Компресійний трикотаж - вид лікувального одягу (колготки, панчохи, шкарпетки, рукавички і так далі) який забезпечує підтримку і стиснення окремих ділянок тіла за рахунок їх щільного облягання. В першу чергу, такі вироби необхідні тим, хто страждає порушеннями кровообігу і лімфотоку, особливо - в нижніх і верхніх кінцівках.

У даній статті ми розглянемо трикотажні компресійні колготки, які допомагають уберегти наші ніжки від різних неприємностей, часто виникають через спосіб життя сучасної людини, яка тривалий час вимушена знаходиться в положенні сидячи або стоячи, що призводить до серйозних захворювань. В результаті, складається така ситуація, що якщо вчасно не вжити відповідних заходів, то навіть ледь помітна судинна сіточка на ногах може привести згодом до важких необоротних ускладнень, вельми небезпечних для здоров'я і навіть життя хворого.

Компресійний трикотаж: колготки.

Медичні компресійні колготки за своїм зовнішнім виглядом нічим не відрізняються від звичайних. Основною їх особливістю є наявність лікувального ефекту, який забезпечується створенням певного тиску на вени нижніх кінцівок, необхідного для нормалізації крово- і лімфообігу. Компресія розподіляється нерівномірно по всій нозі, а здійснюється за принципом зменшення - знизу-вгору. При цьому, колготки для вен виготовлені за спеціальною технологією так, що максимальне здавлювання (100%) припадає на гомілку, до коліна воно знижується вже в 1.5 рази, а в області стегон - більше, ніж в 2 рази. За рахунок звуження просвіту в судинах, кров не застоюється і її відтік відбувається в потрібному напрямку. Таким чином, забезпечується правильне функціонування венозної системи людини, створюються умови, що перешкоджають скупченню рідини в м'яких тканинах, що запобігає виникненню набряків, важкості і больових відчуттів в ногах.

Компресійні колготки: призначення.Компресійні колготки: показання, як вибрати і як носити

  • Підвищені навантаження, пов'язані з роботою, заняттями спортом, подорожами і т.д.
  • Наявність варикозного розширення вен.
  • Поява набряків на ногах.
  • Додаткова підтримка стінок вен нижніх кінцівок.
  • Поліпшення відтоку венозної крові.
  • Запобігання переразтягнення вен на ногах.
  • Малорухливий спосіб життя.
  • Профілактика утворення тромбів.
  • Важкість в ногах, біль і відчуття втоми в них.
  • Якщо людина любить сидіти в позі, закинувши одну ногу на іншу.
  • Післяопераційний і посттравматичний періоди, пов'язані з нижніми кінцівками.
  • Трофічні виразки.
  • Лимфедема.
  • Тромбофлебіт.
  • Зайва вага.
  • Похилий вік.

Також лікарі рекомендують купити лікувальні колготки вагітним жінкам і носити їх до пологів, адже організм, під час виношування плоду, кожен день піддається істотним навантаженням, і особливо це стосується ніг. А якщо доктор вважатиме за потрібне, то такі спеціальні компресійні колготки, можливо, буде необхідно носити і після народження малюка, до повного відновлення. Такі вироби, як правило, мають вставку для животика майбутньої матусі.

Компресійні колготки: класи.

Це перший показник, на який варто звернути увагу і який характеризує тиск, який чиниться матеріалом на поверхню ніг. Визначається він в міліметрах ртутного стовпа (мм.рт.ст). Деякі виробники використовують ще і маркування «ден», що символізує щільність волокон тканини, з якої виготовлено виріб. Однак «ден» не має ніякого відношення до розподілу тиску на нижні кінцівки.

Компресійні колготки профілактичні (15-18 мм.рт.ст.).

Основними показаннями до використання є: перша поява судинної сітки і судинних зірочок, спадкова схильність, вагітність, прийом гормональних контрацептивів, тривале стояння або сидіння, похилий вік. В тому числі, широко використовуються компресійні колготки при целюліті, оскільки ця хвороба, що має крім усього іншого, естетичну проблему і варикозне розширення вен - хоч і незалежні, але взаємопов'язані недуги. Причому, фахівцями встановлено, що одне з цих захворювань часто провокує виникнення іншого.

З метою профілактики компресійну білизну цілком можуть носити і здорові люди, що входять в групу ризику по захворюваннях венозних судин ніг. Купити компресійні колготки буде корисно продавцям і вчителям, водіям і перукарям, а також представникам багатьох інших професій, пов'язаних з тривалими одноманітними статичними навантаженнями в положенні стоячи або сидячи.

Медичні колготки 1 класу (18 - 22 мм.рт.ст.).

