Що таке кварцова лампа і для чого вона потрібна?

В умовах сучасності, коли питання стерильності приміщень, поверхонь і повітря, яким ми дихаємо, стоїть дуже гостро, всі намагаються знайти найбільш ефективні методи знезараження навколишнього простору. Перше, що спадає на думку - чудові помічники з розряду медичної техніки, які допоможуть провести дезінфекцію приміщення, профілактику деяких захворювань і навіть їх лікування - це кварцові лампи.

Кварцові лампи: інструкція з експлуатації.

Зазвичай інструкція з експлуатації, яка йде в комплекті з кожним приладом, проливає світло кожному з нас, в першу чергу, на такі моменти: для чого і в яких випадках можна використовувати ту чи іншу модель. Однак, перед тим як прийняти рішення про покупку такого знезаражуючого апарату, давайте детальніше розглянемо цей простий, це не вимагає великих фінансових витрат, а разом з тим ще є безпечним методом дезінфекції.

Правила використання кварцової лампиЯк же влаштований такий прилад? По суті - це електрична ультрафіолетова лампа, яка поміщена в спеціальний корпус з кварцового скла. І, оскільки таке випромінювання має властивість вбивати віруси і бактерії, то кварцування (особливо, на сьогоднішній день) вважається одним з ефективних дезінфікуючих процедур. У порівнянні з вологим прибиранням, коли ми витрачаємо зусилля, застосовуємо антисептики і миючі засоби для очищення поверхонь, такий прилад здатний якісно очистити не тільки підлогу, текстиль, речі, але ще і повітря, при цьому не вимагаючи ні грама додаткової участі з Вашої сторони.

Фахівці відзначають, що в приміщенні не повинні перебувати люди і домашні тварини, коли там працює дезінфікуючий пристрій. Насправді, це стосується тільки опромінювачів-рециркуляторів закритого типу, які в більшості своїй використовуються виключно в медичних установах (наприклад, в маніпуляційних кабінетах і деяких інших відділеннях лікарень). У сучасному світі кожна людина, що стежить за своїм здоров'ям і здоров'ям своїх близьких, може використовувати кварцові лампи для дому, оскільки вони є ефективним способом запобігання великої кількості захворювань і їх успішного лікування.

Види кварцевателів.

Існує кілька різновидів опромінювачів. У відповідності за спектром дії і будовою, такі прилади для дезінфекції ділять на три групи:

 1. Бактерицидна модель, яку в свою чергу можна розділити на відкритий і закритий типи:
 • Відкритий тип, який не володіє лікувальними діями і рекомендований лише для дезінфекції приміщень. Такі лампи заборонено використовувати в присутності людей, оскільки під час їх роботи виділяється озон, який має високу окисляючу здатність і надає руйнівну дію на органи зору і шкіру. Вимикач для таких ламп розташований зазвичай поза приміщенням і знезараження може тривати скільки завгодно за часом. Якщо необхідно зупинити процес дезінфекції, прилад вимикається, і відкривши двері, ми потрапляємо в стерильну кімнату.
 • Закритий тип. Це - безозонова кварцова лампа для приміщень, яку Ви можете сміливо використовувати в домашніх умовах. Ці моделі мають безліч позитивних сторін. В даних модифікаціях опромінювач працює всередині приладу, тому отримати травми очей і шкіри неможливо. З огляду на цей момент, а також те, що дезінфекція відбувається всередині конструкції, їх можна використовувати навіть в присутності вагітних жінок і дітей.
 1. Опромінювач ультрафіолетовий кварцовий. Рекомендується до використання медиками в профілактичних цілях, особливо в осінньо - зимовий період, коли організм не отримує достатню кількість сонячного світла. Якщо Ви відзначаєте у себе запалення суглобів (артрит, ревматизм, наприклад), таке опромінення теж буде вкрай корисним в комплексній терапії захворювань.
 2. Ртутно-кварцова лампа. Є дуже дієвим засобом при лікуванні захворювань дихальної системи: ринітах, бронхітах, трахеїтах, пневмонії і так далі. Ефективна вона також при лікуванні псоріазу, грибкових уражень шкіри, екземі, опіках, пролежнях і інших шкірних захворюваннях, а також - пародонтозі, стоматиті та інших недугах.

Коли не можна використовувати кварцевателі?

