Пройшли ті часи, коли в домашній аптечці перебувала тільки жменя ліків, та ртутний термометр. Медтехніка, яку випускає промисловість сьогодні, суттєво полегшує життя сучасної людини. Тепер, йому доступна будь-яка медична апаратура для домашнього використання. Завдяки цьому, вже немає необхідності часто відвідувати поліклініку і витрачати час, сили і нерви під кабінетом лікаря в довгих, виснажливих чергах. Щоб перевірити свій стан, заощадивши наявні ресурси - досить, щоб необхідна медична техніка для дому опинилася під рукою в потрібний час.

Термометр незамінний, коли ми застудилися, і у нас почався жар. Адже, висока температура надзвичайно небезпечна для організму, особливо - дитячого. В наш час, одночасно з приладами на рідинній основі, небезпечними тим, що скляний крихкий інструмент містить в собі ртуть, існують більш сучасні прилади - електронний термометр (цифровий), який працює на основі вбудованого датчика, а результати вимірювань показуються на дисплеї. В силу своєї безпеки, комфортності і високої точності, а також наявності низки додаткових функцій, цифровий термометр завоював дуже велику популярність в молодих сім'ях, так як в продажу є моделі для малюків: з різнокольоровими ковпачками - фігурками, що нагадують персонажів з улюблених казок.

Підвищений тиск представляє серйозну загрозу для здоров'я і життя будь-якої людини, так як цілком може привести до жахливих наслідків: інсульту, або серцевого нападу, які часто призводять до смерті, або - серйозної інвалідності, коли відновити всі функції організму буває дуже складно і навіть, в деяких випадках, абсолютно неможливо. Через стрімко зростаючого числа випадків інсультів і інфарктів, які значно помолодшали останнім часом і вже вражають людей, яким ще немає і 40 років, виникає питання: як уникнути такої біди і чим вимірюють тиск.

Гіпотонія (знижений тиск), в порівнянні з гіпертонією, хоч і не настільки небезпечна для життя, але здатна сильно погіршити її якість, так як виникає слабкість, сонливість, неуважність, знижена працездатність.

Поряд з цими малоприємними станами, може крутитися і боліти голова, як і при гіпертонії. Щоб розібратися, що ж відбувається з організмом, необхідно терміново прийняти ліки, потрібен прилад для вимірювання тиску.

ТонометрМедична апаратура для будинку, яка може в цьому допомогти, буває кількох видів:

1. Тонометр механічний - найточніший і недорогий. Але, щоб ним користуватися, необхідні певні навички, освоїти які не кожному під силу. Також - потрібно мати хороший зір і слух.

2. З електронних моделей можна виділити:

- тонометр напівавтомат, в якому повітря в манжету накачується вручну гумовою грушею, як і в механічної моделі, що може бути не зовсім зручним для сильно ослаблених і дуже літніх людей. Дані вимірювань в приладі виводяться на цифровий дисплей;

- тонометр автомат - найкомфортніший, оскільки весь процес відбувається автоматично через натискання кнопки. До того ж, багато модифікації забезпечені масою додаткових опцій.

Окремо відзначимо такий легкий і компактний апарат для вимірювання тиску, як тонометр на зап'ястя, який завжди можна носити з собою і яким зручно користуватися в будь-якому місці, так як для виміру не потрібно навіть закочувати рукав вище ліктя.

Для людей, яких наздогнала страшна недуга - цукровий діабет, завжди вкрай важливо знати рівень глюкози, що міститься в їх крові. Це, буквально, питання їх життя і смерті. Зараз, на допомогу таким пацієнтам прийшла медична техніка для домашнього використання невеликих розмірів, яка дозволяє робити необхідні аналізи не тільки вдома, а й поза рідними стінами, абсолютно в будь-якому місці і в будь-який час, щоб у людини була можливість, при необхідності, вчасно вжити відповідних заходів. Це маленький прилад для вимірювання цукру в крові - глюкометр, з обов'язковими аксесуарами до нього: ланцети і тест - смужки.

