Наші ноги, а особливо стопи, кожен день відчувають просто колосальне навантаження. Вони утримують на собі вагу всього тіла, служать нам опорою і своєрідним амортизаційним механізмом, який пом’якшує ударні навантаження на суглоби і хребет при ходьбі, бігу, стрибках. Крім того, нерідко ми самі піддаємо їх серйозним випробуванням: носимо незручне взуття, проводимо багато часу на ногах, займаємося спортом, мало відпочиваємо і так далі. В таких умовах зберегти стопи здоровими досить складно, а тому вони потребують додаткової підтримки і особливого захисту. Забезпечити її здатні спеціалізовані ортопедичні пристрої для ступні: різні вкладиші і вставки у взуття, міжпальцеві перегородки, вальгусні бандажі, манжети. Подібні вироби можуть використовуватися як з метою профілактики, так і в рамках комплексного лікування широкого спектру захворювань стоп. Ортопедичні аксесуари для стопи - незамінна річ для всіх, хто страждає від натоптишів, болючих мозолів, плоскостопості, п'яткової шпори, «кісточки» на нозі і інших патологій. Детальніше про особливості подібних виробів і області їх застосування розповімо далі.

Що таке вальгусний бандаж і для чого він потрібен?

Ортопедичні аксесуари для стопи: якими вони бувають і навіщо потрібні?Вальгусна шина являє собою ортопедичний аксесуар, призначений для корекції Hallux valgus - так званої «кісточки» або «шишки» на нозі. Цей ортез виправляє деформацію великого пальця стопи, фіксуючи його в потрібному положенні, а також зменшує дискомфорт і больові відчуття при ходьбі, захищає випираючий суглоб від натирання взуттям.

Коректор для кісточки на нозі може використовуватися і при поперечній плоскостопості. Оскільки вальгусна деформація в більшості випадків виникає через підвищення тиску на передню частину стопи і зміщення головки першої плеснової кістки назовні, для профілактики утворення «шишки» дуже важливо забезпечити правильне положення великого пальця. Корисним цей виріб буде для:

 • жінок, що віддають перевагу носити взуття на високих підборах або з вузьким носком (при ходьбі в таких туфлях, босоніжках або чобітках вага тіла розподіляється неправильно, через що страждають суглоби стопи і збільшуються ризики деформації пальців);
 • спортсменів, а також людей, що працюють на ногах (бандаж для великого пальця ноги дозволить запобігти появі вальгусної деформації при надмірних навантаженнях на стопи);
 • літніх людей (вікові зміни організму, зокрема, дегенеративні ураження суглобів, є однією з найпоширеніших причин випирання кісточки на нозі).
  Залежно від того, для яких саме цілей Вам потрібен фіксатор для великого пальця ноги, ми можемо запропонувати різні види виробів. В асортименті медмагазину «Ортоп» Ви знайдете:
 • Класичні шини, призначені для профілактики, а також корекції початкових стадій вальгусної деформації. Вони складаються з пластикових і силіконових елементів, скріплених за допомогою спеціальної еластичної тканини. Завдяки такій конструкції ці бандажі надійно фіксуються на стопі, абсолютно не доставляють дискомфорту при ходьбі і ефективно захищають пальці від викривлення і натирання.
 • Фіксатори з пластиковими шарнірами. Такий коректор для великого пальця ноги, як правило, використовується при явно вираженому викривленні, а також після хірургічної корекції халюс вальгус. Складається він з двох частин: окремих бандажів на палець і стопу, які з'єднані між собою шарніром. За рахунок такої конструкції виріб дещо обмежує рухливість ступні, але результат того вартий - деформація успішно виправляється.
 • Посилені фіксатори (жорсткі ортези). Ці бандажі надійно закріплюють великий палець стопи в правильному положенні і не дають йому відхилятися в сторону.

Використовувати їх краще всього в нічний час (це обумовлено тим, що кріпити такі ортопедичні пристрої рекомендується до нерухомої стопі). Але, при необхідності, купити вальгусну шину даного типу можна і для денного застосування, враховуючи тільки той момент, що надягати її варто виключно під час відпочинку - ходити з жорстким фіксатором пальця не рекомендується.

