Медичне ліжко (його ще називають функціональне ліжко для лежачих хворих) сконструйоване таким чином, щоб з його допомогою максимально був полегшений догляд за людиною, прикутою до ліжка, внаслідок різних причин (післяопераційний період, похилий вік, реабілітація після травм, або важких хвороб). А також, щоб сам хворий відчував себе більш комфортно, так як це безпосередньо впливає на швидкість його одужання і самопочуття. Така медична мебель може використовуватися, як в лікувальних установах, будинках престарілих, центрах здоров'я, так і в домашніх умовах. Головне для неї - простота, функціональність, міцність, зручність і практичність.

Медичне ліжкоЛіжка для лежачих хворих відрізняються від звичайних наявністю секцій, завдяки яким можна змінювати кут нахилу і положення тіла. Тоді, це вже буде багатофункціональне ліжко для інвалідів, яке може бути забезпечене:

  • Коліщатками, для полегшення транспортування пацієнтів, за допомогою яких пристрій може використовуватися, як каталка. Краще, щоб колеса не були пластмасовими, а сам пристрій мав захист від раптового мимовільного руху.
  • Бічними огорожами, які, при необхідності, можна скласти, або зняти. Вони перешкоджають падінню тяжкохворої людини і отриманню ним додаткових травм і страждань. Також, додатково можна використовувати знімні спинки біля ніг і голови, щоб забезпечити доступ до пацієнта з усіх боків.

Залежно від кількості секцій, медичні ліжка для лежачих хворих поділяють на такі типи:

1) односекційні - регулювання можливе тільки в області голови;

2) з двома секціями, де існує можливість відрегулювати головну і ножну секції;

3) з трьома секціями, в яких крім положення головної і ножної секцій, можна налаштовувати також і середню - в області таза;

4) з чотирма секціями. Здатні змінювати положення тіла по всій довжині (в області голови, середньої його частини і ніг). В основному, таке ліжко для лежачих, використовується для людей, які надзвичайно фізично ослаблені, або мають серйозні травми опорно - рухового апарату, важкі недуги (серцево - судинні, наприклад).

Також, якщо потрібне ліжко для літньої людини, або ліжко після інсульту, що спричинило за собою незворотні порушення рухової функції, ця модель підійде більше за інших.

Багатофункціональне ліжкоЗа типом приводу, медичне ліжко для лежачих хворих буває:

1. Механічне інвалідне ліжко.

Може мати різну кількість секцій, знімних огороджень, але всі вони будуть регулюватися тільки вручну (по типу звичайної розкладачки).

2. Ліжко для лежачих з черв'ячним приводом.

Працює більш легко і плавно, ніж попередня модель, оснащена гвинтовими важелями, які також управляються зусиллями людини і дозволяють змінювати кут нахилу тіла хворого. Крім того: коли механізми не працюють, їх можна сховати.

3. Функціональне ліжко з пневматичною пружиною.

Відрізняється тим, що в ньому є можливість змінювати кут нахилу секцій таким чином, що верхня частина тулуба (голова і плечі) може бути вище, або нижче, по відношенню до тазу, в залежності від бажання і потреби.

4. Ліжко медичне з електроприводом.

Це моделі останнього покоління, які приводяться в дію пультом дистанційного керування. Вони хороші тим, що пацієнт сам в змозі вибрати і налаштувати, без сторонньої допомоги, максимально зручне для нього положення секцій. Це дозволяє знерухомленій людині відчувати себе більш вільним і самостійним, що сприяє його кращому настрою і психологічного комфорту. Якщо такий хворий проходить курс реабілітації, то таке ліжко для інвалідів з електроприводом, допоможе йому одужати і стати на ноги в рази швидше.

Якщо сталася біда, і стало необхідним купити ліжко для лежачих хворих, то медмагазин «Ортоп» завжди готовий допомогти в цьому. Тут, всі вироби мають найвищу якість і гарантію. У компанії працюють співробітники з медичною освітою, які вичерпно дадуть відповідь на всі Ваші запитання, дадуть грамотну, кваліфіковану консультацію, щоб виключити помилку з вибором. Цю безкоштовну послугу можна отримати в телефонному режимі, або в мережі фірмових магазинів, які знаходяться в Києві та інших великих містах України.

Всі вироби можна придбати, як за готівковий, так і безготівковий розрахунок.

Доставка проводиться в найкоротші терміни. По Києву - кур'єром, а в інші регіони країни - сервісом «Нова Пошта».

Ліжко для інвалідів, вагою 160 кг. і вище, повинне обов'язково мати підвищену міцність і, відповідно, більшу ширину.

Не тільки наявність регульованих секцій, а й численні пристосування, в тому числі, здатні перетворити звичайне ліжко з електроприводом, в сучасний та комфортний пристрій, яким є багатофункціональне ліжко для лежачих хворих.

Аксесуари для ліжкаТакими аксесуарами є:

1. Столик для прийому їжі. Адже, їсти лежачи дуже важко.

2. Поручні відкидні і універсальні, що гарантують захист від падіння.

3. Туалет. Його наявність дуже важливе для тих, хто змушений перебувати без руху.

4. У ліжку для лежачих хворих з електроприводом може використовуватися акумуляторна батарея. Вона призначена для тих випадків, коли бувають перебої з електроживленням.

5. Спеціальний механізм, який бореться з пролежнями за рахунок того, що окрема секція на рівні таза, рухається вперед-назад, знімаючи тим самим додаткову напругу суглобів і м'язів.

6. Трапеція (дуга) для підтягування. Служить для того, щоб пацієнт мав можливість самостійно підніматися, тим самим одночасно тренуючи тіло. Різновидом цього аксесуара є трапеція зі стійкою базою.

7. Матрац складаний страхувальний - пом'якшує удар при раптовому падінні хворої людини.

Також, слід згадати, кріплення для крапельниць, різні підголовники і протипролежневі матраци, гачки, ремені для фіксації (коли потрібно обмежити рухову активність потерпілого). Слід зауважити, що купити медичне ліжко з механічним пристроєм обійдеться набагато дешевше, ніж модель з електроприводом.

І, наостанок, залишається відзначити: перед придбанням, необхідно чітко зрозуміти, якими параметрами повинна володіти конструкція, яким очікуванням вона повинна відповідати. Наприклад, медичні ліжка для будинку можуть істотно відрізнятися від такого варіанту, як багатофункціональне ліжко для інвалідів в лікувальному закладі, як за ціною, так і по набору додаткових опцій.

Бережіть себе і своїх близьких.