Тренажер для реабілітації: коли і кому він необхідний?Реабілітаційні тренажери - особливий різновид спортивних снарядів, які дозволяють давати помірне навантаження на кістки, суглобові зчленування і різні групи м'язів. Використання подібних пристосувань призводить організм в тонус і сприяє поступовому відновленню при різних захворюваннях. В тому числі:

 • При ДЦП;
 • Після інсульту і інфаркту;
 • Після травм і операцій.

Реабілітаційний тренажер для ніг також, як і тренажер для рук дозволяє при заняттях повторювати природну траєкторію рухів суглобів. Закладена виробником схема регулювання інтенсивності дає можливість нарощувати навантаження поступово, не допускаючи перевантажень опорно-рухової системи.

Як влаштовані тренажери для реабілітації інвалідів

Пристосування для розробки м'язів і суглобів ніг зовні нагадують велотренажери, однак відрізняються від них відсутністю сидіння і керма. Пацієнт, який вже в змозі володіти нижніми кінцівками, розташовується в інвалідному кріслі або на стільці і опускає ноги на педалі. Окремі моделі мають фіксатори у вигляді стремені або липучок, що не дозволяють ступні зісковзнути.

Існують модифікації, за допомогою яких також можна пропрацювати м'язи рук. Ножні педалі в них замінюються на час тренування фіксаторами для долонь, які надягають на вісь обертання. Пристосування ставиться перед хворим вже не на підлогу, а на приліжковий столик або іншу доступну поверхню.

Найчастіше такими бувають тренажери після інсульту, що застосовуються для відновлення рухливості всіх груп м'язів. Облік активності полегшує вбудований процесор, який записує кількість зроблених рухів, час і інтенсивність тренувань і виводить інформацію на дисплей.

Реабілітаційні тренажери, купити які варто також після травм або операцій на суглобах, працюють на традиційні і реверсивні обертання. Така конструкція дає можливість по черзі навантажувати як м'язи - згиначі, так і розгиначі.

Оснащення регульованими опорами дозволяє застосовувати пристосування для дорослих і дітей, підганяючи його під зріст пацієнта.

Навіщо потрібні реабілітаційні пристосування

Тренажери для інвалідів ДЦП можуть використовуватися не тільки активним, але і пасивним способом. В цьому випадку хворому необхідна допомога асистента, який буде обертати педалі з прикріпленими кінцівками. При цьому організм все одно отримає необхідне навантаження, що веде до:

 • Підвищення тонусу і нарощування м'язових волокон;
 • Встановлення умовно-рефлекторних зв'язків і відновлення рухливості;
 • Поліпшення кровообігу і лімфотоку;
 • Виділення «гормонів задоволення», що виникають при фізичній активності.

Регулярні тренування покращують не тільки тілесний стан. Усвідомлення того, що руки і ноги починають підкорятися, а життя повертається під контроль, доставляє ні з чим незрівнянну радість людині.

Тренажер для реабілітації: коли і кому він необхідний?Подібний велосипедний тренажер для розробки суглобів допомагає поліпшити рухливість:

 • Гомілковостопного суглоба;
 • Колін;
 • Ліктів;
 • Кистей;
 • Плечей;
 • Тазостегнових суглобів.

Поступове нарощування сили і амплітуди рухів, збільшення часу тренувань повільно, але вірно відновлює рухову і нервову активність постраждалих людей.

Як вибрати тренажер для реабілітації

Пристосування не кріпиться до медичного ліжка або інвалідного крісла, а встановлюється поблизу на час гімнастики. Щоб не займати корисну площу приміщення, необхідно вибирати компактні, а ще краще - складні варіанти, які легко збираються і розбираються.

Надіті на металеві ніжки тренажера проти ковзкі ковпачки допоможуть запобігти травмуванням і не дадуть подряпати підлогу або приліжковий столик.

Лічильник рухів забезпечить суворе дозування навантаження і плавне його нарощування, а також полегшить ведення щоденника реабілітації. Моделі, оснащені подібною функцією, коштують трохи дорожче, але в кінцевому підсумку виправдовують свою ціну.

Якщо у пацієнта спостерігаються часті судоми м'язів, то слід зупинити вибір на варіанті з вбудованою функцією «антиспазм». У разі раптової зупинки обертання буде автоматично припинено, а потім почнеться реверс.

Де купити

Якщо Вам чи Вашим близьким стало необхідним купити тренажер для реабілітації для кращого відновлення після захворювання або травми, то інтернет-магазин медичних товарів «Ортоп» завжди оперативно допоможе Вам в даному випадку.

У каталозі на сайті представлені моделі, що дозволяють розробляти руки і ноги. В наявності:

 • прості тренажери;
 • оснащені лічильником навантаження (з дисплеєм і без);
 • з додатковою опцією «антиспазм».

Полегшити розміщення тренажера для рук допоможуть приліжкові і надліжкові столики для лежачих хворих. На них дуже зручно не тільки сервірувати їжу і класти необхідні предмети, але також і ставити пристосування для реабілітації.

Для покупки обраної позиції наповніть Вашу корзину на сайті і підтвердіть замовлення. Також Ви можете зробити покупку, зателефонувавши за телефонами, вказаними на сторінці або зайти в один з медмагазинів «Ортоп», розташованих в Києві та інших великих містах країни.

Перед придбанням Ви можете отримати безкоштовну консультацію наших спеціалістів з медичною освітою, які грамотно і ввічливо дадуть відповідь на всі виниклі у Вас питання.

Оплата товарів можлива будь-яким, зручним для клієнта, способом. Здійснюється адресна кур'єрська доставка по Києву, також можлива відправка поштовими службами або самовивіз. По Україні працює сервіс «Нова Пошта».