З проблемою варикозного розширення вен не з чуток знайомі багато. На початковій стадії це захворювання дає про себе знати хворобливими відчуттями і вагою в ногах, набряками, нічними судомами, сверблячкою в області гомілок і щиколоток. Незабаром до цих симптомів також додається поява судинних зірочок і виступаючих над поверхнею шкіри розширених вен. Саме на цьому етапі люди найчастіше вирішують звернутися за лікарською допомогою, і в більшості випадків доктора настійно рекомендують пацієнтам купити компресійні колготки, панчохи або гольфи. Яким же чином вони здатні допомогти в лікуванні варикозу?

Компресійний трикотаж: його види і який краще Вам купити?Компресійний антиварикозний трикотаж є особливо пружною білизною, яке надає стискуючу дію на нижні кінцівки і тим самим забезпечує ефективну підтримку вен. Головною його особливістю є надання градуйованого тиску на різні ділянки ніг. Розподіляється він наступним чином:

  • Максимальна компресія (100%) припадає на область щиколоток;
  • Приблизно 70% - на верхню частину гомілки;
  • 40-50% - на стегна;
  • Близько 20% - на область паху.

Завдяки такому впливу значно знижується навантаження на венозну систему нижніх кінцівок і прискорюється кровообіг. Постійний тиск на вени також сприяє звуженню їх просвіту і нормалізації роботи клапанного апарату - за рахунок цього запобігається зворотний потік крові, зменшуються застійні явища, ноги перестають набрякати і втомлюватися.

Компресійні гольфи, панчохи і колготки також діляться на 5 категорій, в залежності від сили тиску, що чиниться на нижні кінцівки:

  • Профілактичні - тиск від 15 до 18 мм. рт. ст.
  • Перший клас - компресія на рівні 18-22 мм. рт. ст.
  • Другий клас - 23-32 мм. рт. ст.
  • Третій клас - 34-46 мм. рт. ст.
  • Четвертий клас - тиск від 49 мм. рт. ст. і вище.

У яких випадках показано застосування компресійного трикотажу.

Відразу ж відзначимо, що використовувати компресійні панчохи або інші різновиди противарикозного трикотажу слід не тільки тим, хто вже помітив у себе перші ознаки захворювання. Медики рекомендують носити подібні вироби в профілактичних цілях всім людям, які мають схильність до варикозного розширення вен і хочуть попередити його розвиток.

Головними медичними показаннями до їх використання є:

  • Синдром «важких ніг»;
  • Судинні зірочки;
  • Варикозна хвороба;
  • Хронічна венозна недостатність;
  • Тромбофлебіт;
  • Лімфостаз;
  • Посттромботичний синдром;
  • Трофічні виразки;
  • Післяопераційний період після хірургічного лікування варикозу та інших втручань на ногах.

У будь-якому з цих випадків, перш ніж купити компресійні панчохи або інший виріб, необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем (флебологом або судинним хірургом). Він допоможе підібрати оптимальну ступінь компресії і правильний розмір трикотажу, що дозволить домогтися максимальної користі від його носіння.Компресійний трикотаж: його види і який краще Вам купити?

Що стосується білизни для профілактики варикозу, то його можна вибирати і купувати самостійно. Знадобитися такий трикотаж може за таких обставин:

  • Спадкова схильність до варикозної хвороби;
  • Сидяча або стояча робота;
  • Заняття, пов'язані з важкими фізичними навантаженнями;
  • Тривалі авіаперельоти;
  • Вагітність;
  • Зайва вага;
  • Малорухливий спосіб життя.

Основні різновиди антиварикозного трикотажу

В асортименті медмагазина «Ортоп» представлені всі сучасні види трикотажу для лікування і профілактики венозних захворювань за найдоступнішими цінами в Україні. Серед них:

  • Гольфи компресійні. Подібні вироби використовуються переважно в профілактичних цілях. Вони забезпечують надійну підтримку судин нижніх кінцівок в області від стопи до коліна і тим самим запобігають появі набряків, болю і тяжкості в ногах. Носити противоварикозні гольфи рекомендується вагітним жінкам, спортсменам, мандрівникам і людям, що страждають ожирінням. Особливо популярний цей тип трикотажу серед чоловіків. Оскільки до панчіх і колготок більшість представників сильної статі ставляться не зовсім лояльно, компресійні гольфи чоловічі є для них оптимальним засобом профілактики варикозу. Крім того, такі вироби більше підходять для застосування в літній період - в них не так жарко, як в колготах, а моделі з відкритим носком можна вільно носити і з босоніжками.
  • Панчохи компресійні. В даному випадку тиск робиться не тільки на щиколотки і гомілки, а й на стегна, за рахунок чого лікувально-профілактичний ефект від цих виробів буде завжди вище. Панчохи від варикозу сприяють поліпшенню кровотоку в нижніх кінцівках, звуження просвіту розширених судин і нормалізації роботи венозних клапанів, тому носити їх можна навіть на прогресуючих стадіях захворювання. Виділяються вони і зручністю використання. Одягати панчохи компресійні чоловічі і жіночі легше, ніж колготки. Також вони абсолютно не заважають при відвідуванні туалетної кімнати.
  • Компресійні колготки - найбільш ефективний різновид медичного трикотажу, що забезпечує підтримку судин ніг на всіх ділянках: починаючи від щиколоток і закінчуючи областю паху. Колготки від варикозу виконують функцію своєрідного каркаса навколо нижніх кінцівок і тим самим підтримують стінки вен, перешкоджають їх розширенню і покращують відтік крові. Призначатися вони можуть як в цілях профілактики, так і для лікування різних стадій варикозної хвороби. Колготки від варикозу для чоловіків також активно використовуються в рамках комплексної терапії варикоцеле, перекрут яєчка і деяких інших урологічних захворювань.
  • Антиемболічний трикотаж. У порівнянні зі стандартними компресійними виробами, призначеними для носіння в повсякденному житті, госпітальний трикотаж розроблений спеціально для використання в умовах стаціонару. Відрізняється він і зовнішнім виглядом - післяопераційний трикотаж випускається виключно в білому кольорі, а для того, щоб лікарям було простіше оцінювати стан пацієнта, в області пальців обов'язково присутні спеціальні відвороти для огляду ніг. Панчохи для операції сприяють більш швидкому відновленню після хірургічних втручань (причому не тільки на нижніх кінцівках), тривалого дотримання постільного режиму або обмеженої рухливості в результаті інсульту, травм і т.д. Носити їх рекомендується для запобігання закупорки судин. До цієї ж категорії відносяться і панчохи для пологів. Вони показані жінкам, які страждають варикозом, і допомагають їм уникнути виникнення супутніх ускладнень. Деяким пацієнткам також рекомендується носити родові панчохи на пізніх термінах вагітності і після народження малюка. Вони оптимально підходять для забезпечення нормальної швидкості кровотоку, запобігаючи тим самим застою крові і розширенню вен.
  • Протинабрякові рукава і рукавички. Спеціальний еластичний трикотаж, призначений для боротьби з набряками верхніх кінцівок, допомагає прискорювати відновлення після спортивних травм і інших пошкоджень рук. Протинабрякові нарукавники сприяють зменшенню болючих відчуттів, нормалізації крово- і лімфотоку, усунення застійних явищ. За рахунок цього вони також нерідко використовуються при лікуванні лімфовенозної недостатності і після операцій на грудях.

Як підібрати розмір компресійного трикотажу.

Від того, наскільки правильно підібрані антиварикозні колготки, панчохи та гольфи, залежить не тільки комфорт їх носіння, а й ефективність компресійної терапії в цілому. Саме тому при їх покупці слід враховувати цілий ряд параметрів, зокрема:

  • Обхват гомілки над щиколотками (в найвужчому місці);
  • Обхват гомілки (в найширшому місці);
  • Обхват стегна (приблизно в 5 см нижче паху).

В окремих випадках можуть знадобитися і інші виміри. Наприклад, якщо Вам призначили гольфи від варикозу, перед їх покупкою необхідно додатково виміряти довжину ноги від коліна до п'яти і окружність гомілки під колінною чашечкою. Якщо виріб з закритим носком, звертайте увагу і на відповідність Вашому розміру взуття.

Компресійний трикотаж: його види і який краще Вам купити?Робити все виміри бажано вранці, оскільки протягом дня ноги набрякають, і спадає цей набряк тільки після тривалого періоду відпочинку. Знімати мірки слід в положенні стоячи, оскільки більшу частину часу в них все ж доведеться стояти або ходити, а не лежати.

Щоб Вам було простіше купити компресійні гольфи або інші види противарикозного трикотажу, радимо також орієнтуватися на розмірну таблицю, зазначену виробником. Її Ви знайдете в описі до кожного товару.

При зверненні в наш магазин ортопедичних товарів "Ортоп", який працює на ринку України більше 10 років, Ви можете завжди отримати безкоштовну вичерпну кваліфіковану консультацію спеціалістів з медичною освітою. З огляду на їх рекомендації, Ви без проблем зможете придбати найбільш підходящі колготи, гольфи або панчохи від варикозу для чоловіків і жінок. Визначити, наскільки вірно зроблений вибір, буде досить просто. Вдало підібрані вироби, по-перше, щільно облягають ногу, не сповзають і не настовбурчуються. По-друге, в них Вам повинно бути комфортно навіть при тривалому носінні.

Як правильно використовувати компресійний трикотаж.

Щоб антиварикозні гольфи, панчохи і колготки повноцінно виконували своє завдання і не викликали незручності, необхідно дотримуватися наступних правил їх використання:

  • Одягати їх слід вранці, відразу ж після пробудження, не встаючи з ліжка.
  • Спочатку необхідно вивернути виріб навиворіт до п'яткової зони і акуратно натягнути його на стопу. Верхня частина при цьому збирається в гармошку і потім плавними рухами розподіляється по всій поверхні ніг (якщо це компресійні панчохи для вагітних - до стегна, гольфи - до коліна, колготки - до середини живота). Все це робиться в горизонтальному положенні. Ноги трохи піднімають вгору.
  • Якщо компресійні колготки при варикозі важко надягати вручну, можна скористатися допоміжними засобами (Батлер).

Для досягнення максимального лікувального ефекту носити противоварикозний трикотаж необхідно весь день (як мінімум 7-8 годин). Знімається він, як правило, тільки на ніч.

Щоб в процесі щоденного надягання/зняття варикозні колготки не псувалися, перед цим слід зняти всі прикраси з рук, а ще краще - використовувати гумові рукавички. Це дозволить уникнути пошкодження волокон і значно подовжить термін служби виробу.

Крім того, необхідно правильно за ними доглядати. По-перше, прати подібні вироби рекомендується виключно вручну, з використанням сприятливих миючих засобів і при температурі не вище 30⁰С. По-друге, сушити їх слід в розправленому вигляді при кімнатній температурі. Гладити компресійну білизну або сушити його біля нагрівальних приладів категорично забороняється, оскільки під впливом високої температури воно може втратити свої властивості.