Плоскостопість, за статистикою, одне з найпоширеніших ортопедичних захворювань - в тій чи іншій мірі воно спостерігається чи не у кожної другої людини. Разом з тим, далеко не всі усвідомлюють небезпеку даної патології. При плоскостопості (опущенні склепінь стопи) не тільки порушується її амортизаційна функція (здатність пом'якшувати поштовхи при ходьбі, бігу, стрибках), але і проявляються такі симптоми:Чи допомагають устілки при плоскостопості

 • швидка втомлюваність ніг, особливо при тривалому стоянні, ходьбі або фізичних навантаженнях;
 • набряклість;
 • біль і відчуття тяжкості в нижніх кінцівках;
 • поява натоптишів і мозолів;
 • судоми в литкових м'язах;
 • вростання нігтів на пальцях стоп;
 • порушення кровообігу в судинах ніг;
 • вальгусна деформація (викривлення) великого пальця ступні і інші больові ознаки.

Мінімізувати дискомфортні відчуття, а також запобігти подальшій деформації стопи в таких випадках допомагають ортопедичні устілки при плоскостопості. Використовувати їх можна як в лікувальних, так і в профілактичних цілях, але, якщо Ви хочете зберегти ноги здоровими, задуматися про їхню покупку варто вже зараз.

Звідки береться плоскостопість і чим вона небезпечна?

Плоскостопістю називають сплощення зводу стопи (поздовжнього або поперечного), в результаті якого вона втрачає свої амортизаційні властивості і гірше справляється з ударними навантаженнями, що припадають на опорно-руховий апарат.

Відбуватиметься це може з цілої низки причин. Перш за все, розвитку плоскостопості сприяє носіння неправильного взуття (з вузьким носком, на високих підборах). Сандалі на абсолютно плоскій підошві, туфлі та босоніжки на шпильці або високій платформі, тісні черевики та чоботи - незважаючи на зовнішню привабливість, подібні моделі завдають серйозної шкоди здоров'ю ніг.

Через те, що стопа в такому взутті знаходиться в неприродному положенні, з часом вона починає деформуватися, що тягне за собою не тільки поява відчуття тяжкості і болю в нижніх кінцівках, але і більш серйозні проблеми, до числа яких можна віднести хвороби суглобів, викривлення хребта і навіть хронічну мігрень. Яким же чином плоскостопість може викликати головний біль? Щоб розібратися в цьому, варто спершу пригадати про особливості будови і функціонування людської ступні.

Стопа має досить складну арочну конструкцію у своєрідний аналог автомобільної ресори. Вона складається з 26 кісток, пов'язаних між собою численними суглобами, зв'язками і м'язами, які об'єднані в три відділи: предплюсну, плюсну і пальці. Також стопа має три точки опори (підошовний бугор п'яткової кістки, головки першої та п'ятої плеснових кісток), об'єднаних системою арок - поздовжнім і поперечним склепіннями. У нормі вони мають вигляд опуклих догори дуг, які не торкаються поверхні землі. Завдяки такій конструкції здорова ступня без проблем утримує вагу всього тіла, допомагає зберігати рівновагу і захищає організм від тряски під час пересування. Відразу ж варто підкреслити, що так відбувається тільки при нормальному стані нижніх кінцівок.

Іноді, в силу тих чи інших причин, склепіння стопи можуть уплощатися, в результаті чого страждають не тільки підошви ніг, але і інші відділи опорно-рухового апарату. Якщо ступні деформовані, вони не можуть рівномірно розподіляти ударне навантаження, тому амортизаційну функцію змушені компенсувати суглоби нижніх кінцівок, хребет, м'язи гомілок. А оскільки вони на такий підвищений тиск не розраховані, то через перевантаження швидше виходять з ладу.