Пристрій поділяють на такі типи:

1. Фотометричні - перші моделі, які, на жаль, не зовсім точні, вимагають певних навичок у використанні і догляду. Вони не підходять людям зі слабким зором і тим, хто звик багато пересуватися, так як прилад досить крихкий.

2. Біосенсорні - відрізняються більшою точністю, надійністю і легкістю в експлуатації, не вимагають чищення, підходять усім людям.

3. Електрохімічні - апарати останнього покоління, у яких є два способи діагностики дуже високої точності:

а) кулонометрія - ідеально підходить для діток, чутливих і літніх людей;

б) амперометрія - використовується, в основному, в лікувальних установах.

Необхідно знати, що тест - смужки на глюкометр певного виробника підходять тільки до виробу цього ж бренду.

2. Ланцети (скарифікатори). Це міні - пристрій, який складається з пластикового корпусу у вигляді ковпачка з невеликою, тонкою голкою, призначеною для проколу шкіри, з метою забору крові для аналізу. Існують декількох видів:

- універсальні (вставляють в ручку пристрою при використанні);

- автоматичні, які більш популярні;

- механічні - одноразові, їх підбирають, в залежності від віку, товщини шкіри і чутливості людини.

Для маленьких діток використовують ультратонкі голочки. Сам процес - досить безболісний, місце уколу швидко затягується і заживає, не залишаючи слідів, у вигляді рубців і шрамів.

ІнгаляторУ сучасному світі, все частіше починають використовуватися неінвазивні пристрої для визначення кількості цукру в крові.

Якщо члени сім'ї часто застуджуються, страждають хворобами дихальних шляхів (кашель, нежить, бронхіт, астма і т.д.), має сенс додати в домашню аптечку інгалятор, який часто ще називають: небулайзер. Але, все ж, незважаючи на схожість, ці прилади мають деякі відмінності.

Інгалятор працює по типу пароутворення, а в небулайзері використовується дисперсне розпилення лікарських препаратів, з метою їх максимального проникнення в найвіддаленіші відділи дихальної системи людини. Цікаво те, що така Медапаратура для домашнього користування, яка призначена для лікування дітей, виконана у вигляді іграшок, що дозволяє перетворити лікування в захоплюючу гру, уникаючи додаткового стресу.

Медичні лампи вірно стоять на сторожі людського здоров'я, стійко охороняючи його від різних негараздів.

1. Лампа денного світла (люмінесцентна лампа) підвищує працездатність, активність мозку, покращує імунітет.

2. Кварцові лампи для будинку використовують для лікування бронхітів і інших захворювань органів дихання, артритів.

3. Синя лампа (лампа Мініна). Добре допомагає при застудах, невралгіях, запальних процесах. Також, ефективно знижує втому і напругу, знімає набряки.

4. Інфрачервона лампа надає на людині загальну заспокійливу і розслаблюючу дію, добре допомагають при простудних захворюваннях за допомогою випромінюваного тепла.

5. Бактерицидна лампа для будинку знезаражує навколишній простір ультрафіолетом.

Електрогрілка особливо хороша в холодну пору року. Вона допоможе в профілактиці простудних, інфекційних хвороб і полегшить їх перебіг. Випускаються різноманітних форм і розмірів, в залежності від того, для яких потреб треба використовувати. У порівнянні з гумовими моделями, які наповнюють гарячою водою, мають ряд переваг: безпечні, надійні, не протікають, мають функцію регулювання температури і її підтримки на заданому рівні, що важливо.

У підсумку, висновок напрошується сам: правильно підібрана Медапаратура для будинку необхідна кожній родині, так як здатна вберегти людину від багатьох бід і неприємностей зі здоров'ям і навіть врятувати їй життя.

Бережіть себе і своїх близьких.