Коли людина здорова і може вільно пересуватися, то для неї не складає ніяких труднощів відвідати туалет для справляння своїх потреб або ванну - щоб самостійно провести там гігієнічні процедури. І зовсім інша справа, якщо мова заходить про фізично ослаблених людей з обмеженими можливостями, що сталися внаслідок отриманих травм, перенесених хвороб або похилого віку. До наявних у них проблем, на жаль, додаються ще й проблеми з відвідуванням вбиральні та ванної кімнати. А адже регулярна гігієна - запорука підтримки здоров'я будь-якої людини і успішної реабілітації.

Щоб поліпшити життя людей похилого віку та хворих, повністю або частково знерухомлених, які не втратили здатності сидіти, створені спеціальні санітарні аксесуари: насадка на унітаз для інвалідів, стілець туалет і його більш комфортний різновид - крісло туалет, а для прийняття душу - сидіння для ванни для інвалідів і крісло - каталка з санітарним оснащенням. Ці предмети також істотно полегшують процес догляду за малорухомими людьми, які потребують сторонньої допомоги.

Пропонуємо розглянути кожну з перерахованих позицій окремо.

Стілець туалет і крісло туалет.

Ці пристосування можуть використовуватися, в рівній мірі, як для людей з інвалідністю, так і для літніх людей, які в силу свого віку ослабли настільки, що втратили здатність до самообслуговування. Щоб купити стілець туалет для інвалідів, людей похилого віку і не помилитися з вибором, перш за все, треба знати які види конструкцій випускають виробники і на що необхідно звертати увагу, в першу чергу, при покупці. Наприклад, стілець який складається - туалет зручний при зберіганні і перевезеннях.

Дані санітарні оснащення, включаючи крісло туалет, можуть бути виготовлені із сталі або алюмінію, а також розрізняються залежно від:Санітарні аксесуари - реальне полегшення повсякденних потреб інвалідів і людей похилого віку

 • ширини сидіння;
 • наявності відкидних підлокітників і знімних ніжок;
 • максимальної ваги, який може витримати конструкція.

Багато різновидів таких пристроїв можуть регулюватися по висоті. Але всіх їх, без винятку, об'єднує:

 • нековзкі поручні;
 • наявні на кінцях ніжок гумові наконечники, які перешкоджають ковзанню виробів, а значить - оберігають безпорадну людину від падіння і додаткового травмування;
 • кришка, сидіння, відро з кришкою, якими укомплектовані вироби, зроблені з міцного пластику, який легко миється.

Випускається спеціальна модель: посилений стілець - туалет для людей з надмірною масою тіла, здатний витримати навантаження до 225 кг.

Крісло - каталка з санітарним оснащенням.

На відміну від звичайного стільця - туалету, цей апарат дозволяє легко переміщати людей, які потребують догляду (наприклад, в ванну для проведення гігієнічних процедур). Тому дані пристосування ще називають: крісло - каталка для душа і туалету. Всі вони обладнані передніми і задніми прогумованими колесами з гальмами, сидінням з гігієнічного пластику, міцною металевою рамою, підставкою для ніг, підлокітниками і водонепроникним м'яким сидінням з вініловим покриттям. Їх відмінності один від одного можуть полягати в наступному:

 • габарити і максимальна вага, яку може витримати кожна певна модель;
 • підставка для ніг може регулюватися і зніматися, при необхідності;
 • матеріал рами (сталь, алюміній);
 • наявність знімних коліс;
 • підлокітники можуть бути як фіксованими, так і такими, які знімаються.

Можна зробити висновок: перш, ніж купити стілець туалет для людей похилого віку та тих, хто перебуває на реабілітації або отримав інвалідність, необхідно враховувати вагу і розміри хворої людини, ступінь його знерухомлених, а також для яких саме цілей буде купуватися виріб. Наприклад, для транспортування пацієнта у ванну кімнату таку конструкцію як крісло - каталка для душа і туалету купити буде набагато краще.

Підставка на унітаз для інвалідів.

Для пацієнтів, які можуть відвідувати вбиральню самостійно, але мають при цьому певні труднощі з тим, щоб сісти на унітаз і встати з нього, найбільш вірним рішенням буде купити насадку на унітаз для інвалідів.