Як наслідок, пацієнти, які страждають плоскостопістю, досить часто стикаються з такими проблемами, як артроз суглобів, сколіоз, остеохондроз, варикозне розширення вен, порушення роботи внутрішніх органів. А з огляду на те, що все в людському організмі взаємопов'язане, зовсім не дивно, що через плоскість стопи можуть виникати навіть мігрені. Деформовані ступні просто не в змозі погасити всі поштовхи ніг об землю, через що перевантажується хребетний стовп, і кожен крок буквально віддається в голові. Позбутися від цього головного болю, в прямому і переносному сенсі, допоможуть спеціальні устілки від плоскостопості.

В першу чергу, обзавестися ними рекомендується:

 • представницям прекрасної статі, які не представляють свого життя без босоніжок, туфель і чобітків на високих підборах, а також іншого «шкідливого» взуття;
 • спортсменам і людям, що зазнають підвищені фізичні навантаження;
 • вагітним жінкам;
 • людям, які мають спадкову схильність до деформацій стопи;
 • всім, хто захоплюється пішим туризмом;
 • людям, що мають надлишкову вагу або порушення обміну речовин;
 • тим, кому доводиться проводити багато часу на ногах (стоячи або в русі);
 • пацієнтам, які перенесли травми опорно-рухового апарату;
 • дітям;
 • літнім людям.

Всі перераховані вище фактори (носіння незручного взуття, наявність зайвої ваги, підвищені фізичні навантаження і ін.) вважаються найбільш поширеними причинами розвитку даної патології, а тому для її профілактики важливо своєчасно почати використовувати ортопедичні устілки від плоскостопості. Вони забезпечать належну підтримку склепінь стопи, зменшать ударне навантаження на підошви ніг і опорно-руховий апарат, в цілому, а також допоможуть позбавитися від дискомфорту і втоми при ходьбі.

Які бувають види плоскостопості?

Чи допомагають устілки при плоскостопостіЗалежно від походження, плоскостопість буває вродженою (діагностується приблизно в 3% випадків) і набутою. Остання форма зустрічається найчастіше і, виходячи їх причинного фактора, розрізняють такі різновиди даного захворювання:

 • статичний (найбільш поширений тип);
 • травматичний;
 • паралітичний;
 • рахітичний.

Крім того, розрізняють плоскостопість поздовжню, поперечну і поздовжньо-поперечну (комбіновану). Дана класифікація заснована на конкретні зміни стопи, тому при виборі ортопедичних вкладишів в взуття лікарі, перш за все, орієнтуються саме на неї. Отже, які ж устілки при плоскостопості можуть знадобитися при різних видах цього захворювання:

 • Поздовжня плоскостопість. В даному випадку спостерігається сплощення зводу, розташованого по внутрішньому краю стопи. З метою його корекції ортопедичні устілки при поздовжній плоскостопості обов'язково оснащуються високим супінатором. Він забезпечує підтримку фізіологічно правильного положення стопи і тим самим сприяє рівномірному розподілу ударного навантаження. Виготовлятися такі устілки для плоскостопості можуть як з м'яких матеріалів (натуральної шкіри, гелю, силікону, пр.), так і з більш твердої сировини (коркового дерева, поліуретану, пластика і ін.). Для профілактики плоскостопості цілком підійдуть еластичні гелеві, силіконові і шкіряні вкладиші, призначені для підтримки поздовжнього склепіння стопи, а для виправлення існуючих деформацій - напівтверді і жорсткі каркасні устілки-супінатори.
 • Поперечна плоскостопість. Такий діагноз ставиться, коли опускається склепіння стопи, що проходить між основами пальців (між головками першої та п'ятої плеснових кісток). При цьому також відбувається зменшення довжини ступні і відхилення великого пальця (так звана «кісточка» на нозі). Ефективним засобом профілактики і корекції подібної патології є ортопедичні устілки від поперечної плоскостопості. Вони оснащуються метатарзальною подушечкою (спеціальною вставкою в центральній частині виробу, що запобігає опущенню арки стопи) і п'ятковим амортизатором. Завдяки такій конструкції устілки для поперечної плоскостопості захищають склепіння ступні від деформації, зменшують навантаження на передній відділ підошви, пом'якшують тиск на п'яту і запобігають утворенню натоптишів.
 • Поздовжньо- поперечна плоскостопість. Оскільки в даному випадку відбувається сплощення обох склепінь стопи, ортопедичні устілки при комбінованій плоскостопості об'єднують в собі особливості конструкцій перерахованих вище моделей. Як правило, вони забезпечуються супінатором, метатарзальним валиком і поглибленням в області п'яти. За рахунок такої будови устілки при поздовжньо-поперечній плоскостопості добре підтримують склепіння ступні, поглинають удари при ходьбі, знижують навантаження на суглоби ніг і хребет.

