Напівустілки від захворювань стоп і для їх профілактикиКожен день ми здійснюємо декілька тисяч кроків (а у деяких людей їх кількість досягає і 10-20 000). Крім того, ми часто носимо незручне взуття, піддаємо себе надмірним фізичним навантаженням або, навпаки, ведемо малоактивний спосіб життя, не стежимо за своїм харчуванням і набираємо зайві кілограми. Всі ці обставини впливають на стан стоп і всього організму в цілому, причому не найкращим чином.

Починається все з почуття втоми і тяжкості в ногах, що виникає у кінці дня. Це лише перші тривожні дзвіночки, за якими, як правило, з’являються больові відчуття в нижніх кінцівках, судоми в литкових м'язах, набряки і безліч інших неприємних симптомів. Уникнути посилювання ситуації допомагають ортопедичні напівустілки. Це спеціальні вкладиші у взуття, які, завдяки особливій рельєфній конструкції будуть підтримувати стопу в анатомічно правильному положенні і не дадуть їй деформуватися. Крім того, вони позбавлять Вас від дискомфортних відчуттів при ходьбі і додадуть кожному кроку надзвичайну легкість.

У яких випадках рекомендується використовувати напівустілки?

Перш за все, слід прояснити, що за своїм функціоналом напівустілки практично нічим не відрізняються від повнорозмірних вкладишів в взуття. Різниця між ними - лише в формі і розмірі. Напівустілки ортопедичні мають укорочену частину в зоні пальців, що дозволяє без проблем використовувати їх з модельним взуттям, туфлями на шпильці і відкритими літніми босоніжками.

Основними показаннями до їх застосування є наступні патології:

 • Вальгусна деформація стопи. Дане захворювання характеризується, перш за все, відхиленням великого пальця ступні і утворенням кісткової шишки в області головки першої плеснової кістки (так званої «кісточки» на нозі). Це одна з найпоширеніших ортопедичних патологій, причому найчастіше з нею стикаються жінки. Причини цього досить прості: одним з ключових факторів, що сприяють розвитку вальгусної деформації, є носіння взуття на високих підборах або з вузьким носком. До групи ризику також відносяться люди, які мають надлишкову вагу, спадкову схильність до захворювання, а також всі, хто страждає плоскостопістю, артритом і гормональними порушеннями. В якості профілактики вальгусної деформації в таких випадках слід використовувати ортопедичні вкладки у взуття, які забезпечать фізіологічно правильну підтримку стопи і зниження тиску на пальці ніг. Найкраще з цим завданням впорається каркасна напівустілка - в порівнянні з безкаркасними виробами, вона є більш жорсткою, що значно підвищує її лікувальні властивості.
 • П'яткова шпора. Якщо при опорі на п'яту виникає гострий біль і відчуття, ніби в неї вбили цвях, причиною тому, як правило, служить п'яткова шпора - запалення підошовної фасції, що тягнеться уздовж нижньої поверхні ступні, від п'яткової кістки до пальців ніг. Наслідком запального процесу нерідко є утворення крайових кісткових розростань (шипів), які і називаються п'яткових шпорами. Найчастіше хвороба розвивається через надмірне навантаження на ноги, пошкоджень підошовної фасції, неправильно підібраних туфель або кросівок, тривалої роботи на ногах і інших несприятливих чинників. Позбутися від пекучого болю в п'яті, а також запобігти появі п'яткової шпори можна, купивши напівустілки для закритого взуття (або для літніх босоніжок / сандалій). Вони перешкоджають надмірному розтягненню підошовної фасції і створюють відчуття комфорту при ходьбі, завдяки чому Ваше самопочуття значно покращиться.
 • Поздовжня плоскостопість. При сплощені поздовжнього зводу стопи підошва починає стикатися з підлогою не трьома опорними точками, як це повинно бути в нормі, а практично всією поверхнею, через що відбувається зміщення центру ваги і нерівномірний розподіл навантаження. В результаті цього страждають не тільки ступні, але і суглоби ніг, кістки таза та хребет. Серед характерних ознак даної патології можна виділити: швидку втомлюваність ніг при ходьбі і фізичних навантаженнях, появу набряків і судом, больові відчуття у стопах, утворенню мозолів і натоптишів. Якщо Ви не з чуток знайомі з цими симптомами, то Вам, безумовно, знадобляться напівустілки при поздовжній плоскостопості. Головною їх особливістю є наявність високого супінатора, який забезпечує хорошу підтримку поздовжнього зводу стопи і його захист від подальшої деформації.
 • Поперечна плоскостопість. В даному випадку опускається арка ступні, що проходить між основами пальців (головками першої та п'ятої плеснових кісток). Найчастіше від подібної проблеми страждають любительки високих каблуків, люди, що мають зайву вагу, а також представники «стоячих» професій. Щоб полегшити больові відчуття у ногах і відновити нормальне положення зводу стопи, напівустілки при поперечній плоскостопості обов'язково оснащуються спеціальним пелотом (метатарзальною подушечкою). Цей ортопедичний валик підтримує передню частину ступні і запобігає зміщенню пальців, завдяки чому використання таких вкладишів дозволяє не тільки скорегувати плоскостопість, а й попередити утворення натоптишів, деформації пальців (в тому числі, вальгусні).
 • Поздовжньо- поперечна (комбінована) плоскостопість. Зміна форми стопи, що характеризується сплощенням обох її склепінь, є досить поширеною патологією. Найчастіше з комбінованою плоскостопістю стикаються жінки, які вибирають неправильне взуття (з надмірно високим каблуком, вузьким носком, пр.), повні люди, а також ті, хто змушений весь день проводити на ногах. Про деформації стоп в таких випадках можуть свідчити цілий ряд симптомів. Серед них: больові відчуття і важкість у ногах, набряки в області щиколоток, порушення ходи, болі в суглобах і спині, викривлення пальців і інше. Усунення і профілактику подібних проблем зможуть забезпечити напівустілки ортопедичні при поздовжньо-поперечному виду плоскостопості.
 • Варикозне розширення вен. Оскільки при деформаціях стоп через збільшеного тиску на м'язи гомілки часто відзначається порушення кровообігу в нижніх кінцівках, для запобігання розвитку варикозу дуже важливо використовувати ортопедичні вкладки у взуття. Вони допоможуть зменшити ударне навантаження на опорно-руховий апарат, нормалізувати відтік крові і запобігти набряклісті ніг. Використовувати напівустілки супінатори при варикозі рекомендується вагітним жінкам, людям, які мають надлишкову вагу, а також всім, хто хоче зберегти своє здоров'я.
 • Втома і набряклість ніг. Якщо ніяким з перерахованих вище недуг Ви не страждаєте, але до кінця дня в нижніх кінцівках все одно відчуваєте тяжкість, то для полегшення стану і з метою запобігання розвитку хвороби Вам також варто купити ортопедичні напівустілки, оскільки вони ефективно знижують навантаження на ноги і сприяють активізації кровообігу. Завдяки цьому, з їх допомогою, можна не тільки поліпшити своє самопочуття, але і мінімізувати ризики деформації стоп і варикозного розширення вен. Щоденне носіння таких орто устілок подарує відчуття комфорту на весь день і зробить ходу легшою.

