Компресійні колготки для вагітних купити сьогодні не складає ніяких труднощів. Однак жінки в положенні часто задають питання про те, чи можна їм носити таку білизну і чи не буде вона сильно тиснути на животик який збільшується. Про це і піде мова в даній статті.

Особливості колготок для вагітних і правила їх виборуВагітність - відповідальний і зовсім непростий період в житті кожної майбутньої матусі, коли її організм змушений працювати за двох і зазнає гормональні зміни, що знижують пружність венозних стінок і підвищують тиск усередині вен, а високий тиск в черевній порожнині і в області таза веде до порушення надходження крові до серця від нижніх кінцівок. До того ж, збільшення у вазі самим не позитивним чином позначається на стані ніг, навантаження на які, в цей час, зростає в рази. Необхідно враховувати і той факт, що представниці прекрасної статі, навіть перебуваючи в звичайному положенні, більшою мірою схильні до захворювань вен на ногах, в порівнянні з чоловіками. Причини криються не тільки в особливостях будови організму жінок, але і в тому, що вони набагато частіше мають професії, пов'язані з довгим статичним перебуванням в положенні сидячи (бухгалтери, касири, косметологи, секретарки, фахівці манікюру, педикюру і т.д.) і положенні стоячи (вчителі, продавці, кухарі, перукарі тощо). Додамо до цього носіння незручного модельного взуття на високих підборах - і ми отримуємо досить невтішний прогноз: ризик виникнення варикозу у жінок надзвичайно високий, а вагітність тільки збільшує небезпеку венозної і лімфатичної недостатності, що супроводжуються набряком, втомою в ногах, а також - важко виліковними небезпечними ускладненнями у вигляді тромбофлебіту, лімфедеми, тромбозу і трофічних виразок.

Любі жінки, щоб такі проблеми вас не наздогнали, фахівці настійно рекомендують використовувати градуйований компресійний трикотаж для вагітних, який являє собою особливий вид одягу, що забезпечує підтримку окремих ділянок тіла за рахунок їх стиснення і щільного облягання. Неправильно думати, що лікувально - профілактичні вироби мають некрасивий вигляд. Щоб жінка завжди відчувала себе комфортно, могла виглядати гідно і привабливо, антиварикозні колготки і панчохи зроблені з красивим ніжним плетінням, а багато моделей оброблені прикрасами у вигляді мережив і страз.

Давайте розберемося, що таке градуйована компресія. Це означає, що тиск білизни на м'язи і стінки судин нижніх кінцівок, через шкірний покрив, розподіляється таким чином, що в зоні щиколотки воно становить усі 100% і поступово зменшується догори, сходячи практично нанівець в області живота. Такий спосіб плетіння сприяє поліпшенню циркуляції крові і лімфи в нижніх кінцівках, знижуючи ймовірність утворення набряків, тромбів і почуття втоми. Лікарі - флебологи, як правило, завжди радять купити антиварикозні колготки для вагітних профілактичного спрямування, навіть якщо Ви не схильні до венозних захворювань (особливо, якщо це не перший випадок виношування плоду). І абсолютно необхідно, на їхню думку, застосовувати такі вироби, якщо у Вас існує:

  • спадкова схильність;
  • початкова стадія венозного захворювання (судинні сіточки і зірочки, набряки в ділянці щиколоток, нічні судоми, тяжкість і втома в ногах наприкінці дня);
  • необхідність проводити довгий час в положенні сидячи або стоячи.

Колготки для вагітних мають відмінні риси:

  1. Еластична вставка в районі живота тягнеться, розтягуючи пояс при збільшенні розміру, не доставляючи дискомфорту.
  2. Плоскі шви не створюють зайвого тертя об шкіру при носінні, або шви відсутні зовсім (якщо використовується безшовна технологія).
  3. Вироби виробляються з гіпоалергенних, повітропроникних матеріалів, приємних на дотик. Багато моделей мають антибактеріальні властивості, абсолютно безпечні для здоров'я.