Вставки в взуття - ефективна допомога при плоскостопості і не тільки.

Ортопедичні аксесуари для стопи: якими вони бувають і навіщо потрібні?Одним з найбільш зручних і доступних засобів корекції різних захворювань стоп є вкладки у взуття. Вони не тільки значно зменшують дискомфорт при ходьбі, але і виконують такі функції:

 • забезпечують підтримку склепінь стопи в анатомічно правильному положенні і тим самим перешкоджають їх сплощенню;
 • сприяють рівномірному розподілу навантаження;
 • запобігають швидкій стомлюваності при тривалому перебуванні на ногах;
 • попереджають появу мозолів;
 • знижують больові відчуття при натоптишах і травматичних ушкодженнях ступні.

Крім того, вставки для взуття покращують амортизуючи властивості стопи і дозволяють пом'якшити навантаження на суглоби ніг і хребет, що виникає при довгій ходьбі, носінні туфель на високих підборах, фізичних навантаженнях і так далі. Для вирішення тих чи інших завдань підійдуть різні вироби:

 • вкладиші під плюсну допомагають захистити передній відділ стопи і пальці від надмірних навантажень і деформації, а також полегшити біль при натоптишах і стопі Мортона;
 • пелот для стопи використовується з метою профілактики плоскостопості (як поздовжнього, так і поперечного видів), зняття напруги з ніг і зменшення больових відчуттів при пересуванні;
 • Т-образні вставки для підтримки поперечного зводу з гелю або шкіри. Такі вкладки у взуття купити варто для розвантаження переднього відділу стопи при ходьбі на високих підборах або заняттях спортом;
 • клин під подовжній звід, виготовлений з інноваційного матеріалу Comfort Gel, призначений спеціально для модельного взуття - він м'яко підтримує стопу з внутрішнього краю і перешкоджає її ковзанню у взутті;
 • гелеві наклейки у взуття є відмінним засобом від натирання ніг (клеїти їх можна як в туфлі, так і на шкіру);
 • вкладиш в передній відділ стопи для в'єтнамок допоможе захистити пальці ніг від натирання при ходьбі в літньому взутті на плоскій підошві.

Додатковим плюсом подібних виробів є те, що вони мають багаторазову клейову основу, що дозволяє без проблем використовувати їх практично з будь-яким взуттям.

Міжпальцева перегородка: кому вона може знадобитися?

Купити фіксатор для пальців ніг, перш за все, необхідно людям, що страждають вальгусною деформацією стопи (Hallux valgus). Цей ортопедичний аксесуар допоможе повернути плеснофаланговий суглоб в правильне положення, зменшити тиск на хвору зону і тим самим усунути дискомфорт, що виникає при ходьбі або тривалому стоянні.

Ортопедичні аксесуари для стопи: якими вони бувають і навіщо потрібні?Використовувати коректор пальців ніг також рекомендується при наступних патологіях:

 • плоскостопість;
 • молотовидна деформація пальців;
 • бурсит;
 • артроз пальців ніг;
 • натоптиші;
 • мозолі між пальцями ніг.

У кожному з цих випадків ортопедичні вироби повинні підбиратися індивідуально, з урахуванням характеру патології та особливостей ступні конкретної людини. Наприклад, на початкових стадіях прогресування Hallux valgus, а також з метою профілактики даного захворювання, медики рекомендують використовувати міжпальцевий коректор - протектор на кісточку.

Для виправлення молоткообразних і кігтеподібних пальців розроблено спеціальне ортопедичне пристосування - роздільник. Цей аксесуар складається з 4 з'єднаних один з одним перегородок, які забезпечують анатомічно правильне розташування фаланг при ходьбі і запобігають їх зміщенню. Варто також відзначити, що роздільник для пальців ніг ортопедичний зроблений з особливого гіпоалергенного гелю Comfort Gel, тому він також ефективний при мозолях і потертостях.

Ще одним корисним аксесуаром є міжпальцева перегородка для стопи. Її рекомендується застосовувати при вальгусній деформації, молоткообразних пальцях, мозолях міжфалангових суглобів. Для зменшення дискомфортних відчуттів і запобігання потертостей при цих захворюваннях також можна використовувати гелеві напальчники і еластичні чохли на пальці.

