майбутньому. Тому нехтувати профілактичними заходами ні в якому разі не можна: потрібно регулярно проходити огляд у педіатра, щоб вчасно попередити хворобу, використовуючи спеціальні дитячі ортопедичні устілки від плоскостопості.

Але не тільки для наших діток попередження хвороби є основою здоров'я. У будь-якому віці важливе значення має своєчасне відвідування лікаря - ортопеда і точне виконання його вказівок. На початкових етапах захворювання Ви цілком можете купити устілки від плоскостопості в профілактичних цілях, і вони не дадуть розвинутися недузі, допоможуть повернути правильну біомеханіку ногам, а разом з ними - правильне положення хребта, формуючи тим самим красиву і правильну поставу. Особливо це стосується:

 • Дам - любительок взуття на шпильці. Дорогі жінки, щоб уникнути прийдешньої розплати за гарний зовнішній вигляд, вам обов'язково знадобляться ортопедичні устілки при плоскостопості, призначені саме для модних туфельок. Це спеціально створені для вас устілки для взуття на підборах (устілки для модельного взуття) і укорочені ортопедичні напівустілки, які відмінно вписуються як в модні туфлі, так і в відкриті босоніжки, залишаючись абсолютно непомітними з одночасним бездоганним виконанням всіх свої функцій.
 • Спортсменів та людей, що ведуть активний спосіб життя. Для них виробники випускають ортопедичні устілки для бігу при плоскостопості, які компенсують навантаження на стопу не тільки при інтенсивних заняттях спортом, але і під час танців, стрибків і піднятті важких предметів. Завдяки спеціальній будові, ці вироби володіють підвищеними амортизаційними властивостями, що дуже позитивно позначається не тільки на стопах, але і на хребті людини. До того ж, спортивні устілки роблять з урахуванням підвищеного потовиділення, тому вони прекрасно поглинають вологу та пропускають повітря, захищаючи ноги від попрілостей, натоптишів і мозолів. Крім цього, до переваг таких вкладишів можна віднести те, що вони максимально захищають стопу від можливих пошкоджень і болів в нижніх кінцівках, забезпечують надійну стійкість за рахунок хорошого зчеплення. З огляду на все це, можна з упевненістю сказати, що устілки для бігу при плоскостопості, під час аматорських чи професійних тренувань, вбережуть Вас не тільки від хвороб і травм ніг, але і всього опорно - рухового апарату.
 • Тих з нас, чия професійна діяльність пов'язана з довгим перебуванням на ногах. Або, навпаки, якщо доводиться постійно сидіти на роботі і під час навчання. Все це вельми плачевно позначається на нашому здоров'ї, починаючи зі ступень і закінчуючи опорно-руховим апаратом і внутрішніми органами.
 • Жінок під час вагітності.
 • Людей з надмірною масою тіла і захворюваннями обміну речовин, а також зі спадковою схильністю до даного виду недуги.

Якщо Вам вже поставлений діагноз і Ви встали перед необхідністю купити ортопедичні устілки при плоскостопості будь-якого виду, або ж у Вас присутні вище перелічені причини та причина, що говорять про доцільність профілактики, запрошуємо в наш медмагазин "Ортоп", де є величезний вибір різноманітних виробів для стопи провідних світових виробників за доступними цінами, що відрізняються високою якістю, що підтверджується наявністю сертифікатів і гарантії на будь-яку одиницю товару. Фахівці з медичною освітою з задоволенням дадуть Вам кваліфіковану, грамотну безкоштовну консультацію і ввічливо нададуть відповіді на всі запитання, щоб Ви уникнули помилки у виборі. Мережа ортопедичних салонів нашої фірми, розташованих в Києві і інших містах України, пропонує не тільки готові вкладки у взуття, а й можливість виготовити для Вас на місці індивідуальні ортопедичні устілки від плоскостопості за Вашими особистими мірками, з чим Вам може допомогти наш лікар - ортопед ( час прийому узгоджується попередньо по телефону). Для Вашої зручності працює також інтернет- магазин, де Ви легко можете зробити замовлення різних готових виробів з доставкою додому.

Оплата можлива будь-яким зручним для Вас способом. Доставка товарів здійснюється в найкоротші терміни:

 1. По Києву - кур'єром або поштою;
 2. В інші регіони України - сервісом "Нова Пошта".

Звичайно, слід зауважити, що ортопедичні устілки плоскостопість самостійно навряд чи вилікують, якщо хвороба вже почала розвиватися. На додаток до цього, в таких випадках, лікарі часто призначають ще ЛФК, фізіотерапевтичні процедури, масаж і інші методи. Щоб не мати цих проблем, які забирають багато часу, сил і засобів, стежте за своїми стопами і періодично відвідуйте фахівців. І пам'ятайте: ортопедичні устілки допомагають позбутися не тільки плоскостопості і патологій опорно-рухового апарату, а й здатні позбавити людину від врослого нігтя, неправильного положення сечового міхура, проблем простати, дефектів нирок, шлунка, серця, підшлункової залози і легенів. Адже в нашому організмі все взаємопов'язано.

Будьте здорові, бережіть себе і своїх дітей.