Особливості колготок для вагітних і правила їх виборуКупуючи компресійну білизну для вагітних, необхідно звертати увагу не тільки на склад і розмір, але і на один з основних показників, вказаний на упаковці - клас компресії, який характеризує тиск, який чиниться матеріалом виробу на судини і м'які тканини нижніх кінцівок. Визначається він в міліметрах ртутного стовпа (мм.рт.ст.). Наприклад, профілактичні моделі, які Ви можете носити навіть без консультації лікаря, мають нульовий клас компресії (до 18 мм.рт. ст.). Їх використовують, в основному, у випадках, якщо у Вас: 1) спостерігаються перші прояви варикозу (поява судинної сіточки, невеликих набряків, вечірньої втоми, судом в ногах у нічний та вечірній час); 2) такі захворювання переслідують не одне покоління Вашої сім'ї; 3) робота пов'язана з тривалим перебуванням на ногах або з сидінням; 4) післяпологовий період.

Лікувально - профілактичні та лікувальні вироби, в залежності від ступеня тиску на поверхню нижніх кінцівок, підрозділяють на наступні види:

I клас компресії (18 – 22 мм.рт.ст.) Застосовують як з метою запобігання порушень лімфо- і кровообігу в області ніг, так і в комплексі лікувальних заходів в початковій стадії цих захворювань, якщо у Вас присутні:

  • більш серйозні набряки;
  • скарги на сильну втому ніг наприкінці дня, болі в них;
  • печіння або здавлювання в щиколотках;
  • виражені судинні сіточки і зірочки на ногах, а також досить помітні випинання вен;
  • робота, пов'язана з тривалою статичним навантаженням в положенні стоячи або сидячи.

II клас компресії (23 – 32 мм.рт.ст.) Назначають, після обов'язкової консультації профільного лікаря, для боротьби з прогресуючим варикозом, який стає добре помітним, тромбофлебітом, а також - для профілактики тромбозу глибоко лежачих вен. Як правило, таку білизну носять в разі:

  • значних набряків на ногах;
  • наявності множинних ділянок з розширеними венами;
  • сильного збільшення вени (більше 5 см.);
  • появі помітних варикозних вузлів;
  • судом вночі і при зміні взуття;
  • венозної недостатності;
  • хірургічного втручання в області вен нижніх кінцівок.

III клас компресії (34 – 46 мм.рт.ст.) До носіння завжди призначає лікар-флеболог або судинний хірург, коли є необхідність у виробі після хірургічного втручання на судинах ніг, а також якщо спостерігаються:

  • виражені трофічні прояви;
  • посттромботичний синдром;
  • порушення лімфовідтоку в вигляді значних набряків (лімфедема);
  • тромбоз глибоких вен;
  • явна венозна недостатність.

IV клас компресії (більше 49 мм.рт.ст.) Зустрічається вкрай рідко і його застосовують під регулярним наглядом медиків.

Варто зауважити, що навіть для звичайної людини щоденна процедура надягання компресійної білизни - цілий процес, що вимагає витрат сил і часу, поки вона не придбає певні навички. Що вже тут говорити про жінку в делікатному становищі з постійно зростаючим животиком! Щоб полегшить цю ранкову процедуру, винайдено спеціальний пристрій - батлер, який стане Вам незамінним помічником, коли вранці Ви будете одягати лікувальні компресійні колготки для вагітних.

Вагітні жінки іноді скаржаться на те, що колготки сповзають, доставляючи їм незручності. Якщо і Вас переслідує та ж проблема, то це свідчить про те, що виріб підібрано неправильно і не відповідає Вашому розміром. Компресійні колготки для вагітних, підібрані невірно, замість допомоги, навпаки, цілком можуть нашкодити здоров'ю. Та й коштують вони недешево. Щоб не помилитися з вибором, ми ознайомимо Вас з докладною інструкцією, як максимально точно визначити свій розмір за допомогою звичайної сантиметрової стрічки. Для цього буде потрібно (в см.) Виміряти окружність в наступних точках:

  • Довжина окружності талії.
  • Довжина кола найширшої частини стегон.
  • Довжина кола стегна, на 5 см. нижче промежини.
  • Довжина кола під колінною чашечкою.
  • Довжина кола у найширшій частині гомілки.
  • Довжина кола самій у вузькій частині гомілки над щиколотками.

