Що таке синя лампа. Принцип роботи.

Рефлектор Мініна або, як нам звичніше називати цей прилад, синя лампа відома для терапії дуже давно. Ви напевно пам’ятаєте, що ще наші бабусі вважали її мало не панацеєю для лікування багатьох хвороб. Та й на сьогоднішній день вона не поступається в популярності іншим медичним апаратам, які можна з легкістю застосовувати в домашніх умовах, заощадивши масу часу, сил і грошей в результаті.

Рефлектор Мініна (синя лампа) - надійний помічник при застудіСиня лампа для прогрівання носа і горла є чи не першим, що спадає на думку, коли ми замислюємося про полегшення неприємних симптомів захворювання лор-органів. Цей прилад рекомендований фахівцями для лікування в тих випадках, де показано сухе тепло. Аксесуар також широко застосовується при комплексній терапії опорно-рухового апарату, оскільки він допомагає підвищити імунітет і поліпшити загальний тонус організму.

Особливо добре зарекомендувала себе синя лампа при нежиті і лікуванні інших ЛОР захворювань, профілактики простудних і вірусних інфекцій. Лікувальні процедури з її використанням набули широкого поширення в фізіотерапевтичних кабінетах.

Рефлектор Мініна, купити який Ви можете без направлення лікаря та спеціального рецепта, складається з:

 • лампи розжарювання синього кольору з цоколем, потужністю 60 Ват, виготовленої з кобальтового скла;
 • світло відбиваючого металевого абажура;
 • ручки, всередині якої проходить шнур живлення від мережі.

Принцип роботи синьої лампи заснований на інфрачервоному випромінюванні, здатному впливати на верхні шари шкіри. Таким чином, лампа Мініна стимулює кровообіг, завдяки чому прискорюється метаболізм в організмі. Поліпшується також процес виведення продуктів розпаду з клітин. Тепло лампи стимулює роботу лейкоцитів, тим самим допомагаючи нашому організму швидше відновитися.

Наприклад, коли у нас болить м'яз, то направивши інфрачервоне випромінювання синьої лампи в уражену ділянку тіла, ми зменшимо біль і ослабимо спазм. Фахівці відзначають, що за допомогою синьої лампи, в тому числі, можливо знизити артеріальний тиск у гіпертоніків і, навпаки, підвищити його у гіпотоніків.

Використання інфрачервоного тепла в комплексній терапії різних захворювань істотно полегшить Ваш стан, при цьому не надаючи на організм жодних побічних ефектів. При цьому слід пам'ятати, що ефект синьої лампи не може бути прирівняний до результату, отриманого від роботи кварцового приладу або бактерицидного опромінювача. Інфрачервоне випромінювання відрізняється від ультрафіолетового за силою впливу і принципом роботи, тому таку лампу не можна використовувати для дезінфекції приміщень або отримання засмаги. Для цього призначені інші пристрої.

Синя лампа для прогрівання успішно використовується при терапії ЛОР захворювань: тонзиліти, синусити, отити (при цьому слід пам'ятати, що лампа для прогрівання вух показана тільки на ранній стадії захворювання). Поряд з перерахованими вище хворобами, апарат ефективний при:

 • захворюваннях шлунково-кишкового тракту; 
 • лікуванні опорно-рухового апарату: артрити і артрози;
 • ударах, переломах-для полегшення болю;
 • асептичному міозиті м'язів (в народі кажуть "продуло" шию) і невралгії;
 • фізіотерапії підгострих негнійних запалень, опіків, обморожень, ран які погано загоюються, виразок і саден.

Протипоказання для використання лампи Мініна.

Зверніть увагу на те, що синя лампа, застосування якої рекомендовано медиками при лікуванні ряду захворювань, має цілий ряд заборонних для використання факторів. До них відносяться:

 • температура тіла понад 38 градусів;
 • вагітність;
 • гінекологічні захворювання;
 • золотуха, гайморит або гострий отит;
 • туберкульоз в активній стадії;
 • недостатній мозковий кровообіг;
 • гострі і гнійні запальні захворювання;
 • варикозне розширення вен (в місцях локалізації);

Категорично заборонено використання приладу у вологому приміщенні або стоячи у воді.

Правила використання синьої лампи.

Рефлектор Мініна (синя лампа) - надійний помічник при застудіСиня лампа, купити яку Ви можете в нашому інтернет-медмагазині "Ортоп", ідеально підходить для терапії в домашніх умовах. Для цього не потрібно спеціальних знань, важливо тільки запам'ятати деякі правила:

 1. Застосовують прилад на відкритих ділянках шкіри, направляючи світло не перпендикулярно до тіла, а злегка під кутом, на відстані не менше 45 сантиметрів від ділянки впливу.
 2. При проведенні процедури орієнтуйтеся на температуру випромінювання лампи - Вам не повинно бути сильно гаряче, відчуття тепла повинні бути приємними.
 3. Під час сеансу у дітей періодично запитуйте їх про самопочуття або перевіряйте ступінь нагріву шкіри дитини самостійно.
 4. Процедура не повинна перевищувати 20-30 хвилин за один сеанс і не більше 20 - 25 разів за курс лікування.
 5. Повторний цикл фізіотерапії можливий не раніше, ніж через місяць.
 6. Після проведення процедури рекомендовано залишатися в теплі не менше години, тому в домашніх умовах фахівці радять робити прогрівання на ніч, перед сном.
 7. Під час прогрівання ЛОР органів зверніть увагу, що окуляри для зору і контактні лінзи потрібно зняти, а дітям бажано надіти спеціальні окуляри або закрити очі пов'язкою.

Фахівці відзначають значний ефект від застосування лампи Мініна при терапії різних захворювань. Завдяки такому приладу можна відмовитися від ряду препаратів. Наприклад, синя лампа для носа позбавить Вас від частого прийому антибіотиків і використання всіляких спреїв при синуситах. Застосовуючи сухе тепло при розтягненнях згодом, можна утриматися від різних розтирань, мазей та інших допоміжних засобів для зменшення болю.

Але не слід забувати, що рефлектор Мініна, застосування якого повинно бути тільки в комплексі з лікарськими препаратами, не є панацеєю, а всього лише доповненням до призначеної терапії.

У будь-якому випадку, перед тим як використовувати такий медичний аксесуар як синя лампа для лікування, Вам необхідно в першу чергу проконсультуватися з лікарем, оскільки тепло прискорює всмоктування лікарських препаратів кров'ю, і через незнання, Ви можете випадково нашкодити собі, намагаючись прискорити одужання самостійно.

Вибираючи рефлектор Мініна для домашнього використання в нашому медмагазині "Ортоп", зверніть увагу на те, що ми напряму співпрацюємо тільки з перевіреними роками виробниками, які випускають суто якісний продукт, надаючи при цьому всі необхідні гарантії та сертифікати.

Бажаємо міцного здоров'я Вам і Вашим близьким!