Невтомна опора всього тіла - стопа, має поперечний звід, що тримає все навантаження людського тіла і поздовжній, який амортизує під час ходьби і бігу. Опущення одного з них неминуче призводить до плоскостопості.

Плоскостопість може бути вродженою або набутою, що найчастіше і трапляється, на цю недугу страждають люди абсолютно різного віку. На жаль не завжди усвідомлюючи важливість цього захворювання, точніше наслідків, якщо нічого не робити, а це проблеми колінного суглоба, викривлення тазу, пошкодження хребта. Плоскостопість як вогонь, вражає опорно - рухову систему від низу до верху.

Найпоширенішим і масовим видом є статична плоскостопість. Ортопеди стверджують, що це більше 55% пацієнтів у віці від 20 до 30 років, які працюють стоячи, що мають зайву вагу або переносять важкий вантаж. Посилити або прискорити розвиток цього виду деформації стопи допоможе незручне взуття, вузький носок і високий каблук. Не зафіксована п'ята задником взуття надалі призводить до її викривлення.

Перші ознаки розвитку статичної плоскостопості:

· Швидка поява тяжкості в ногах і втоми від зовсім недовгих прогулянок.

· Ниючий біль в центрі п'яті і стопі.

· М'язовий біль в районі гомілки і стегна.

· «Палаюча стопа» після робочого дня (якщо понад 5 годин ви працюєте стоячи)

· Набряклість ніг.

Подібні прояви приводять до незграбності, зміни ходи, в подальшому постійного болю при ходьбі, викривлення кісток таза. Ці симптоми-сигнал, що пора звернутися до лікаря ортопеда.

Запобігати плоскостопості необхідно з раннього дитинства. Не вчіть завчасно ходити малюка, нехай все станеться природно, в закладений природою час. Не взувайте в взуття з м'якою підошвою, більше часу гуляйте босоніж, робіть зарядку в ігровій формі. Дорослим, намагатися стояти, тримаючи стопи паралельно один одному, роблячи зарядку для стоп: ходити на зовнішній і внутрішній стороні стоп, на носочках і п'ятах, витягнувши шкарпетки, намагатися пальцями ніг захопити якийсь предмет, катати масажний м'ячик.

При плоскостопості необхідна спеціальна устілка або ортопедичне взуття, що утримує стопу в правильному положенні, масаж ніг, зарядка для стоп, не полінуйтеся приділити 10 хвилин часу для уникнення подальшого опущення зводу. Купити ортопедичні устілки, ортопедичне взуття, а так само масажні килимки Ви можете у нас в інтернет магазині.