Тазостегновий суглоб - найбільший суглоб в організмі людини, що з'єднує стегнові кістки з тазом. Хоча, на перший погляд, він нагадує звичайний шарнір, де кругла головка кістки стегна вкладена в вертлюжну западину кістки таза, його повноцінна робота включає набагато більше можливостей, ніж просте обертання, оскільки суглоб підтримує тіло у вертикальному положенні і забезпечує процес ходіння. Міцний і в той же час еластичний хрящ головки стегнової кістки, що виконує амортизаційну функцію, покриває поверхню дотичних кісткових поверхонь, забезпечує їх безперешкодне і безболісне ковзання один по одному, оберігаючи від руйнування.

Лікування тазостегнового суглобаЗ огляду на те, що суглоб відчуває на собі постійні величезні навантаження, то травми і хвороби тут - досить часте явище, на жаль, а будь-які пошкодження в цій області чреваті серйозними ускладненнями і обмеженням руху, аж до повної втрати працездатності та інвалідності. Адже навіть найменше відхилення в стані зв'язок, м'язів або кісток тазостегнового суглоба призводять до патологій, які згодом обов'язково зажадають тривалого і інтенсивного лікування. Тому дискомфорт в цьому зчленуванні ні в якому разі не можна ігнорувати, на це слід звертати найретельнішу увагу, а лікування - ніколи не пускати на самоплив, так як повноцінне відновлення такого великого суглоба далеко не завжди буває можливим, якщо хвороба вже запущена. Часто в таких випадках, коли тазостегновий суглоб доведений до плачевного стану, може знадобитися операція, при якій уражені тканини замінюють протезом.

Щоб цього не сталося, необхідно вчасно використовувати таку профілактичну міру, як бандаж на стегно, купити який в наші дні можливо в будь-якому спеціалізованому медмагазині. Адже відомо: хвороби, як і травми у багато разів легше попередити, ніж потім довго, виснажливо і дорого лікувати.

Бандаж для тазостегнового суглоба особливо актуальний для людей з надмірною масою тіла, а також тих, хто веде активний спосіб життя, займається певними видами спорту (штангісти, наприклад), за родом своєї діяльності змушені багато рухатися, піднімати важкі вантажі, довго сидіти або стояти.

Якщо болі в суглобі, зв'язках або прилеглих м'язах носять постійний характер або часто поновлюються, чути своєрідний звук під час руху, що нагадує хрускіт, спостерігається набряк і місцеве підвищення температури, необхідно якомога раніше відвідати лікаря і провести обстеження. Тому що саме так часом проявляються симптоми початкової стадії артрозу і артритів, здатних згодом викликати деформацію і навіть руйнування хрящових і кісткових тканин. Спостереження за такими пацієнтами, як правило, проводить ревматолог і ортопед, який може своєчасно призначити бандаж на тазостегновий суглоб або тазостегновий ортез, у міру необхідності, враховуючи кожен випадок окремо. Це можуть бути такі проблеми і моменти:

 • артроз, артрит, дестабілізація стегнових суглобів, дитячий суглобової вивих, коксартроз;
 • травми (переломи, вивихи, забиті місця, розтягнення);
 • реабілітація після оперативного втручання, в тому числі - після ендопротезування;
 • інфекції, що зачіпають опорно - руховий апарат;
 • передчасне зношування суглоба внаслідок ряду чинників;
 • порушення кровопостачання зчленування;
 • вроджені патології;
 • ожиріння;
 • важкі фізичні навантаження;
 • похилий вік (особливо при остеопорозі).