Використовують навіть при найменшій підозрі до схильності варикозного розширення вен нижніх кінцівок, щоб запобігти розвитку хвороби. Також показаннями є:

  • скарги людини на сильну втому ніг після роботи, болі в них;
  • печіння або здавлювання в щиколотках;
  • поява набряків;
  • помітний прояв вен на ногах і виражених судинних зірочок;
  • ретикулярний варикоз;
  • зайва вага;
  • робота, пов'язана з тривалою статичним навантаженням в положенні сидячи або стоячи.

Лікувальні колготки - компресійний трикотаж 2 класу (23-32 мм.рт.ст.).

Перед придбанням цього виду білизни, необхідна консультація профільного лікаря, оскільки такі вироби призначаються для лікування тромбофлебіту та профілактики тромбозу глибоких вен, а також при видимих ​​ознаках прогресуючого варикозу. В тому числі, показаннями до їх застосування є:Компресійні колготки: показання, як вибрати і як носити

  • наявність множинних розширень вен довжиною більш 5 см;
  • помітні варикозні вузли;
  • поява судомних болів вночі або при зміні взуття;
  • сильні набряки на щиколотках і стопах;
  • венозна недостатність при вагітності;
  • операційне втручання на венах.

Компресійні колготки 3 класу (34-46 мм.рт.ст.).

Як правило, їх призначає лікар - флеболог, хірург при:

  • необхідності компресійної терапії після операційного втручання;
  • посттромботичному синдромі;
  • виражених трофічних проявах;
  • наявності найсильніших набряків;
  • тромбоз глибоких вен;
  • явною венозної недостатності;
  • варикозної хвороби з трофічними розладами.

Лікувальні колготки для ніг 4 класу (понад 49 мм.рт.ст.).

Це найменш поширений вид компресійного трикотажу, носіння якого вимагає регулярного спостереження і контролю лікаря. Застосовується як частина комплексних заходів для лікування важких вроджених і набутих аномалій венозної системи, а також - серйозних порушень лімфотоку: лімфедеме (слоновість нижніх кінцівок).

Такий трикотаж виготовляється переважно індивідуально за мірками пацієнта. Для надягання подібних виробів потрібно спеціальне пристосування, оскільки щільність ниток не дозволяє це зробити самостійно.

Як вибрати компресійні колготки.

Якщо вироби 1-го класу компресії, які служать для профілактики варикозного розширення вен та інших можливих захворювань ніг, можуть купуватися самостійно, то компресійний трикотаж 2-го, 3-го і 4-го класів підбирається тільки за рекомендацією лікаря-флеболога.

Лікувальні колготки досить дорого коштують (ціна на деякі з них досягає до півтора-двох тисяч гривень), тому ми рекомендуємо ретельно ставитися до вибору медичної білизни. Слід зазначити, що різні виробники по - різному трактують ступінь компресії, але максимальні її значення завжди вказані на коробці.

Також у різних фірм може відрізнятися розмірна сітка виробів, тому покупцям необхідно бути дуже уважними.

А свій розмір цілком можна визначити за допомогою звичайного сантиметру. Для цього потрібно виміряти окружність ноги в наступних точках (в см.):

  1. Окружність талії.
  2. Окружність найширшої частини стегна.
  3. Окружність стегна на 5 см нижче сідничної складки.
  4. Окружність під колінною чашечкою.
  5. Окружність найширшої частини гомілки.
  6. Окружність найтоншої частини гомілки.

Додатковими параметрами, при визначенні свого індивідуального розміру, є зріст і вага.

Перевагою даного виду білизни є те, що воно випускається як дуже маленьким, для мініатюрних людей, так і дуже великим. Іноді можна почути скарги на те, що компресійні колготки сповзають. Особливо це стосується вагітних жінок. Така проблема говорить тільки про одне: річ підібрана невірно і не відповідає Вашому розміру. Щоб не помилитися з вибором, треба детально і вдумливо вивчати опис, всі цифри, таблиці і сітки на упаковці.

Медмагазин "Ортоп" пропонує широкий вибір високоякісного компресійного трикотажу різних видів від провідних фірм-виробників, давно добре зарекомендували себе на світовому ринку.

Купити компресійні колготки тут можна швидко і без проблем, звернувшись в один із салонів компанії, розташованих в Києві і інших містах України, або зателефонувавши по одному з номерів телефону, зазначених на сайті. Якщо Ви хочете оформити замовлення онлайн в інтернет - магазині, наші менеджери обов'язково зв'яжуться з Вами, щоб уточнити деталі. Всі вироби у нас відрізняються чудовою якістю, мають гарантії і сертифікати. Крім доступних цін, Вас чекає унікальна можливість безкоштовно отримати кваліфіковану, професійну консультацію в телефонному режимі, або безпосередньо в медмагазині. Наші фахівці з медичною освітою завжди готові вичерпно відповісти на всі Ваші запитання і допомогти додатковим радою, щоб Ви не помилились з вибором. Оплата можлива як готівкою, так і безготівковим способом. Доставка замовлень здійснюється якісно і в найкоротший термін:

1) по Києву - кур'єром або поштою;

2) в інші регіони України - сервісом «Нова Пошта».