Розширені можливості пошуку при визначенні розміру: Ваш зріст і вага.

Особливості колготок для вагітних і правила їх виборуКрім цього, рекомендуємо Вам завжди уважно вивчати розмірні таблиці і сітки на упаковці, які можуть бути різними у різних фірм - виробників.

Зверніть увагу і на маркування «Ден», яке може зустрічатися на коробці деяких моделей. Однак воно символізує тільки щільність волокон тканини, з якої виготовлено виріб, але не має ніякого відношення до ступеня компресії, яка надається на нижні кінцівки.

Хочеться застерегти: милі жінки, ніколи не купуйте медичну білизну на ринках і у неблагонадійних продавців. Краще звертатися в спеціалізовані магазини з гарною репутацією, так як підробка може дорого коштувати як Вашому здоров'ю, так і здоров'ю Вашого майбутнього малюка.

Рекомендуємо купити компресійні колготки для вагітних в спеціалізованому медмагазині "Ортоп", де всі вироби, представлені в каталозі, мають найвищу якість, підтверджену гарантіями і сертифікатами. До того ж, тут Вам завжди, із задоволенням, нададуть безкоштовну додаткову консультацію досвідчені фахівці з медичною освітою: 1) в телефонному режимі (номера для зв'язку вказані на сайті), 2) або в одному з салонів компанії, розташованих в Києві і інших містах України. Спосіб оплати вибираєте тільки Ви. Крім цього, фірма надає послуги доставки:

  • по Києву - кур'єром та послугами "Нової Пошти";
  • в інші регіони країни - сервісом "Нова Пошта".

Є ще одне з питань, яке нам часто задають: чи варто носити антиварикозні колготки, коли на вулиці стоїть літня спека? Відповідь однозначна: обов'язково! Адже в теплу пору року, з підвищенням температури повітря, люди з проблемами венозної і лімфосистеми починають відчувати погіршення стану свого здоров'я, оскільки в такі дні відбувається мимовільне додаткове розширення судин. Але, якщо лікар не проти, Ви можете в цей час надягати більш легкі вироби, тому що краще знизити ступінь компресії, ніж повністю відмовитися від її застосування.

В тому числі, цілком прийнятний такий варіант як еластичні панчохи для вагітних, в яких Вам напевно не буде так спекотно в літню спеку. Тим більше, що вони володіють всіма перевагами лікувально - профілактичного компресійного трикотажу.

А ось для холодної погоди і осінньо - зимового періоду Вам краще вибрати теплі колготки, які мають внутрішню утеплену сторону, а їх склад може містити певний відсоток шерсті (кількість вовни може відрізнятися, в залежності від моделі та виробника).

Але коли настане час для появи Вашого довгоочікуваного немовляти, то гінеколог - акушер настійно порекомендує Вам купити панчохи для пологів (антиемболічні панчохи), які обов'язково повинні бути у кожної жінки в пологовому залі, оскільки такі вироби відмінно допомагають зберегти венозний тонус і запобігають застою крові, що провокує появі варикозного захворювання і тромбофлебіту. Ця спеціальна білизна застосовується як для жінок, які мають природне дітонародження, так і тим, кому показано кесарів розтин. Антиемболічні панчохи призначають також тим вагітним, хто довго змушений перебувати в лежачому положенні (наприклад, що знаходяться в лікарні при загрозі викидня, з метою збереження плоду).

Необхідно пам'ятати: як при пологах, так і при тривалому перебуванні на лікарняному ліжку, у жінки в положенні ризик утворення і відриву тромбу збільшується багаторазово, а це вкрай небезпечно не тільки для її здоров'я, але і для життя.

Милі жінки, майбутні матусі, бережіть себе.