Жінці, яка виношує дитину, вкрай важливо ретельно стежити за собою, чуйно прислухаючись до тих змін, які з нею відбуваються. А змінюється дуже багато: йде перебудова гормональної системи, зростає животик і збільшується вага. Все це призводить до того, що жінка може відчувати дискомфорт, пов'язаний з постійно зростаючими навантаженнями на її організм. У цих випадках, практично всі гінекологи радять купити бандаж для вагітних, який стане незамінним помічником на весь період делікатного стану, аж до появи на світ довгоочікуваного малюка.

Коли починати носити бандаж і як правильно його одягати?Про те, коли починати носити бандаж, що він із себе представляє і як його правильно вибрати, скільки цей виріб слід носити, як правильно одягати бандаж - на ці та інші питання ми постараємося максимально докладно відповісти Вам в даній статті.

Бандаж - еластичний виріб медичного спрямування з застібками і стяжками, який використовують:

  • для запобігання розтягнення черевної стінки під час вагітності;
  • при необхідності підтримувати органи черевної порожнини і малого таза при їх опущенні, а також для фіксації після операції (кесарів розтин, наприклад);
  • для більш швидкого відновлення організму жінки після пологів.

Всі бандажі, пов'язані з дітонародженням, можна розділити на кілька видів:

  1. Бандаж допологовий.

Лікарі рекомендують починати носити його приблизно з 20-го тижня вагітності, причому незалежно від того, наскільки збільшився животик. Іноді лікар може призначити носіння бандажа і на більш ранньому терміні. Особливо це важливо, якщо жінка продовжує працювати і вести активний спосіб життя, носить не першу дитину, раніше перенесла будь-які захворювання або операції в області сечостатевої системи, у неї спостерігаються певні патології вагітності. Купити бандаж допологовий буде абсолютно необхідно тим, у кого спостерігаються:

  • великий розмір плода або його низьке розташування;
  • слабкість м'язів живота і спини;
  • варикозне розширення вен і набряки нижніх кінцівок;
  • загроза викидня;
  • велика кількість навколоплідних вод;
  • захворювання хребетного стовпа;
  • болі і просто неприємні відчуття в спині;
  • розмір матки вище норми.

Зрозуміло, виріб повинен бути зроблено з якісного, екологічно безпечного, гігроскопічного і повітропроникного матеріалу, а також - ідеально підходити Вам за розміром. Для цього, звичайною сантиметровою стрічкою виміряйте окружність своїх стегон і обхвату під животом (або талії, в залежності від того, що враховує виробник для визначення розміру). Тому що у кожної компанії - виробника, як правило, існує своя розмірна таблиця, з якої Вам належить уважно ознайомитися. Якщо виріб підібрано вірно, то пройде зовсім небагато часу, і Ви практично перестанете його відчувати, бандаж НЕ буде натирати шкіру і тиснути на Ваш животик, а тільки дбайливо його підтримувати.

Як правильно одягати бандаж до пологів.

  1. Одягати і знімати його потрібно в положенні лежачи, оскільки Ваша вага, таким чином, рівномірно розподіляється по всьому тілу.
  2. Для більшої зручності, Ви можете покласти під стегна невеликий валик або подушку.
  3. Акуратно надіньте виріб і застебніть (стягніть) його.
  4. Перевірте, як він сидить на Вас: бандаж повинен щільно прилягати до живота і стегон, але ні в якому разі не тиснути.
  5. Поверніться на бік, а потім, не поспішаючи, встаньте з ліжка або дивана.
  6. Прислухайтеся до своїх відчуттів - надмірне стиснення і дискомфорт не припустимі.

Бандаж для вагітних випускають з різним ступенем жорсткості (фіксації), різноманітних кольорів і видів:

  • дородовий бандаж - труси;
  • пояс підтримуючий для вагітних і пояс - трусики дородові;
  • бандаж для вагітних з функцією корекції постави;
  • майка - бандаж допологова;
  • шортики - бандаж для вагітних і т.д.

Якщо Ваш вибір припав на більш легку версію - пояс бандаж для вагітних, то одягати його Вам буде значно простіше, так як зробити це можна навіть стоячи. До того ж:

  • виріб одягається на нижню білизну, що сприяє більшій гігієнічності;
  • жінці зручніше відвідувати туалетну кімнату;
  • в поясі не так спекотно влітку.

Коли починати носити бандаж і як правильно його одягати?Бандаж допологовий - як правильно носити.

Знати як правильно одягнути бандаж - добре, але цього недостатньо, щоб не нашкодити здоров'ю двох: Вашому і Вашого малюка. Тому поговоримо про правила його експлуатації.

  1. Лікарі не рекомендують носити допологовий бандаж цілодобово. Обов'язково знімайте його на ніч. А ще краще - робіть перерву в носінні хвилин на 30 кожні 4-5 годин.
  2. Користуйтеся підтримуючим виробом аж до пологів (якщо немає інших вказівок Вашого лікаря).

Коли вже сталося диво і на світ з'явилася довгоочікувана дитинка, організму породіллі також потрібна допомога у відновленні. Для цього акушери - гінекологи радять купити післяпологовий бандаж. Вони ж Вам можуть відповісти і на всі запитання. Але якщо Ви хочете підготуватися і заздалегідь дізнатися, що таке бандаж післяпологовий, коли одягати його, скільки носити і як правильно користуватися, то рекомендуємо дочитати цю статтю.