Компресійні колготки: як носити.

Більшість лікарів дотримується думки, що надягати лікувальний трикотаж необхідно вранці, не встаючи з ліжка, оскільки як тільки пацієнт опускає ноги з ліжка, тут же відкриваються клапани в венах і починається активний кровотік. Але існують і інші рекомендації: походити трохи, щоб відновити природний кровообіг, а потім лягти на кілька хвилин і вже після цього одягати білизну. Тому завжди спирайтеся на вказівки Вашого лікаря.Компресійні колготки: показання, як вибрати і як носити

Крок 1. При одяганні ноги необхідно розташувати горизонтально, або трохи підняти.

Крок 2. Щоб не пошкодити виріб, слід зняти з рук всі прикраси, оглянути шкіру на стопах для виявлення мозолів, натоптишів і шорстких ділянок, які, при їх наявності, необхідно згладити. Краще буде придбати гумові або звичайні медичні рукавички і надягати колготки тільки в них. Особливо це важливо для білизни високої щільності, адже для того, щоб натягнути такі колготки, потрібно докласти значних зусиль, і без рукавичок є ризик їх порвати. Запам'ятайте, будь ласка: тягнути вгору компресійні трикотажні вироби як це роблять зі звичайними колготками - не можна! Їх одягання відбувається тільки поступово і починається зі стопи.

Крок 3. Колготки вивертаються навиворіт аж до п'ятки. Далі, ногу вставляємо в слід і спостерігаємо, щоб шкарпетка і п'ята стали по своїх місцях. Виріб не повинен нічого передавлювати і збиратися грудками.

Крок 4. Поетапне надягання виробу на ногу здійснюється за допомогою долонь. В області від щиколотки до стегна компресійні колготки повинні розправлятися найретельніше, щоб не утворювалися складочки, потім їх необхідно акуратно натягнути на талію.

Іноді люди починають ненавидіти цей тривалий процес, особливо вранці перед роботою. Для власників колгот, починаючи від другого класу, ця проблема найбільш актуальна. Але з часом, після невеликого тренування, всі пацієнти набувають навик робити це швидко і правильно, головне - зрозуміти принцип.

Скільки носити компресійні колготки.

Тривалість і графік носіння спеціальної білизни, яка використовується в лікувальних цілях (2-й, 3-й і 4-й клас) встановлює Ваш лікар. Але зазвичай, якщо діагноз вже поставлений, виріб носять приблизно півроку, після чого проходять повторне обстеження, за результатами якого визначається доцільність використання лікувальної компресії в подальшому. При позитивній динаміці, призначають профілактичну модель, або колготки з зменшеним тиском (класом).

Слід зауважити: якщо існує ризик хронічного розвитку захворювань вен, то профілактичні компресійні вироби рекомендують носити постійно, протягом дня. Як правило, компресійні колготки на ніч знімають, а ноги перед сном змащують лікувальними кремами, мазями або косметичними засобами для догляду. Але при істотних трофічних порушеннях і після операцій на венах нижніх кінцівок може знадобитися цілодобове використання компресійної білизни. Вночі спати в медичних колготках можна, тільки якщо доктор дав однозначні вказівки до цілодобового носіння виробу. У нічний час не рекомендовані моделі сильного ступеня компресії, оскільки це може привести до погіршення кровообігу в ногах. Зазвичай термін носіння колготок 24 години на добу не перевищує 3-х днів поспіль. Після цього хворому дозволяється спати без давлючої білизни.

Компресійні колготки на літо.

Антиварикозна білизна влітку - неможна, а потрібно використовувати в обов'язковому порядку! У літні місяці, з підвищенням температури навколишнього середовища, люди з проблемами вен починають відчувати підвищений дискомфорт, оскільки спекотні дні - провокатори додаткового розширення судин. У цей час можна використовувати більш легкі вироби, тому що краще зменшити тиск, ніж повністю від неї відмовитися.

У висновку нагадаємо про те, що фахівці настійно рекомендують починати носити профілактичний трикотаж вже при перших ознаках порушень венозного кровообігу:

  • відчуття тяжкості і вечірньої втоми в ногах;
  • поява набряків;
  • судоми в литкових м'язах.

Якщо вчасно звернути увагу на стан своїх ніжок і придбати профілактичний трикотаж, лікувальні колготки наступних класів компресії можуть Вам не знадобитися ще дуже довго. Адже будь-яку хворобу набагато простіше попередити, ніж потім довго і наполегливо лікувати.

Бережіть себе.