Комір Шанца – це еластичний ортопедичний виріб, який дозволяє ефективно фіксувати шию, знімаючи навантаження з її хребців і м'язів. Сьогодні таке пристосування часто застосовується для лікування пацієнтів, що мають проблеми з шийним відділом хребта. Якщо лікар рекомендував носити комір Шанца, як вибрати і носити ортез? В обох випадках потрібно прислухатися до порад фахівця, щоб використання моделі було ефективним.Така фіксація забезпечує шиї спокій і прискорює відновлення після травми.

Таке пристосування як ортопедичний комір Шанца, використовується при травмах шиї. Бандаж забезпечує сприятливі умови для відновлення хребців шийного відділу. У процесі використання ортеза м'язи знаходяться в розслабленому стані, а кровообіг покращується. Комір Шанца необхідно носити також, щоб контролювати і обмежувати будь-які рухи шиєю. Лише в такому випадку лікування дасть позитивний результат.

Для того щоб зрозуміти, як довго використовувати ортопедичний аксесуар і як правильно його носити, необхідно проконсультуватися зі спеціалістом.

Показання до застосування бандажа Шанца:

 • остеохондроз;

 • часті головні болі, постійні запаморочення, що виникають внаслідок спазмів м'язів шиї;

 • зміщення хребців у шийному відділі;

 • період реабілітації після травми;

 • м'язова кривошия;

 • викривлення постави.

Як вибрати ортопедичний аксесуар

Інформацію про те, як правильно вибрати комір, повинен надати лікар або ж консультант ортопедичного салону. Однак можна і самостійно визначитися з вибором виробу. Для цього потрібно дотримуватися кількох основних правил, які дозволять підібрати комір Шанца для шиї.

 • Щоб правильно підібрати розмір, необхідно звернути увагу на висоту лікувальної конструкції. Цей показник повинен повністю відповідати довжині шиї.

 • Важливо, щоб нижня частина коміра Шанца, що розташовується спереду, впиралася в кістки ключичного типу. Верх аксесуара повинен підпирати щелепу.

 • Нижня частина аксесуара, що розташовується ззаду, повинна знаходитися безпосередньо біля основи шиї. Верх – доходити до основи черепної коробки.

 • При надяганні ортеза, потрібно повністю випрямити шию, а голову тримати рівно.

 • Якщо бандаж одягнуто, але при цьому голова може вільно рухається вперед і назад, це означає, що правильно підібрати комір Шанца не вдалося. Після використання такої шини може стати ще гірше.

Правила носіння ортеза

Для того щоб одягти ортопедичний аксесуар, після того як вдалося правильно підібрати комір Шанца, особливих навичок не потрібно. Необхідно підборіддя розташувати в спеціальній виїмці, що знаходиться на верхньому ребрі виробу. Ззаду конструкцію потрібно застебнути за допомогою застібки, виконаної у вигляді липучки.

Ортопедичний аксесуар повинен щільно прилягати до шиї, але не здавлювати її. В іншому випадку у людини постійно буде відчуття певної задухи, може порушитися кровообіг. Таким чином носити комір Шанца не можна. Якщо бандаж одягнуто правильно, між ним і шиєю можна буде вільно просунути палець.

Головне розуміти, що навіть якщо носити аксесуар дуже зручно, використовувати його після одужання не слід. Якщо одягати ортез постійно, м'язи шиї почнуть атрофуватися, не відчуваючи ніякого навантаження. В результаті вони не зможуть самостійно утримувати голову.