Одним з основних методів діагностики практично будь-якого захворювання, пов'язаного із запаленням в організмі, є вимірювання температури тіла. Її підвищення якраз і сигналізує про те, що у нас, на даний момент, відбувається якийсь запальний процес, а також вказує на ризик інфекційних або інших патологій. Досягає свого максимуму вона зазвичай у вечірні години. Нерідко є і те, що на відхилення цифр від норми в більшу сторону мають вплив такі чинники як надмірне фізичне навантаження, порушений емоційний стан людини, фаза менструального циклу і так далі, тому час доби може бути тут і ні при чому.

Виміряти температуру "на око" неможливо. Для цього знадобиться спеціальний прилад - медичний термометр (градусник), який міцно увійшов в наше життя і є присутнім у кожній домашній або офісній аптечці.

На сьогоднішній момент існує три типи вимірювачів температури:

  1. Ртутний термометр - у вигляді довгастої скляної колби з капіляром, що містить в собі ртуть. Використовують його в основному для вимірювання температури тіла під пахвою. На сьогоднішній момент такий прилад показує найбільш точні результати подібного роду діагностики. Це самий відчутний його плюс.

Який термометр вибрати: ртутний або електронний?Що стосується негативних характеристик, через які сучасне суспільство починає потихеньку відмовлятися від його використання, - це ртуть, що входить до складу термометра. У зв'язку з тим, що градусник потрібно постійно струшувати для повернення рідкого металу на нульовий рівень, існує ризик того, що прилад може вислизнути з рук і розбитися. Це дуже небезпечно, так як пари ртуті негативно впливають на організм і можуть призвести до незворотних наслідків, викликаючи хронічне отруєння. До того ж прибирати і утилізувати цей рідкий метал самостійно не рекомендується. Для цього необхідно викликати особливу службу, що спеціалізується на такого роду заходах.

У той же час даний тип градусників має досить велике коло шанувальників. Тому цей класичний термометр доступний до продажу практично в будь-якій аптеці і купити його не складе ніяких труднощів. Досить компактний, реалізується в спеціальному захисному ковпачку, призначеному також і для зберігання приладу. Не вимагає особливого догляду - тільки дбайливе зберігання і дезінфекція. Має невисоку цінову політику.

  1. Електронний градусник, який прийшов на зміну ртутному термометру. Відображає досить точні результати вимірювань. Зручний у використанні, може мати гнучкий наконечник, LED - дисплей з підсвічуванням. Звуковий сигнал сповістить Вас про закінчення процесу вимірювання температури, а індикатор заряду батареї повідомить про те, коли буде потрібно її заміна. Більшість виробників оснащують електронні градусники водостійким корпусом - це значно спрощує догляд за приладом та його дезінфекцію.

Слід звернути увагу, що перевірку температури такими пристроями можна проводити як пахвовим методом вимірювання, так і оральним, або ректальним. Виробник зазвичай вказує для якого способу підходить конкретна модель.

Використовуючи звичний нам аксилярний метод вимірювання, слід проводити діагностику, щільно притискаючи градусник до тіла протягом 5-7 хвилин, або до звукового сигналу, який сигналізує про закінчення процесу. Дотримання цього правила є запорукою відображення коректних результатів на дисплеї.

Електронний термометр зручний для всіх категорій населення. Простота використання, середня цінова політика, широка лінійка виробників - все це допоможе Вам у придбанні та користуванні даним видом приладу.

Вибрати і купити електронний градусник в нашому медмагазині "Ортоп" досить легко.

  1. Безконтактний термометр (або інфрачервоний). Такі градусники стали випускати порівняно недавно. Особливу популярність вони здобули з початком епідемії коронавируса (COVID-19), оскільки є ідеальними в плані масового виміру температури за максимально короткий час.

Для проведення діагностики достатньо направити інструмент на лоб або зап'ясті досліджуваної людини на відстані 4-6 см. Результати будуть відображені на великому екрані по закінченню декількох секунд.

Який термометр вибрати: ртутний або електронний?Саме відсутність повного контакту зі шкірою є незаперечним плюсом використання такого типу градусників для вимірювання температури тіла. Крім цього, інфрачервоний термометр має невеликі розміри і невелику вагу - він легко поміститься як в жіночій сумочці, так і аптечці автомобіліста.

Бонусом є використання такого пристрою як пірометра - для вимірювання температури будь-яких предметів, поверхонь, рідин і навіть повітря в кімнаті.

Безпека використання забезпечує відсутність ртуті всередині термометра. Принцип роботи такого приладу заснований на обробці інфрачервоного випромінювання, що виходить від предмета вимірювання, датчиком. Таке випромінювання не представляє абсолютно ніякої небезпеки. Тому в сім'ях, де є маленькі діти, такий помічник просто незамінний.

Дата і час, індикатор заряду батареї - все це включено в базовий набір функцій безконтактних термометрів. Додатковим плюсом є також пам'ять приладу, яка може записати до 50 останніх вимірів (наявність опції і кількість вимірювань для запам'ятовування залежить від моделі і виробника). Останнім часом виробники передбачають можливість калібрування таких пристроїв, що служить запорукою отримання максимально точних результатів.

Цінова політика даних приладів вище середньої, і це їх єдиний мінус. Однак всі інші переваги безконтактного градусника дозволять Вам раз і назавжди забути про незручності, пов'язані з вимірюванням температури, і прийняти остаточне рішення - купити інфрачервоний термометр.

Медмагазин "Ортоп" пропонує Вам найширший вибір термометрів різних типів і видів - від електронних до безконтактних (інфрачервоних), як для дорослих, так і дітей. Наші фахівці, які мають медичну освіту, ввічливо, кваліфіковано і докладно розкажуть Вам про переваги і недоліки кожної моделі, що є в наявності, і допоможуть з вибором приладу. Для цього Вам достатньо подзвонити по одному з телефонів, зазначених на сторінці або зробити замовлення, заповнивши форму на сайті (Вам тут же передзвонять). Також у Вас є можливість відвідати один з наших салонів, розташованих в Києві і інших містах України. Оплата приймається будь-яким, зручним для Вас, способом. З метою економії Ваших сил і часу, ми пропонуємо доставку за вказаною Вами адресою:

  • по Києву - кур'єром або поштою;
  • в інші регіони країни-сервісом "Нова Пошта".

Очевидно, що градусник по праву можна назвати головним гаджетом наших аптечок.

Слідкуйте за температурою свого тіла і будьте здорові!