Бандаж на плече: що це таке і коли він може знадобитися?Дуже часто ми в буквальному сенсі покладаємо на свої плечі непосильне навантаження, абсолютно не замислюючись про те, до яких наслідків це може призвести. Незважаючи на те, що плечовий суглоб з усіх боків оточений міцною сполучнотканинною капсулою, сильними сухожиллями, м'язами і зв'язками, він є одним з найбільш нестабільних і вразливих з'єднань в людському організмі. Через невелику площу зіткнення суглобових поверхонь плечі особливо схильні до вивихів і інших травм, що, в свою чергу, стає причиною виникнення сильних болів, набряклості кінцівки і значного обмеження її рухливості. Якщо ж пошкодження трапляються неодноразово, з часом це може призвести до незворотного порушення функціональності суглоба і серйозних проблем з виконанням навіть найелементарніших маніпуляцій рукою.

На щастя, подібних проблем можна легко уникнути, вчасно подбавши про профілактику і лікування травм плеча. Спеціально для цих цілей розроблені захисні бандажі та різні види іммобілізуючих фіксаторів, які дозволяють стабілізувати стан плечового суглоба, звести до мінімуму навантаження на пошкоджені тканини і прискорити процес їх відновлення. Пропонуємо розібратися, що ж являють собою дані вироби та в яких випадках їх варто використовувати.

Отже, бандаж на плечовий суглоб - це ортопедичне пристосування, призначене для певного обмеження рухливості даної частини тіла після травми або хірургічного втручання, а також при деяких запальних і дегенеративно-дистрофічних захворюваннях. При цьому, в більшості виробів упор робиться не тільки на часткову або повну іммобілізацію плеча, а й на його надійну фіксацію в фізіологічно правильному положенні. Це обов'язкова умова для повноцінного відновлення пошкоджених тканин, що дозволяє звести до мінімуму ризики посттравматичних ускладнень і прискорити процес одужання, в цілому.

Показання до використання плечових бандажів

Перелік патологій, при яких рекомендується носіння подібних виробів, досить широкий. Найчастіше вони застосовуються при:

  • ударах;
  • розтягненнях і розривах м'язів, сухожиль;
  • нестабільності плечового суглоба;
  • пошкодженні ротаторної манжети плеча;
  • відриві суглобової губи плечового суглоба;
  • переломі плечової кістки;
  • травматичних ушкодженнях ключиці і лопатки.

Слід зазначити, що сьогодні ортопедичні пов'язки все частіше використовуються в якості альтернативи класичним бинтовим або гіпсовим пов'язкам для іммобілізації плечового суглоба при травмах. Це обумовлено тим, що вони набагато зручніші і практичніші у використанні, а демократична ціна робить їх доступними абсолютно для кожної людини.

Також бандаж на плече нерідко призначають при виникненні гострих і хронічних болів в даній області, які можуть бути спровоковані різними захворюваннями. Серед них:

  • плечолопатковий періартрит;
  • артроз плечового суглоба;
  • подагра;
  • плечовий плексит;
  • бурсит;
  • тендиніт;
  • адгезивний капсуліт (синдром «замороженого» плеча).

Якщо перед Вами постало питання, який краще купити бандаж для плеча, щоб полегшити больові відчуття, зняти набряк або обмежити рухливість кінцівки при травмі, фахівці медмагазину «Ортоп» обов'язково допоможуть Вам підібрати оптимальну модель для вирішення будь-якої проблеми і розкажуть, як користуватися виробом, щоб він приніс максимальну користь.

