Компресійний трикотаж - спеціально розроблене еластична білизна, що володіє градуйованою компресією, яка означає наступне: тиск на окремі ділянки тіла відбувається з певним фізіологічним розподілом. Лікувально - профілактична дія трикотажу здійснюється завдяки сучасним технологіям правильній градуйваній компресії на м'язи і венозні стінки через шкірний покрив, тим самим, не дозволяючи кровоносним судинам розтягуватися, нормалізує кровотік, спрямований до серця. Компресія перешкоджає застою крові, покращуючи кровообіг у венах (в тому числі, і в глибоких) і зменшує венозну ємність (об'єм крові, що міститься в жилах при певному тиску), прискорює лімфоток і сприяє виведенню рідини з тканин організму, що веде до зниження набряклості.Види компресійного трикотажу

Саме слово компресія означає стиснення, здавлювання, а компресійну білизну призначають пацієнтам, що страждають порушеннями руху крові і лімфи, що призводить до виникнення таких захворювань:

 • варикозне розширення вен;
 • тромбофлебіт;
 • порушення лімфовідтоку (набряки), лімфедема;
 • трофічні виразки.

На жаль, в сучасному світі стає все більше людей, які страждають подібними патологіями із-за малорухливого способу життя, неправильного харчування і шкідливих звичок, в результаті чого сильно збільшується в'язкість крові і послаблюються стінки судин. Також фактором ризику є: спадкова схильність до варикозу, вагітність і пологи, зайва вага, похилий вік, заняття спортом, важкі фізичні навантаження, авіаперельоти, любов до подорожей, тривалих піших прогулянок, деякі види професій (перукарі, вчителі, хірурги, касири, продавці , водії тощо). І якщо вчасно не звернути на проблему належної уваги і зволікати з візитом до лікаря, то навіть ледь помітна судинна сіточка може з часом перерости в серйозне захворювання, що загрожує масою важких ускладнень, аж до хірургічного втручання. Якщо справа вже набула такий серйозний оборот, хвороба виявилася запущеною і чекає операція, то судинний хірург обов'язково скаже Вам про необхідність купити госпітальний трикотаж, який носить ще одну назву: антиемболічний трикотаж. Але, по суті, це один і той ж виріб, який випускається, як правило, тільки білому кольорі і має однакове призначення до застосування - перебування в стаціонарі.

Якщо Вам вже поставлений невтішний діагноз, то слід мати на увазі (якщо немає інших вказівок лікаря):

1) всі моделі компресійних виробів надягають особливим способом вранці, не встаючи з ліжка, носять протягом всього дня і знімають тільки на ніч;

2) білизну обов'язково використовують і влітку, так як висока температура навколишнього середовища негативно впливає на тих, у кого спостерігається варикозне розширення вен.

Компресійний трикотаж: види.

1. Компресійні гольфи.

Коли хвора ділянка розташована у Вас в нижній частині ніг, така модель підійде краще за інші варіанти. До того ж, в ряді випадків вони Вам будуть особливо зручні і практичні:

 • для занять деякими видами спорту (біг, стрибки, наприклад і т.д.);
 • при тривалих прогулянках і в подорожі;
 • під час спекотного періоду року, коли стовпчик термометра неухильно повзе вгору, а скасувати носіння лікувальної білизни не можна;
 • гольфи компресійні не заважають відвідувати туалетну кімнату і проводити різноманітні гігієнічні процедури;
 • антиварикозні гольфи простіше одягати;
 • їх добре надягати під спідницю, брюки і плаття;
 • існують моделі з відкритим носком, які можна носити з літніми босоніжками.

Крім того, чоловіки прагнуть купити компресійні гольфи, так як вважають за краще саме цей вид білизни, вважаючи його більш відповідним для себе, ніж наприклад, компресійні панчохи або колготи. До того ж, лікувальні гольфи для сильної статі, за своїм зовнішнім виглядом, практично нічим не відрізняються від чоловічих шкарпеток.

2. Панчохи компресійні.

Жінки, які страждають варикозним розширенням вен, віддають перевагу саме медичним панчохам, а не гольфам і колготам по ряду причин:

 • Вони виглядають на ніжках набагато красивіше. До того ж, їх можна закріпити не тільки за допомогою витончених мереживних гумок, але також використовуючи декорований модний пояс з привабливими застібками.
 • Компресійні панчохи чудово допомагають жінкам і в тих випадках, коли їм належить приймати участь в заходах, де необхідно, згідно з дрес - коду (або просто хочеться) виглядати стильно і доведеться відвідувати дамську кімнату.
 • На відміну від лікувальних колготок, ці вироби не тиснуть на живіт, їх набагато простіше надягати і знімати.    

До сих пір деякі хворі намагаються замінити антиварикозні панчохи еластичними бинтами з метою економії. Але, по - перше, накладення таких пов'язок вимагає: а) багато часу; б) певних навичок, інакше весь лікувальний ефект зводиться до нуля. А по - друге, еластичні бинти виглядають неестетично і вкрай незручні тим, що постійно сповзають в самий невідповідний час. Зважаючи на ці причини, сам собою напрошується висновок: безумовно найкращим рішенням буде купити компресійні панчохи хорошої якості незважаючи на те, що їх вартість буде вищою. Далеко в минулому залишилися ті часи, коли лікувальна білизна було переважно предметом саме жіночого туалету. Оскільки захворювання вен зараз активно прогресують і у представників сильної половини людства, то виробники створили для них багато різноманітних моделей, що включають в себе компресійні панчохи для чоловіків. Адже коли мова йде про здоров'я, тут вже не до забобонів. Варто також відзначити: якщо має бути хірургічне втручання на венах нижніх кінцівок, антиемболичні панчохи знадобляться Вам в обов'язковому порядку.Види компресійного трикотажу

3. Компресійні колготки.

