Коректор постави: види і показання до застосуванняПам'ятаєте, як в дитинстві батьки і вчителі постійно говорили про те, що тримати спину потрібно рівно? Робили це вони не просто так. Оскільки хребет є ключовою опорною структурою і своєрідною віссю людського тіла, від його стану багато в чому залежить здоров'я всього організму. І якщо ми часто сутулимося, подовгу сидимо або лежимо в неправильних позах, мало рухаємося або піддаємо спину надмірному навантаженню (наприклад, при наборі зайвих кілограмів або піднятті важких предметів), все це вкрай негативно позначається не тільки на поставі, але і на роботі інших органів і систем.

На тлі викривлення хребта нерідко виникають мігрені і больові відчуття в інших частинах тіла, оніміння кінцівок, утруднення дихання, швидка стомлюваність і інші проблеми зі здоров'ям. Саме тому так важливо завжди підтримувати правильну поставу і, в разі появи її дефектів, негайно вживати заходів щодо їх усунення. З обома цими завданнями добре справляються ортопедичні корсети для спини.

Що являють собою коректори постави і якими вони бувають?

Коректор постави - це спеціальне ортопедичне пристосування, призначене для підтримки спини в анатомічно правильному положенні, запобігання деформацій хребта і виправлення вже наявних викривлень. Виходячи з конструкції і області застосування, подібні вироби діляться на наступні групи:

 • Бандажі для спини. Виготовляються переважно з м'яких еластичних тканин, які забезпечують легку фіксацію хребта і прилеглих м'язів, а також допомагають значно знизити навантаження на них під час інтенсивних тренувань або інших занять, які передбачають надмірне напруження спини. Застосовуються бандажі в основному в профілактичних цілях, щоб запобігти можливим викривлення хребетного стовпа, а при виражених порушеннях постави рекомендується віддати перевагу більш жорстким пристосуванням, про які йтиметься далі.
 • Корсет для корекції постави. На відміну від бандажів, дані вироби, як правило, виготовляються з більш щільних матеріалів і оснащуються додатковими фіксуючими елементами (пластиковими вставками, металевими ребрами жорсткості, пр.). За рахунок цього з їх допомогою вдається домогтися не тільки розвантаження м'язів і утримання хребта в необхідному положенні, але і формування красивої рівної постави. Залежно від конструкції, ортопедичні корсети для спини бувають напівжорсткими і жорсткими. Перші використовуються переважно для зменшення больових відчуттів, розвантаження спинних м'язів і корекції початкових стадій викривлення хребта. Жорсткі корсети для виправлення постави забезпечують максимальну ступінь фіксації хребетного стовпа і прилеглих м'язів, тому їх носіння частіше призначається при вираженій сутулості, а також в період реабілітації після травм і операцій на спині.
 • Коректор постави. Як і корсети, подібні пристосування мають досить жорстку конструкцію, що дозволяє їм забезпечувати надійну фіксацію хребта і сприяти успішному виправленню його деформацій. Крім ступеня жорсткості, коректори постави класифікуються ще й за місцем застосування. Так, реклінатор розроблений спеціально для розведення плечового поясу і виправлення порушень у верхніх відділах хребта. Грудний коректор рекомендується використовувати при сильній сутулості, вираженому сколіозі, кіфозі та інших деформаціях. Завдяки особливостям конструкції він допомагає обмежити обсяг рухів в грудному відділі хребта, що в свою чергу, сприяє формуванню і підтриманню правильного положення спини. Коректор постави грудопоперековий також може застосовуватися при широкому спектрі патологій. Зокрема, медики рекомендують носити його при сколіотичних і кіфотичних деформаціях хребта в грудному і поперековому відділах, сутулості, остеохондрозі, остеопорозі, нестабільності хребців.

Як бачите, відмінності між цими пристроями досить великі, а тому, перш ніж купити коректор постави, обов'язково слід проконсультуватися з профільним фахівцем. Залежно від характеру патології і ступеня її тяжкості, доктор підбере найбільш оптимальний у Вашому випадку варіант, який дозволить випрямити спину і поліпшити стан здоров'я, в цілому.

Коли і кому може знадобитися ортопедичний корсет для хребта?

Коректор постави: види і показання до застосуванняНезважаючи на свою назву, коректори постави застосовуються не тільки для профілактики або виправлення деформацій хребетного стовпа. Їх носіння показано при широкому спектрі патологій опорно-рухового апарату, серед яких:

 • Міжхребцеві грижі. Найчастіше даний дефект виникає в попереково-крижовому, рідше - грудному і шийному відділах хребта. В результаті розриву зовнішньої оболонки міжхребцевого диска (фіброзного кільця) його внутрішня частина виходить за межі звичної локації, що, в свою чергу, стає причиною появи сильних болів в спині, які віддаються в інші частини тіла і посилюються при фізичних навантаженнях, поколювання й оніміння кінцівок, різних неврологічних розладів. Для зменшення тиску на пошкоджені сегменти хребта, зняття м'язової напруги і больового синдрому в таких випадках можна використовувати як м'які бандажі, так і більш жорсткі коригувальні пристосування для грудопоперекового відділу.
 • Лордоз. Надмірний вигин хребта вперед, виявляється в поперековому і / або шийному відділах, може бути викликаний вродженими патологіями або зміщенням хребців, різними травмами, запальними процесами або підвищеним навантаженням на спину (наприклад, в період вагітності у жінок). Невелике відхилення від норми, як правило, не несе серйозної загрози здоров'ю, а для лікування прогресуючих стадій лордозу обов'язково слід застосовувати спеціальний жорсткий корсет грудо-поперекового відділу.
 • Порушення постави. Під даною патологією маються на увазі будь-які зміни фізіологічного стану хребта. Вони можуть бути як вродженими, так і набутими, і, незалежно від причини їх виникнення, лікування порушень постави, безумовно, включає в себе носіння ортопедичних бандажів, реклінаторів і коригувальних корсетів.
 • Невралгіі. Поразка периферичних нервів, як правило, супроводжується нападами гострого болю, судорожними посмикуваннями м'язів, порушенням чутливості і іншими неприємними симптомами. Полегшити стан в таких випадках допоможе корсет або бандаж для спини. Подібні вироби не тільки сприяють зменшенню болючих відчуттів (за рахунок зняття м'язової напруги і підтримки хребта в правильному положенні), але і значно знижують ризики повторного защемлення нерва.
 • Остеохондроз. Дане захворювання є однією з найбільш поширених причин болю в спині. Найчастіше при цьому страждає шийний і поперековий відділи хребта - в цих зонах може відзначатися обмеження рухливості, м'язова напруга, так звані «простріли». Для усунення таких симптомів хвороби і зупинки розвитку патології, паралельно з іншими терапевтичними заходами, медики рекомендують використовувати корсет для спини при остеохондрозі.
 • Переломи. Лікування будь-яких травм хребта, а особливо переломів, в першу чергу, базується на обмеженні його рухливості. Для цих цілей відмінно підходить коригувальний корсет для спини жорсткої фіксації. Він дозволяє знизити навантаження на пошкоджені хребці, запобігти їх зміщенню, поліпшити обмінні процеси в травмованій області і тим самим прискорити відновлення.
 • Після операції. Для полегшення процесу реабілітації після хірургічних втручань на хребті лікарі настійно рекомендують пацієнтам носити підтримуючі бандажі для спини або жорсткі коректори. Як і у випадку з переломами, вони допомагають обмежити рухи в проблемній зоні, запобігти розвитку ускладнень і стимулювати відновлювальні процеси.
 • Протрузії. Небезпека даної патології, яка характеризується випинанням міжхребцевого диска за його анатомічні рамки, полягає в тому, що вона є передвісником більш серйозного захворювання, а саме - грижі хребта. Крім того, в результаті защемлення прилеглих нервів протрузії можуть викликати сильний біль в спині, локальні м'язові спазми, обмеження рухливості, слабкість. Для зняття больового синдрому і запобігання подальшого прогресування патології пацієнтам, які зіткнулися з подібною проблемою, можна використовувати ортопедичний корсет грудо-поперекового відділу або інші пристосування для підтримки правильної постави.
 • Сколіоз. За статистикою, викривлення хребта в бічному напрямку (вправо або вліво щодо його осі) є однією з найбільш поширених форм порушення постави у дітей і дорослих. І якщо на початкових етапах патологія особливо не дає про себе знати, на пізніх стадіях свого розвитку вона чревата серйозними ускладненнями, серед яких: деформації грудної клітки, здавлювання внутрішніх органів і погіршення якості життя, в цілому. Уникнути подібних проблем допоможе своєчасна корекція постави: корсет при сколіозі забезпечує підтримку хребта в фізіологічно правильному положенні, знижує навантаження на спину і не дає патології прогресувати.
 • Стани після переломів. Щоб прискорити загоєння пошкоджених тканин при травматичних ушкодженнях хребетного стовпа, найкраще використовувати жорсткі корсети для спини. Вони допомагають обмежити рухливість і створити оптимальні умови для відновлення після перелому, а також ефективно знімають підвищений м'язовий тонус і знижують больові відчуття.
 • Сутулість. Під цією назвою мається на увазі кіфоз - надмірне округлення хребта в грудному відділі, яке клінічно проявляється у вигляді синдрому «круглої спини». Крім очевидного естетичного дефекту, а саме - опущення плечей вперед, випинання грудної клітки і появи горба, сутулість здатна провокувати виникнення маси проблем зі здоров'ям, а тому її лікування необхідно починати при прояві перших ознак деформації. Корекція постави у дорослих і дітей при кіфозі успішно проводиться за допомогою реклінатору, грудних і грудопоперекових корсетів.
 • Травми ключиці. Полегшити реабілітаційний період і прискорити відновлення в подібних випадках допомагають ортопедичні реклінатори або кільця Дельбе. Вони забезпечують надійну фіксацію плечового пояса, розпрямлення лопаток і підтримку ключиць в правильному положенні.

Незалежно від того, для яких цілей потрібен коректор постави, купити його за найвигіднішою ціною можна в інтернет-медмагазині «Ортоп». У нас працюють досвідчені фахівці з медичною освітою, які завжди вичерпно дадуть відповідь на всі Ваші питання і допоможуть з вибором оптимального пристосування для лікування будь-яких неприємностей з хребтом. Отримати кваліфіковану консультацію можна як в телефонному режимі, так і в фірмових салонах «Ортоп», розташованих в Києві та інших великих містах України.

Бажаємо Вам міцного здоров'я! Бережіть себе.