Підйомники для інвалідів: види, функції та коли можуть знадобитисяЛюдям з обмеженими можливостями, на жаль, у повсякденному житті доводиться стикатися з цілим рядом труднощів, починаючи від проблем з самообслуговуванням і закінчуючи переміщенням по дому і, тим більше, за його межі. Для полегшення подібних завдань розроблені спеціальні пристосування - підйомники для інвалідів, широко використовувані не тільки в різних медичних установах, а й у домашніх умовах.

З їх допомогою хворі, які не втратили здатності сидіти, можуть переміщатися з ліжка на візок і назад, відвідувати вбиральню, приймати ванну і здійснювати інші дії, що викликають у них труднощі при відсутності додаткової підтримки. Такі пристрої є незамінними для інвалідів і тих, хто доглядає за ними. Тому, якщо Ви зіткнулися з необхідністю придбати підйомник, пропонуємо розібратися, що ж являє собою цей виріб і чим відрізняються представлені в каталозі нашого медмагазину моделі.

Що таке інвалідний підйомник, коли і кому він може знадобитися?

Медичний підйомник - це спеціальний пристрій, призначений для підйому частково або повністю знерухомлених хворих, а також їх транспортування всередині приміщень, в транспортних засобах або по сходах. Використання таких пристосувань не тільки сприяє більшому комфорту пацієнтів, але і значно спрощує життя їх близьких, оскільки основний тягар турботи про інвалідів, як правило, лягає саме на плечі родичів і друзів.

Підйомник для маломобільних груп населення також є невід'ємною складовою оснащення санаторіїв, реабілітаційних центрів та інших лікувальних установ. В умовах стаціонару подібні пристрої полегшують роботу медичного персоналу та допомагають інвалідам самостійно виконувати посильні для них дії, наприклад, підніматися з ліжка і пересідати на крісло, добиратися до санвузла. В цілому ж підйомники будуть корисними абсолютно для всіх людей, що зазнають труднощів з самостійним підняттям і переміщенням. Купувати їх рекомендується для:

  • колясочників;
  • людей, які перенесли інсульт;
  • лежачих хворих;
  • похилих людей, нездатних самостійно доглядати за собою;
  • пацієнтів, які перенесли перелом хребта або інші серйозні травми, що призвели до часткового або повного знерухомлення.

Оскільки цим категоріям людей складно обходитися без сторонньої допомоги, а у тих, хто за ними доглядає, часто просто не вистачає сил навіть для їх підняття, не кажучи вже про транспортування в інші кімнати або за межі будинку, придбання медичного підйомника є найбільш оптимальним рішенням даної проблеми.

Основні різновиди підйомників для нерухомих хворих і їх особливості

Залежно від призначення і функціональних особливостей, підйомні пристрої для інвалідів бувають стаціонарними і мобільними (пересувними). Перші являють собою нерухомі системи, що прикріплюються біля ліжка хворого до стіни або підлоги за допомогою анкерних болтів. Такі пристосування використовуються переважно для підняття людини з ліжка і його пересаджування в крісло (або навпаки).

Мобільний підйомник для інвалідів - це більш функціональний пристрій. Одним з головних його переваг є наявність поворотних коліс, що дозволяють хворому пересуватися по приміщенню без застосування інвалідного візка (як самостійно, так і в супроводі помічника). Завдяки можливості регулювання ширини бази такий підйомник можна вільно переміщувати через дверні прорізи, а коліщатка з низьким коефіцієнтом тертя і надійна гальмівна система забезпечують високий ступінь безпеки.

Незалежно від здатності до транспортування, більшість моделей подібних виробів влаштовано за однаковим принципом. Вони оснащуються П-образною підставою, підйомною щоглою, стрілою з поперечною поперечиною і знімною люлькою, я прикріплюється до неї. Управління підйомником може здійснюватися за допомогою гідравлічного або електричного приводу.

Окрему категорію складають такі пристрої як колісні і гусеничні сходоходи. Для комфортного підняття візочників по сходах розроблений спеціальний електропідйомник для інвалідів, який має зручну складну конструкцію, а головне - просту систему управління і високі показники надійності. Моделі такого типу сумісні практично з усіма типами інвалідних крісел і можуть переміщатися по сходових прольотах будь-якої ширини, що дозволяє використовувати їх для надання допомоги великому колу відвідувачів медустанов, або ж - для полегшення догляду за хворим в домашніх умовах.

Підйомники для інвалідів: види, функції та коли можуть знадобитисяСходовий електричний підйомник для інвалідів особливо актуальним буде для тих, хто проживає в багатоквартирних будинках без ліфта. Оскільки для більшості людей з обмеженими можливостями сходи є одним з головних перешкод на шляху до виходу на вулицю, придбання такого пристрою дозволить насолоджуватися прогулянками на свіжому повітрі набагато частіше.

Виробники медичної техніки подбали і про те, щоб полегшити для знерухомлених хворих прийняття водних процедур. Похилий підйомник для інвалідів, оснащений комфортним сидінням з відкидною спинкою, потужним електроприводом, водонепроникним пультом управління і можливістю регулювання висоти крісла, дозволяє занурюватися у ванну без незручностей і ризиків посковзнутися.

Крім підйомних пристроїв, в асортименті інтернет-медмагазину «Ортоп» представлено широкий вибір іншого обладнання для реабілітації: ходунки, інвалідні коляски, медичні ліжка і т.д., які дозволяють істотно полегшити життя нерухомих людей і тих, хто про них піклується. Наші фахівці з медичною освітою завжди допоможуть Вам вибрати оптимальну модель, найбільш ефективну для використання в домашніх умовах або оснащення профільного закладу, а також кваліфіковано і чемно дадуть відповідь на всі Ваші запитання.

Щоб купити підйомник для інвалідів, просто заповніть форму заявки на сайті або зв'яжіться з нами по телефону. Також у Вас є можливість особисто відвідати один з фірмових салонів «Ортоп» на вибір, розташованих в Києві та інших великих містах України. Ми пропонуємо найвигідніші ціни, надаємо гарантію на кожен виріб, зручні варіанти оплати і доставки замовлень (на Ваш вибір).

Бажаємо всім міцного здоров'я! Бережіть себе і своїх близьких.