Незалежно від форми і ступеня плоскостопості, ортопедичні вкладки у взуття для кожної людини повинні підбиратися індивідуально. Тільки за такої умови можлива ефективна корекція даного захворювання і зникнення больових симптомів.

Устілки від плоскостопості: як вибрати відповідну модель?

Кваліфіковану допомогу у виборі орто устілок Ви завжди можете отримати в медмагазині «Ортоп». У нас працюють грамотні консультанти з медичною освітою, які допоможуть знайти оптимальне рішення для будь-якої проблеми, починаючи від профілактики деформації стоп при носінні модельного взуття і закінчуючи корекцією важких форм плоскостопості у дорослих і дітей. Вся продукція, представлена ​​в асортименті магазину, відповідає найвищим стандартам якості - підтвердженням цього є відповідні сертифікати і гарантія, що надається на кожен товар.

Чи допомагають устілки при плоскостопостіЯкщо Ви шукаєте найкращі устілки від плоскостопості для дорослих або дітей, у нас Ви без проблем зможете знайти відповідний варіант для будь-якого типу взуття і всіх випадків життя. Наприклад, для кросівок можна використовувати гелеві вкладиші Foot Сare, які знижують ударне навантаження на стопу і служать засобом профілактики опущення її поздовжнього склепіння. Вони виготовлені з особливого матеріалу Comfort Gel, що забезпечує хорошу амортизацію і гігієну ніг. Для модельного і відкритого літнього взуття рекомендуємо звернути увагу на напівустілки-супінатори, які відмінно розслаблюють м'язи та сухожилля ніг, надійно підтримують склепіння стопи і запобігають їх деформації. Додатковим плюсом є те, що у взутті такі вкладиші виглядають абсолютно непомітно.

Звернувшись в наші ортопедичні салони, розташовані в Києві та інших містах України, Ви також можете отримати професійну консультацію лікаря-ортопеда, який допоможе підібрати устілки проти плоскостопості, виходячи з анатомічних особливостей конкретно Вашої стопи. Звертаємо увагу і на те, що ми надаємо послуги з виготовлення індивідуальних вкладишів в взуття. Цей процес займає не більше півгодини, а ціни на такі вироби практично не відрізняються від вартості стандартних моделей масового виробництва. Користі ж від них набагато більше.

Ортопедичні устілки для плоскостопості, що виготовляються за індивідуальними мірками з особливого термопластичного матеріалу, в точності повторюють особливості будови саме Вашої стопи, тому вони допоможуть відчувати себе максимально комфортно при будь-яких умовах. Такі вкладки у взуття більш ефективні, ніж фабричні вироби, орієнтовані на середньостатистичного користувача, а значить, вилікувати дане захворювання з їх допомогою вийде швидше.

Купити устілки від плоскостопості в медмагазині «Ортоп» дуже просто. Зробити це можна одним з таких способів:

 • заповнивши форму замовлення на сайті;
 • зателефонувавши нам по телефону;
 • відвідавши салон «Ортоп» в Києві або іншому місті країни (Дніпрі, Одесі, Львові, Полтаві).

Ми приймаємо будь-які форми оплати, а доставка, за Вашим бажанням, може бути здійснена: по Києву - кур'єрською службою або поштою, в інші населені пункти України - «Новою поштою».

Бажаємо Вам корисних покупок і міцного здоров'я!