Лікування гострого періоду захворювань кульшового суглоба, що супроводжується сильним болем і іншими вираженими ознаками, включає в себе інтенсивну терапію. Вона може проводитися у вигляді лікувальних блокад для надання швидкої допомоги пацієнту і поліпшення його самопочуття. Це ін'єкції з знеболюючими і протизапальними препаратами в область розвитку запального процесу і концентрації болю. Слід зазначити: існує думка фахівців про те, що внутрішньосуглобове введення будь-яких лікарських засобів - вкрай небажано, оскільки має набагато більше ризиків і побічних ефектів, ніж користі. Після зняття гострих симптомів, доктор розробить індивідуальну програму терапії, яка може включати в себе:

 1. Лікарські засоби.
 2. Фізіотерапевтичні процедури.
 3. Бандаж для фіксації тазостегнового суглоба або ортез на стегно, з метою зниження навантаження на нього, а також тростину або милиця. Всі ці пристосування допоможуть зняти навантаження з потерпілої ділянки, полегшити біль і дискомфорт в цій області.
 4. Масаж і фізкультура.
 5. Дієта.
 6. Вправи на спеціальних тренажерах, спрямовані на збереження функцій пошкодженого суглоба, прилеглих до нього м'язів і зв'язок.

Пропонуємо розглянути, в чому полягає різниця між такими двома ортопедичними виробами як бандаж на стегно і ортез тазостегнового суглоба.Лікування тазостегнового суглоба

Бандаж тазостегновий - це медичне пристосування, яке служить для легкої та помірної (середньої) фіксації суглоба, його розвантаження, а також - часткової іммобілізації і стабілізації. Як правило, виготовляється з м'яких, еластичних тканин і застосовується для лікування деяких нетяжких захворювань та їх профілактики, а також після невеликих травм (удари, не особливо сильні розтягування, підвивихи і т.д.).

Ортез тазостегновий - виріб, схожий на свій попередній аналог, але він практично завжди забезпечений різними ребрами жорсткості для високого рівня фіксації. Його використовують на етапі відновлення після серйозного вивиху, перелому, хірургічного втручання для більш надійної іммобілізації суглоба при загостренні і хронічному перебігу таких недуг, як наприклад: коксартроз, асептичний некроз головки стегнової кістки і т.д.

Існує ще пристосування, яке представляє собою - цілу складну медичну конструкцію. Це корсет для тазостегнового суглоба, який призначають у випадках особливо важких захворювань (дисплазія суглоба, наприклад) і пошкоджень, до яких можуть належати: первинне тотальне ендопротезування, резекція головки стегнової кістки, перелом шийки стегна та інші. Такий корсет часто застосовують замість не настільки зручного гіпсу.

Без будь-яких зусиль і втрати дорогоцінного часу, бандаж на тазостегновий суглоб купити за доступними цінами можна в медмагазині «Ортоп», замовивши виріб по одному з телефонів, зазначених на сайті, або заглянувши в один із салонів фірми, розташованих в Києві і інших містах України. Безперечним плюсом замовлення саме в даній компанії є те, що всі товари в мережі мають тільки найвищу якість, гарантії та сертифікати. А фахівці з медичною освітою нададуть Вам, до того ж, абсолютно безкоштовну послугу: вони грамотно, вичерпно і кваліфіковано проконсультують Вас по питаннях, що Вас цікавлять, щоб уникнути помилок у виборі медичного виробу.

Доставка замовлень здійснюється якісно і в найкоротший термін:

 1. по Києву - кур'єром та поштою;
 2. в інші регіони України - сервісом «Нова Пошта».

Оплата можлива, як готівковим, так і безготівковим способом, на Ваш розсуд.

І, наостанок, порада лікарів: щоб будь-яка людина уникнула проблем, і перед нею не постала необхідність купити ортез на тазостегновий суглоб, краще з молодого віку почати стежити за станом своєї опорно-рухової системи, помірно і розумно тренувати м'язовий каркас, займатися зміцненням суглобів і піклуватися про правильне і повноцінне харчування. Тільки так можна захистити суглоби від руйнування, яке супроводжується больовими відчуттями, скутістю в рухах і серйозним, наполегливим лікуванням.

Бережіть себе.