Лампи денного світла - терапевтичні медичні прилади, що випромінюють світло зі спектром, максимально наближеним до сонячного. Необхідні показники (світлова температура, інтенсивність та ін.) Досягаються використанням світлодіодів з особливим покриттям, що змінює інтенсивність червоної, синьої і зеленої частин світлового потоку. Ультрафіолетова складова спектра видаляється за допомогою спеціального фільтра, нанесеного на скло захисного екрану.

Для чого потрібен світильник денного світла?

У холодну пору року більшість людей, які проживають далеко від екватора переживають сезонну депресію:Лампи денного світла: що це і навіщо вони потрібні?

 • Зазнають труднощів з ранковим підйомом і сонливість протягом дня;
 • Відчувають загальний занепад сил;
 • Витрачають більше зусиль на вирішення повсякденних завдань через зниження концентрації уваги;
 • Відчувають зниження лібідо;
 • Стають дратівливими;
 • Починають переїдати, віддаючи перевагу жирним і солодких продуктів, що веде до набору зайвої ваги.

Симптоми отримали назву САР (сезонний афективний розлад). Вперше стан було описано в 1984 році американським лікарем Норманом Розенталь.

Вчений не міг зрозуміти причину погіршення свого самопочуття при переїзді з теплої Південної Африки в холодний зимовий Нью-Йорк. Почавши вивчати проблему, Розенталь виявив, що не самотній у своїй біді. Сезонному смутку, закладеному в генах як пам'ятка про необхідність берегти сили при мізерному зимовому раціоні піддається велика кількість жителів:

 • Скандинавських країн;
 • США;
 • Ірландії;
 • Нідерландів.

З незрозумілих причин стійкими до САР виявилися громадяни:

 • Канади;
 • Ісландії;
 • Японії.

В результаті досліджень з'ясувалося, що причиною депресивних станів служать темні низькі хмари і недолік сонячного світла через короткий проміжок дня. Подібні природні умови викликають дисбаланс при виробленні серотоніну і мелатоніну.

Серотонін - гормон задоволення, виробляється при дії сонячних променів на організм. Мелатонін, що відповідає за здоровий сон, накопичується в темряві.

Коли ранковий підйом припадає на темний час доби, відбувається різкий підйом рівня мелатоніну в крові, що викликає сонливість. При цьому вироблення серотоніну пригнічується і з'являються депресивні настрої.

Денна лампа для лікування сезонної депресії

Лікувати сезонний афективний розлад намагалися за допомогою:

 • Психотерапії;
 • Вітамінних комплексів або прийому чистого вітаміну D;
 • Комплексу фізичних вправ;
 • Прийому антидепресантів.

Одним з найбільш простих і ефективних методів виявилася фототерапія - прийом сонячних ванн або сеансів під освітлювальними приладами, які отримали назву лампочки денного світла.

Пристрій має вигляд колонки, фоторамки або окружності білого кольору, забезпечених підставкою. На передній або бічній панелі знаходяться кнопки управління, які визначають інтенсивність світла або час роботи.

Під матовим екраном розташовані ряди світлодіодів. Світловий потік, що виходить від денної лампи, позбавлений ультрафіолетової частини спектра, оскільки внутрішня сторона екранного скла має покриття, що затримує цей вид випромінювання. Видалення ультрафіолету запобігає появі сухості очей і слизових оболонок під час сеансу.

Видимий спектр містить більший відсоток синього світла, який активізує біологічні ритми і підвищує:

 • Працездатність;
 • Концентрацію уваги;
 • Стресостійкість.

Світлодіоди, спроектовані з урахуванням тривалої експлуатації, не створюють мерехтіння, що служить профілактикою появи головного болю під час сеансу.

Як використовувати лампу денного світла

Окремі моделі терапевтичних ламп з імітацією сонячного світла мають функції будильників. У призначений час пристрій наповнює кімнату яскравим світлом, подібним сонячному, що змушує сплячу людину прокинутися. Підвищення освітленості доповнюється приємним звуковим сигналом.

Лампи денного світла: що це і навіщо вони потрібні?Рекомендований час ранкового сеансу фототерапії - 30 хвилин. Протягом цього проміжку можна встигнути зробити традиційні процедури, поснідати і підготуватися до виходу з дому. Компактна конструкція світильника дозволяє переносити його по дому, наприклад, зі спальні в кухню.

Якщо сеансу після пробудження недостатньо, дозволяється перебувати поруч з лампою трохи довше, не обмежуючи при цьому свою повсякденну активність. Можна поставити її поруч з комп'ютером, якщо ви працюєте віддалено або займатися домашніми справами, поки світить штучне «сонце».

Використовувати денний світильник у другій половині дня небажано, оскільки випромінювання в цьому випадку здатне викликати збудження і проблеми зі сном. Включення лампи в режимі нічника, коли інтенсивність світла виставлена ​​в мінімальних межах, дозволяється, але при цьому необхідно стежити за своїм самопочуттям.

Повне позбавлення від сезонного афективного розладу вимагає комплексних заходів. На додаток до фототерапії рекомендується:

 • Ввести в раціон продукти, багаті йодом і вітаміном D (морепродукти, червоне м'ясо, морська капуста);
 • Виділяти час для щоденної півгодинної прогулянки на свіжому повітрі або комплексу домашніх фізичних вправ;
 • Не зловживати алкогольними та іншими напоями, що містять кофеїн.

Тривале перебування біля ламп денного світла здатне викликати головний біль і безсоння, особливо якщо цей період припав на другу половину дня. Тому максимальний рекомендований час використання не повинен перевищувати 2 години.

Де купити

Світильник денного світла, купити який з доставкою по Києву та Україні можна в інтернет-магазині медичних виробів «Ортоп», допоможе впоратися з сезонним зниженням настрою і заповнити нестачу сонячних променів в осінньо-зимовий період.

У каталозі на сайті представлені моделі різної форми і габаритів, які підходять не тільки для терапевтичних цілей, але і для дизайну приміщення в модному скандинавському стилі. Окремі варіанти оснащені вбудованим світлозвуковим будильником.

Оплата обраної позиції можлива будь-яким, зручним для покупця, способом. При необхідності формуються рахунки для переказу через банківську установу або сервіси онлайн-платежів.