Застосовувати в квартирі опромінювачі для дезінфекції варто у випадках:

 • коли до Вас часто приходять гості;
 • Ваш організм має слабкий імунітет і тому легко "підхоплює" різні простудні та інфекційні захворювання;
 • в Вашій родині є маленькі діти і ослаблені люди похилого віку, оскільки вони набагато більшою мірою схильні до впливу хвороботворних мікроорганізмів;
 • при наявності у Вас або Ваших близьких деяких видів хронічних хвороб, трофічних виразок або алергії;
 • у Вашому домі знаходиться людина, котра перенесла травму або операцію.

Перед тим як купити кварцову лампу для дому, для початку, буде зовсім не зайвим проконсультуватися з лікарем на предмет можливості терапії або профілактики захворювань, проти яких Ви плануєте використовувати такий прилад. Пам'ятайте, що будь-яке самолікування може призвести до плачевних наслідків, адже багато хвороб можуть мати протипоказання до використання пристрою.

Правила використання кварцової лампи

Зверніть, будь ласка, увагу на те, що існує ряд обмежень, при яких використання кварцової лампи строго заборонено або рекомендовано тільки під наглядом лікаря. Сюди відносяться: будь-які захворювання щитовидної залози, гіпертрихоз (надлишковий небажаний ріст волосся на обличчі і тілі), атеросклероз, туберкульоз, виразка шлунка і кишечника, ниркова недостатність, захворювання крові і серцево-судинної системи. Також, медики не рекомендують починати лікування при високій температурі тіла. У цих випадках можна використовувати прилад тільки для дезінфекції приміщення, коли там відсутні люди з перерахованими вище недугами.

При використанні кварцевателів з профілактичною та лікувальною метою дуже важливо дотримуватися основних правил безпеки:

 • ділянки тіла, що не піддаються опроміненню, повинні бути закриті щільною тканиною;
 • необхідно обов'язково використовувати захисні окуляри;
 • відстань від лампи до поверхні, що бере участь в обробці, має бути не менше півметра;
 • перший сеанс триває не більше 30 секунд. Поступово можна довести тривалість сеансу до 3 хвилин.

Пам'ятайте: лампа не використовується для отримання засмаги. Слід бути обережними у використанні опромінювача при наявності у Вас неприйняття ультрафіолетових променів - в такому випадку лікування кварцовою лампою не рекомендується, оскільки це може спровокувати появу нервового роздратування, запаморочення або головного болю.

Де купити кварцову лампу?

Для відповіді на це питання, пропонуємо ознайомитись з каталогом моделей, представлених в нашому медмагазині "Ортоп". Тут є різноманітні апарати різних модифікацій, які підійдуть як для дому, так і для офісу, для косметологічного кабінету, салону краси і лікувальних установ. Всі прилади, які ми пропонуємо Вашій увазі, мають найвищу якість, що підтверджено наявністю сертифікатів і гарантій. Наші фахівці з медичною освітою з радістю допоможуть Вам у виборі та дадуть безкоштовну консультацію, щоб підібрати те, що необхідно саме Вам. Спосіб оплати проводиться в будь-якій формі, яка Вам зручна. Для економії Ваших сил і часу, у нас працює адресна доставка:

 • по Києву - кур'єром або поштою;
 • в інші регіони України - послугами "Нової Пошти".

До Ваших послуг - мережа наших медичних салонів, розташованих в Києві і інших містах країни, де Ви можете купити кварцову лампу особисто, самовивозом.

Слід зауважити, що ціна на такі прилади залежить не тільки від розміру і типу кріплення (переносний або стаціонарний), але також від потужності опромінювача і, звичайно ж, фірми - виробника.

Для домашнього використання фахівці радять звернути увагу на кварцевателі потужністю 15 Вт. Вони призначені саме для дезінфекції приміщень площею 25-35 квадратних метрів. І якщо вибраний Вами пристрій не закріплено, то його цілком можна переносити з однієї кімнати в іншу.

На завершення статті, хотілося б звернути Вашу увагу: щоб куплена Вами кварцова лампа була ефективною і безпечною, звертайте увагу тільки на перевірених продавців і виробників, медтехніка яких сертифікована на ринку України.

Команда компанії "Ортоп" бажає Вам і Вашим близьким міцного здоров'я!

Бережіть себе.