За своїм зовнішнім виглядом вони нічим не відрізняються від звичайних подібних виробів. Основною їх особливістю є наявність лікувального ефекту по всій довжині ніг, який забезпечує тиск певної сили на вени, необхідної для нормалізації лімфо - і кровотоку. Зауважимо, що компресія розподіляється нерівномірно по нозі: в районі щиколотки вона становить практично 100% і зменшується поступово догори (в районі гомілки - 60 -70%, а стегна - всього 25 -30%), покращуючи тим самим циркуляцію крові і лімфи. Таким чином, за рахунок звуження просвіту в судинах, забезпечується правильне функціонування лімфатичної і венозної систем людини, створюються умови, які перешкоджають накопиченню рідини в м'яких тканинах, а це запобігає виникненню набряків, болю і відчуття тяжкості в ногах.

Купити компресійні колготки необхідно в тих випадках, коли:

 • варикозне розширення вен спостерігається по всій довжині ніг, або ж захоплює верхню частину стегон;
 • настає зимовий період - з метою захисту від холоду;
 • ви хочете надіти укорочені моделі одягу - шорти, коротку спідницю або плаття;
 • є бажання приховати проблемні місця на стегнах, сідницях і животі.

Крім цього, профілактичні антиварикозні колготки широко застосовуються для боротьби з целюлітом.

4. Госпітальний трикотаж.

Це сучасний та ефективний засіб для профілактики тромбозів вен в умовах стаціонару, а також для лікування після хірургічного втручання на судинах нижніх кінцівок. Навіть якщо у пацієнта немає проблем з судинами ніг, проте, купити антиемболічні панчохи буде необхідно:

 • жінкам під час пологів і в період післяпологового відновлення;
 • знерухомленим пацієнтам;
 • для запобігання тромбозу і тромбоемболії.

5. Компресійні рукава.

Вироби створюють градуйовану компресію у вигляді збільшення тиску від кисті рук до плечей, що забезпечує успішну боротьбу з будь-яким видом набряків в області верхніх кінцівок.

Використовуються для профілактики і лікування:

 • тромбозу у верхній вені;
 • флебіту, який призводить до утворення тромбів;
 • лімфостаз (набряки).

Протинабряковий рукав зазвичай призначають жінкам після операції на молочній залозі (мастектомії) і іншим пацієнтам в реабілітаційний період після травм та хірургічних втручань в районі рук і верхньої частини тулуба, оскільки білизна значно скорочує час на відновлення функцій пошкоджених тканин організму і не заважає в повсякденному житті, дозволяючи виконувати нескладну роботу і навіть займатися фізкультурою. Виробники випускають не тільки звичайні моделі, але також і компресійні рукава з пальцями, плечем і напіврукавички.

6. Компресійні рукавички.

За аналогією з рукавами, вони мають виражений протинабряковий ефект. Лікарі рекомендують їх при:

 • первинній та вторинній лімфедемі;
 • набряках кисті;
 • келоїдних рубцях.

Протинабрякові рукавички широко застосовують в реабілітаційний період після операцій і травм в районі кисті руки. Існують моделі з відкритими пальцями.Види компресійного трикотажу

Абсолютно вся компресійна білизна випускається у вигляді профілактичних моделей, а також - 1, 2, 3 і 4 класів тиску, яке вимірюється в міліметрах ртутного стовпа (мм.рт.ст.).

Вироби, що використовуються для профілактики, мають рівень компресії до 15 мм.рт. ст. і 15 - 18 мм. рт. ст.. Також з цією метою і для легких форм захворювань можуть призначатися вироби 1 класу - від 18 до 22 мм.рт.ст.

Компресійний трикотаж 2 класу (23 - 32 мм.рт.ст.), 3 класу (34 - 46 ммм.рт. ст.) І 4 класу (понад 49 мм.рт.ст.) є лікувальним і застосовується строго по вказівкам профільного доктора - флеболога або судинного хірурга.

Медмагазин "Ортоп" пропонує Вашій увазі величезний вибір компресійного трикотажу різних видів, моделей, класів і розмірів за доступними цінами. Всі вироби, без винятку, відрізняються високою якістю, що підтверджується наявністю сертифікатів і гарантій. Фахівці з медичною освітою з задоволенням дадуть Вам кваліфіковану, грамотну безкоштовну консультацію і ввічливо нададуть відповіді на всі запитання, щоб Ви уникнули помилки у виборі. Мережа салонів компанії, розташованих в Києві і інших містах України, інтернет- магазин, де Ви легко можете зробити замовлення з доставкою додому в телефонному режимі, - все для Вас і для Вашої зручності.

Оплата можлива будь-яким способом. Доставка товарів здійснюється в найкоротші терміни:

 1. По Києву - кур'єром або поштою;
 2. В інші регіони України - сервісом "Нова Пошта".

Слід зауважити, що надмірне здавлювання тканин завдасть шкоди Вашому організму. Тому дуже важливо для лікування вибирати компресійний трикотаж тільки після консультації у флеболога.

Бережіть себе.