Залежно від того, який матеріал використовується для виготовлення, підставка на унітаз для хворих може бути гумовою, металевою, емальованою, пластиковою та фарфоровою. Існують різні моделі:

 • з кришкою або без неї;
 • з підлокітниками - для кращої зручності при вставанні і збереженні рівноваги;
 • сидіння на унітаз для інвалідів, має спеціальну виїмку спереду - для проведення гігієнічних процедур.

В наші дні туалет для інвалідів і людей похилого віку можна легко пристосувати для потреб фізично ослабленої людини. Для цього інколи буває достатньо купити насадку на унітаз для літніх людей, яка легко регулюється по висоті і підходить на будь-яку форму туалетної раковини. При виборі виробу, необхідно звертати увагу на його якість, висоту, можливість регулювання, а також на те, як воно кріпиться і яку вагу людини здатне витримати.

Сидіння для ванни для літніх людей.

Купити сидіння для ванни для інвалідів, людей похилого віку абсолютно необхідно для тих людей, які не можуть самостійно приймати водні процедури або відчувають при цьому значні труднощі. Оскільки волога та слизька підлога несе в собі небезпеку отримання травм, то кожен стілець для ванни і душа, в обов'язковому порядку, забезпечений протиковзкими гумовими наконечниками на кінцях ніжок. Вироби також мають дренажні отвори, а деякі з них можна регулювати по висоті. Стілець для душа має кілька різновидів:

 • стілець - табурет для ванни і душу;
 • стілець для ванни з ручкою.
 • стілець для ванни і душу зі спинкою.

Сидіння для ванни для інвалідів роблять, як правило, з нековзкого гігієнічного пластику.

Давайте розглянемо, які існують модифікації конструкцій:Санітарні аксесуари - реальне полегшення повсякденних потреб інвалідів і людей похилого віку

 • дошка для ванної з ручкою. Кріпленням тут служать прогумовані затискачі, а деякі моделі мають не тільки ребристу поверхню, але також регулюються по довжині;
 • сидіння для ванної зі спинкою;
 • лава для душа;
 • обертове крісло для ванної, яке повертається на всі 360 градусів навколо своєї осі з можливістю фіксації положення тіла хворого через кожні 90. Використовується для створення більшої зручності людям з обмеженими можливостями і тим, хто за ними доглядає.
 • нековзне сидіння для ванної з металевим каркасом і гумовими наконечниками.

Для важких хворих рекомендують використовувати підйомник для ванни, за допомогою якого людину легко опускають в резервуар з водою, а після миття - таким же чином піднімають звідти. Підйомник обладнаний безшумним приводом, знімними чохлами, які добре піддаються пранню в пральній машині, пультом управління і високою спинкою з підголовником, яка встановлюється і складається однією рукою.

Якщо знадобилося купити сидіння для ванни для літніх людей, інвалідів, необхідно брати до уваги якість пристрою, параметри людини, для якої призначається пристосування, а також вага її тіла.

Ванночка надувна для миття голови.

Даний санітарний аксесуар має високі бортики і призначений для миття голови лежачої людини прямо в ліжку, без побоювання намочити її одяг і постіль. Існує модель з резервуаром і лійкою. Всі вироби виготовлені з матеріалу ПВХ (полівінілхлорид) і забезпечені шлангом для зливу води.

Якщо трапилося так, що Вам або Вашій близькій людині знадобилося купити надувну ванночку для миття голови, або з'явилася необхідність купити насадку на унітаз для літніх людей, стілець - туалет, сидіння для ванни для інвалідів - в цей важкий для Вас час, без коливань, звертайтеся в медмагазин "Ортоп". Всі вироби тут сертифіковані, мають найвищу якість, що підтверджено гарантійними сертифікатами. Фахівці з медичною освітою завжди безкоштовно нададуть кваліфіковану, професійну консультацію і ввічливо дадуть відповіді на всі запитання, щоб Ви уникнули помилки у виборі. До Ваших послуг - мережа салонів нашої фірми, розташованих в Києві і інших містах України, а також інтернет-магазин, де легко можна зробити замовлення з доставкою додому.

Оплата можлива будь-яким зручним для Вас способом. Доставка товарів здійснюється в найкоротші терміни:

 • По Києву - кур'єром, "Новою Поштою".
 • В інші регіони України - сервісом "Нова Пошта".

З турботою про Вас - команда фірми "Ортоп".