Яким чином напівустілки допомагають лікувати і запобігати появі захворювання стоп?

Як уже згадувалося раніше, ортопедичні вкладки у взуття забезпечують корекцію дефектів стопи за рахунок своєї особливої ​​конструкції. Залежно від призначення, вони можуть оснащуватися наступними елементами:

 • супінатори для підтримки поздовжнього склепіння.
 • п'ятковим амортизатором, ефективно знижує навантаження на п'яту, суглоби ніг і хребет.
 • метатарзальнию подушечкою, призначеною для розвантаження переднього відділу стопи (нею, як правило, оснащуються ортопедичні напівустілки при поперечній плоскостопості).

Напівустілки від захворювань стоп і для їх профілактикиДеякі моделі також мають напівтвердий або жорсткий формуючий каркас. На відміну від безкаркасних виробів, які використовуються в основному в профілактичних цілях, ортопедичні напівустілки каркасні призначені безпосередньо для корекції наявних патологій. Такі вкладиші забезпечують більш надійну підтримку склепінь стопи, тому при вираженій плоскостопості або інших захворюваннях лікарі-ортопеди рекомендують використовувати саме моделі з жорсткою основою.

У будь-якому випадку, напівустілки є дуже корисним придбанням. Їх регулярне використання дозволяє:

 • захистити стопи від деформації;
 • амортизувати ударне навантаження і тим самим попередити проблеми з суглобами і хребтом;
 • поліпшити кровообіг в нижніх кінцівках;
 • запобігти утворенню мозолів, натоптишів, тріщин на п'ятах;
 • забезпечити ногам максимум комфорту при ходьбі, бігу або тривалому стоянні;
 • створити оптимальний мікроклімат усередині взуття, запобігти надмірній пітливості ніг і появі неприємного запаху.

В асортименті медмагазину «Ортоп» Ви знайдете якісні напівустілки для відкритого взуття, а також для модельних туфель з вузьким носком, які допоможуть позбутися від цілого ряду проблем і подарують ногам відчутне полегшення. Купити їх дуже просто. Для цього достатньо:

 • визначитися з необхідною моделлю і оформити замовлення на сайті;
 • зв'язатися з нами за телефоном;
 • відвідати один з салонів «Ортоп» в Києві або інших містах країни.

Оплата здійснюється будь-яким, зручним для Вас способом, а доставка замовлень можлива: по Києву - кур'єром або поштою, по Україні - «Новою поштою».

Якщо у Вас виникли будь-які питання, Ви завжди можете звернутися за допомогою до наших консультантів. Фахівці з медичною освітою медмагазину «Ортоп» з радістю підкажуть, які краще вибрати ортопедичні устілки, як носити їх і т.д.

Наша команда завжди стоїть на варті Вашого здоров'я і відмінного самопочуття!