Основні різновиди фіксаторів плечового суглоба

Залежно від призначення, варіанти фіксації і ступеня жорсткості, виділяють наступні види плечових бандажів:

  • Бандаж на плече: що це таке і коли він може знадобитися?Захисний фіксатор плеча. Виріб у вигляді короткого еластичного рукава з фіксатором під протилежну кінцівку - ефективний засіб профілактики спортивних травм, професійних і побутових ушкоджень плечового суглоба. Дана модель забезпечує легку фіксацію зчленування, що сприяє підвищенню його стабільності, зменшує навантаження на м'язи і сухожилля, запобігаючи тим самим їх розтягуванню і розривам. Використовувати еластичні бандажі також рекомендується при хронічних запальних захворюваннях суглобів і в період реабілітації після травм або операцій. Вони створюють помірну компресію і сприяють поліпшенню циркуляції крові, що допомагає швидше позбуватися від болю і набряків.
  • Косинковий бандаж для підтримки руки. Складається з опорної сумки для передпліччя і регульованого ременя на шию і надпліччя, що дозволяє коригувати положення руки, виходячи з характеру травми і індивідуальних особливостей конкретної людини. Незважаючи на просту конструкцію і низьку ціну, косиночна пов'язка на плечовий суглоб добре справляється зі своїм завданням. Таку модель бандажа можна використовувати при переломах (як самостійно, так і в поєднанні з гіпсовою пов'язкою або ортопедичними ортезами), ударах, вивихах та інших травмах верхньої кінцівки. Виріб забезпечує надійну фіксацію плечового поясу і передпліччя, обмежує амплітуду його рухів і ефективно знімає навантаження з травмованої зони.
  • Бандаж плечовий з функцією обмеження рухливості. Цей виріб являє собою еластичний короткий рукав з системою гнучких ременів, що дозволяють регулювати амплітуду відведення плеча в широкому діапазоні. Такий бандаж не тільки обмежує потенційно травмуючи рухи, а й створює дозований компресійний ефект, сприяє зняттю м'язової напруги, зменшенню набряклості і зниженю больового синдрому при різних пошкодженнях плечового суглоба. Зокрема, його рекомендується застосовувати при вивихах і переломах, після операцій з приводу травм та ендопротезування.
  • Ортез плечового поясу (пов'язка Дезо). Цей бандаж має більш складну конструкцію і забезпечує максимально надійну фіксацію верхньої кінцівки (причому не тільки плеча, а й ключиці, лопатки, ліктьового суглоба і передпліччя). Складається він з декількох елементів: спеціальної муфти для розташування руки в функціонально вигідному положенні, хрестоподібно розташованих ременів і знімного широкого поясу, закріпленого навколо тулуба. Завдяки високій ефективності і надійності така пов'язка при переломі плеча використовується найбільш часто. Вона мінімізує навантаження на пошкоджену кінцівку і попереджає виникненню зсувів, сприяє зменшенню больових відчуттів і швидшому загоєнню тканин.
  • Відвідна шина. Коли виникає необхідність закріплення верхньої кінцівки в положенні відведення, на допомогу приходить бандаж зі спеціальною подушкою, яка вставляється між рукою і корпусом для забезпечення оптимального кута абдукції. Шина легко фіксується за допомогою системи плечових і поясних ременів, забезпечує надійну іммобілізацію суглоба і ефективно розвантажує його. Застосовуються такі бандажі найчастіше після операцій на ротаторній манжеті, консервативного та хірургічного лікування субакроміального бурситу, ендопротезування та інших втручань.

Який би бандаж для фіксації плечового суглоба Вам не знадобився, вигідніше за все буде купити його в інтернет-медмагазині «Ортоп», де представлені високоякісні товари від провідних світових і вітчизняних виробників ортопедичної продукції, ціни на які, безсумнівно, порадують Вас своєю доступністю. До того ж, тут Ви завжди зможете отримати індивідуальну безкоштовну консультацію від спеціалістів з медичною освітою.

Оформлення замовлення можливо онлайн або по телефону. Оплата приймається в будь-якій формі, на Ваш розсуд. Можлива адресна доставка:

  • по Києву - кур'єром або поштою;
  • в інші регіони країни - сервісом "Нова Пошта".

Також пропонуємо відвідати наші фірмові салони в Києві і інших містах України, де Ви зможете ознайомитися з широким асортиментом виробів.

З турботою про Ваше здоров'я, команда «Ортоп».