Якщо бандаж для вагітних покликаний підтримувати зростаючий животик, розвантажити поперековий відділ, знімати біль в спині і запобігати появі розтяжок на шкірі, то бандаж післяпологовий допомагає молодій матусі відновити свій організм в найкоротший термін, нормалізує тиск усередині черевної порожнини і сприяє поверненню внутрішніх органів на свої звичні місця. Також важливо і те, що виріб служить швидшому скороченню матки, відновленню тонусу м'язів живота, їх еластичності і пружності, перешкоджає утворенню гриж і опущення внутрішніх органів. Купувати післяпологовий бандаж слід безпосередньо після пологів, оскільки якщо Ви зробите це раніше, то можете не вгадати з розміром і тому не отримаєте від нього ніякої користі. Медичні ортопедичні вироби даного напрямку також як їх аналоги, мають різні види (пояс, труси, грація, бермуди, спідниця, комбіновані) і ступені жорсткості (фіксації) - легкі, напівтверді і жорсткі. Вибір варто робити, виходячи зі стану здоров'я. Наприклад, бандаж - труси не підійдуть тим, у кого є навіть невеликі хірургічні шви в промежині.

Вище ми розглянули тему, як правильно одягнути бандаж для вагітних. Тепер нам необхідно відповісти на питання: як правильно одягати бандаж після пологів.

  • Одягають його також в положенні лежачи на спині.
  • Після того як Ви акуратно застібнули виріб, встаньте. Робити це треба не поспішаючи, щоб уникнути запаморочення.
  • Прислухайтеся до своїх відчуттів: пристосування не повинно ніде Вам тиснути і завдавати дискомфорт.
  • Бандаж після пологів лікарі не рекомендують одягати відразу після прийому їжі.

Виробники подбали і про матусь, які перенесли кесарів розтин і в допомогу їм створили спеціальне пристосування, яке так і назвали: післяпологовий бандаж після кесаревого. Медики називають його ще - бандаж післяопераційний. Цей виріб допомагає вберегти жінку від багатьох ускладнень, так як відмінно підтримує нижню частину передньої черевної стінки, ослабленої і перерастянутої за час вагітності, а також фіксує і гарантує збереження швів в післяопераційний період. Крім цього, бандаж після кесаревого розтину здатний полегшити больовий синдром і прискорити час реабілітації, що дуже важливо в післяпологовому періоді, адже молода мама повинна доглядати за своїм немовлям.

Як правильно одягнути бандаж після кесаревого.

  • Одягайте його в положенні лежачи, коли м'язи розслаблені, і їх найзручніше зафіксувати.
  • Застібайте бандаж, починаючи знизу, поступово просуваючись вгору.
  • Не затягуйте виріб занадто туго (особливо якщо це заподіює біль), оскільки так Ви можете порушити кровообіг, що навпаки, уповільнить процеси загоєння рани.
  • Коли бандаж надітий, перевірте, чи добре він прилягає. Він не повинен ні тиснути, ні сповзати.

Коли починати носити бандаж і як правильно його одягати?Бандаж післяпологовий - скільки носити.

Як правило, в перші дні після пологів бандаж не носять. Тільки коли породіллі вже дозволяють вставати і ходити, можна говорити про його застосування. Модель виробу і термін використання краще узгоджувати з лікарем.

Багато хто запитує про те, скільки можна носити післяпологовий бандаж на протязі доби. Тут думка докторів дещо розходяться: одні рекомендують знімати бандаж після пологів не рідше, ніж через кожні чотири години, роблячи перерву в носінні приблизно на 0,5 години, інші - носити днем протягом 10 годин, а треті не рекомендують взагалі знімати його в денний час. Тому Вам буде доцільно орієнтуватися на вказівки Вашого лікаря і на власні відчуття. Але на ніч бандаж необхідно обов'язково знімати, так як це може спровокувати проблеми з кровообігом - в цьому медики одностайні.

Зверніть увагу на те, що відмовлятися від бандажа також потрібно грамотно і робити це треба не різко, так як Ваші м'язи звикають до підтримки. Слід поступово зменшувати час носіння протягом тижня, зводячи його нанівець.

Варто сказати про таку модель як бандаж до і післяпологовий. Це універсальний виріб 2 в 1, який може служити жінці як під час вагітності, так і в післяпологовому періоді. Після народження дитини, в тому числі і після кесаревого розтину, бандаж просто перевертають і носять, навпаки, тому, як носили під час виношування плоду.

Щоб купити бандаж для вагітних і післяпологовий за доступною приємною ціною і з високою якістю, Вам достатньо всього лише:

  • вибрати товар і заповнити форму замовлення на нашому сайті;
  • або зателефонувати нам по одному з вказаних номерів;
  • або відвідати один з наших салонів в Києві і інших містах України.

Наші фахівці з медичною освітою завжди додатково дадуть Вам кваліфіковану консультацію, щоб уникнути помилки у виборі. Якість виробів, представлених в нашому каталозі, підтверджується наявністю гарантій та дозволів на них.

Оплатити покупку можна будь-яким, зручним для Вас, способом. За Вашим бажанням, ми доставимо замовлення: по Києву кур'єром або поштою, в інші міста сервісом "Нова Пошта".

Хочемо нагадати Вам ще раз: купуючи допологовий бандаж або той, який призначений до носіння після пологів, для початку, отримаєте рекомендацію акушера - гінеколога.

Бережіть себе і Ваших майбутніх малюків.