Навіщо потрібні підп’яточники для взуття?

Через те, що на п'яту при ходьбі припадає основна частина навантаження, для її захисту від ударів рекомендується використовувати підп’яточник - спеціальне ортопедичне пристосування, що вкладається у взуття з метою розвантаження задньої частини ступні. Незамінним цей аксесуар є при таких патологіях, як:Ортопедичні аксесуари для стопи: якими вони бувають і навіщо потрібні?

 • п'яткова шпора (підп’яточники при шпорі п'яти допомагають зменшити дискомфортні відчуття при ходьбі або тривалому перебуванні на ногах, запобігти пошкодженням підошовної фасції і створити додаткову амортизацію);
 • вкорочення кінцівки (підп’яточник для корекції довжини ніг дозволяє вирівняти дисбаланс за рахунок зміни висоти п'яти у взутті);
 • розтягнення Ахіллового сухожилля та інші травматичні пошкодження стопи і гомілки (п`яткоутримувач в таких випадках необхідний для зниження больових відчуттів, профілактики ускладнень і прискорення реабілітації);
 • діабетична стопа. Оскільки цукровий діабет часто ускладнюється патологічними змінами стоп, для їх захисту від ударів і пошкоджень медики радять використовувати спеціальні м'які орто устілки або підп’яточники;
 • натоптиші, болючі мозолі, тріщини на п'ятах - використовуючи правильно підібраний підп’яточник, від усіх цих проблем можна буде швидко позбутися.

Виготовляються подібні вироби з гелю, силікону і шкіри. Для забезпечення комфорту під час ходьби і профілактики захворювань стоп рекомендується використовувати м'які гелеві і силіконові моделі. Вони ефективно амортизують ударні навантаження і підходять практично для будь-якого взуття (в тому числі, для відкритих сандалій і босоніжок). Якщо ж Вам необхідно пристосування для лікування п'яткової шпори або корекції різниці в довжині ніг, підп’яточник купити краще зі шкіри.

Що таке манжета для стопи і в яких випадках вона може знадобитися?

Манжета на передній відділ стопи - це ортопедичне пристосування, призначене для захисту шкіри ніг від натирання взуттям, а також для зменшення дискомфорту при бурситі суглобів плесни, артрозі, подагрі, вальгусній деформації великого пальця і ​​ін. Використовувати подібні вироби рекомендується з метою:Ортопедичні аксесуари для стопи: якими вони бувають і навіщо потрібні?

 • розвантаження переднього відділу стопи;
 • захисту чутливої ​​кістки великого пальця від тиску і натирання;
 • запобігання деформацій стопи при ходьбі на високих підборах;
 • полегшення больових відчуттів;
 • профілактики утворення натоптишів.

Манжети для стопи виробництва ТМ Foot Care виготовляються з особливого матеріалу FiberSmart, який добре пропускає повітря і сприяє підтримці у взутті оптимального мікроклімату. Завдяки цьому навіть при тривалому їх носінні нога практично не потіє. Додатковою перевагою є наявність гелевої вставки, що забезпечує додатковий захист ступні від тиску і тертя.

Якщо Вам потрібна манжета на кісточку великого пальця ноги або будь-яке інше ортопедичне пристосування для стопи, купити його за найвигіднішою ціною Ви зможете в медмагазині «Ортоп». У каталозі представлені товари від провідних світових і вітчизняних брендів, висока якість яких підтверджено відповідними сертифікатами і ліцензіями, що дозволяє нам гарантувати 100% безпеку і ефективність пропонованих виробів.

Купити аксесуари для стопи в медмагазині «Ортоп» можна будь-яким зручним для Вас способом:

 • оформивши замовлення на сайті;
 • зателефонувавши нам по телефону;
 • відвідавши один з наших салонів, розташованих в Києві або інших містах України.

Ми завжди йдемо назустріч нашим покупцям, тому при оформленні замовлення Ви можете вибрати найбільш зручний для себе варіант оплати, а доставка за Вашим бажанням може бути здійснена: по Києву - кур'єром або поштою, в інші населені пункти країни - «Новою поштою».

Бажаємо міцного здоров'я Вам і Вашим близьким!