Палиця для інвалідів, як і тростина для літніх людей - це пристосування, у вигляді удосконаленої палиці, яка допомагає людині при його проблемах з пересуванням. Раніше, тростина часто використовувалася чоловіками певних соціальних кіл, як аксесуар, що доповнює імідж, а функція її була скоріше декоративною. В даний час, це практично завжди - ортопедичний інструмент, який використовується, як додаткова опора.

Палиця складається зі стовбура, який є її основою, наконечника і ручки. Деякі моделі, в своєму складі, можуть мати додаткові деталі.

Розрізняють такі основні види виробів: стандартна, складна, тростина медична, опорна, телескопічна, з декількома опорами. Давайте розглянемо кожен з них детальніше.

Тростини1. Стандартна, або стаціонарна тростина. Така модель ще має назву - цілісна. Це, по суті, опорна тростина. Виготовлені вони, як правило, з дерева, інший матеріал (метал, пластик) використовується набагато рідше. Цікаві тим, що виконуються в різній колірній гаммі і різних відтінків, часто на них наносять різьблення, малюнки та візерунки. Є надійним, простим, недорогим за вартістю, помічником. Не ковзає, швидко не зношується, за рахунок гумового наконечника внизу стовбура. Може мати лямки для кисті, щоб тростина не випадала з рук. У свою чергу, підрозділяється: а) за видом матеріалу; б) за вагою; в) по допустимому навантаженні; г) за кольором і художнім оформленням.

Має недоліки:

  • не регулюється по висоті. Зменшити можна тільки так: відпиляти нижню, зайву частину, а потім знову надіти гумовий наконечник. Збільшити - не є можливим.
  • має відносно невисокий ступінь допустимого навантаження. Такі моделі зазвичай використовують для підтримки, при ходьбі по будинку і на вулиці. Ідеально підійде тим, хто шукає тростину для людей похилого віку та ослаблених людей. Також може служити, як палиця для інвалідів.

2. Палиця телескопічна. Має таку назву, тому що регулюється по довжині саме телескопічним способом, має замикаючий замок, який фіксує пристосування на потрібній довжині. Виконується з легких матеріалів. Така модифікація вважається універсальною, так як вона добре підходить людям з нестандартним зростом (занадто високим, або занадто маленьким), а також - дітям.

Класифікуються на підвиди:

  • З кількома опорними ручками. Зручні для підйому з положення сидячи, так як людина має можливість спочатку спертися на нижню рукоятку, а вже потім, при русі - на верхню.
  • З зміщеним центром ваги. Призначені для тих, у кого порушена координація. Це можуть бути пацієнти, в процесі реабілітації, після неврологічних хвороб, з проблемами опорно-рухового апарату, а також за віком.
  • З ручкою у вигляді шиї лебедя. Дуже вдалий варіант для людей похилого віку та для тих, хто страждає на артрит і артроз. Дозволяє спертися на тростину двома руками, повісити на руку, коли в ній немає необхідності, має зручні анатомічні рукоятки, які пристосовані для підвищених навантажень і повторюють долоню користувача.

3. Складна тростина. Має величезну перевагу в тому, що її без жодних зусиль можна легко відрегулювати по зросту людини, скласти по секціях. Зважаючи на це, таке пристосування зручно транспортувати і переносити.

4. Багатоопорна. Ці моделі мають три, або чотири ніжки. Завдяки своїй формі з розширеною підставою і наявності додаткових опор, у вигляді додаткових ніжок, такі моделі мають гарантовану високу стійкість.

5. Палиця квадропод, або як ще її називають - чотириопорна тростина. Це різновид багатоопорної модифікації та телескопічної, забезпечена чотирма ніжками. Відрізняється підвищеною стійкістю. Рекомендується пацієнтам після травм і хвороб, що порушують координацію руху (інсульт, наприклад), а також людям з серйозними проблемами опорно-рухового апарату. Така надійна тростина на чотирьох опорах відмінно підійде тим, хто недавно переніс операцію і проходить процес реабілітації.

Види тростинЯкщо у Вас, або у Ваших близьких з'явилася необхідність у тростині, звертайтеся в магазин медтехніки «Ортоп». Тут надані саме ті моделі, які найбільш актуальні і користуються підвищеним попитом. Кваліфіковані консультанти магазину завжди дадуть Вам вичерпну, грамотну, точну консультацію, врахують всі Ваші побажання і допоможуть визначитися з оптимальним вибором.

Можлива безкоштовна доставка по Києву та регіонах України (організація «Нова Пошта»).

Щоб правильно підібрати і купити тростину (палицю) для інвалідів, необхідно враховувати зріст, вагу людини, його захворювання, для яких саме цілей відбувається дане придбання. Одна справа, якщо людина просто перебуває в похилому віці, ослаблена, накульгує і їй потрібне пристосування - допоміжна опора при ходьбі в приміщенні, або для прогулянок на вулиці, щоб підвищити свою мобільність. У таких випадках, можна купити звичайну, не дорогу телескопічну палицю, або стаціонарну.

І - зовсім інше, якщо людина перенесла серйозну травму або хворобу, що порушує координацію і рівновагу. Тоді, зрозуміло, для більш успішної і швидкої реабілітації, йому необхідно буде придбати більш надійну і стійку конструкцію.

Треба відзначити, що є ще й такі види, як тростина для сліпих і ультразвукова. Вони надають неоціненну допомогу незрячим людям в їх самостійному пересуванні.

Існують ще бойові палиці і декоративні, але в медичних цілях, звичайно, вони не використовуються.