Фіксатори зап'ястя і їх види

Здорові зап'ястя - запорука успіху. Будь-яка повсякденна діяльність змушує нас працювати руками, при цьому багато професій стикаються з монотонними повторюваними рухами кистей: музиканти, касири, офісні працівники і т. д. У цих умовах дуже важко уникнути проблем з суглобами - вони починають швидше зношуватися, старіти і доставляти дискомфорт. Щоб уникнути цього, необхідно починати піклуватися про опорно-руховий апарат ще до появи перших симптомів захворювання.

 

Зап'ястя - складна анатомічна структура, яка складається з безлічі елементів. За своєю суттю це багатокомпонентний суглоб, утворений двома кістками передпліччя і трьома зап'ястними кістками. Вони з'єднані між собою величезною кількістю зв'язок, щоб забезпечити вражаючу пластичність і рухливість кисті. Поверх цих зчленувань проходять судини, нерви і сухожилля м'язів передпліччя.

 

При всій своїй складності, зап'ястя ніяк не захищене. Тут немає великих шарів м'яких тканин або великих щільних зв'язок. З цієї причини захворювання даної області надзвичайно поширені - рідко зустрінеш людину, яка ніколи не стикався з дискомфортом і болем в кистях. Щоб вирішити цю проблему, ортопедами був розроблений спеціальний фіксатор - бандаж на променезап'ястковий суглоб. Він застосовується практично при всіх порушеннях в роботі зчленування, дозволяючи зменшити або зовсім зняти навантаження на нього.

 

Бандаж на зап'ястя: показання та особливості застосуванняІснує кілька видів ортезів для зап'ястя, що розрізняються своєю жорсткістю:

 

  • легкий еластичний фіксатор зап'ястя зазвичай має вигляд короткого еластичного бинта або рукавички з обрізаними пальцями. Він практично не обмежує руху кисті, але при цьому правильно розподіляє навантаження для профілактики травм м'яких тканин. Якісні бандажі виготовляються з матеріалів, що відводять вологу від шкіри і забезпечують хороший повітрообмін. Подібні вироби використовуються спортсменами при інтенсивних тренуваннях, коли є ризик пошкодити суглоб;
  • напівжорсткий ортез посилений твердими вставками (пластинами, ребрами, шинами і т. д.), застібками і липучками, виготовлений з нерозтяжних матеріалів - пінополіуретану, спандекса і інших. Він фіксує променезап'ястковий суглоб в фізіологічно правильному положенні, істотно обмежуючи його рухливість аж до повного знерухомлення, завдяки чому зменшується біль і запалення, поліпшується кровообіг пошкодженої області, стимулюються відновні процеси. Якісні вироби можуть моделюватися на хворий руці, щоб досягти максимальної відповідності всім анатомічним особливостям кожної конкретної кінцівки;
  • жорсткий супорт кисті руки представляє із себе шину, яка повністю запобігає руху. Конструкція даної моделі включає наявність металевих пластин і регульованих застібок, завдяки чому рука фіксується не гірше, ніж в гіпсовій лангеті. Перевагами цього виду ортезов є мала вага, комфорт при носінні, і можливість проводити рентгенологічне дослідження, не знімаючи шини;
  • бандаж на променезап'ястковий суглоб з фіксацією пальця. Існують моделі різного ступеня жорсткості. Застосовуються в ситуаціях, коли потрібно обмежити рухи в першому пальці руки або трапеції-човновидному суглобі зап'ястя.

 

Показання та протипоказання до носіння бандажів на зап'ясті

Існує безліч причин, які можуть викликати біль, дискомфорт в зап'ясті, нестабільність суглоба і порушення функції кінцівки. Найбільш поширені розглянемо нижче:

 

  1. Травми - найчастіша причина звернень за допомогою до лікарів з вищевказаними скаргами. У повсякденному житті можна зіткнутися з такими видами пошкоджень, як:
  • розтягнення і розрив зв'язок і сухожиль. Зазвичай відбуваються при при сильному ударі або при падінні на руку. Виявляються різким гострим болем, неприродною рухливістю в суглобах зап'ястя або кисті, набряком м'яких тканин в цій області, появою синців і гематом. Головним у лікуванні даної травми є використання жорстких або напівжорстких ортезів, щоб повністю зняти навантаження на пошкоджені структури суглоба. Для профілактики цієї патології рекомендується використовувати еластичний фіксатор зап'ястя людям, які ведуть активний спосіб життя;
  • вивихи - серйозна травма, при якій розриваються зв'язки, які утримують суглоб, і відбувається зміщення кисті передпліччя. Крім вираженого больового симптома і деформації відзначається неможливість поворухнути рукою. Перша допомога - повністю знерухомити пошкоджену кінцівку і прикласти до неї лід. Подальше лікування включає вправлення суглоба і тривале носіння різних бандажів - жорстких (2-3 тижні), напівтвердих і еластичних (аж до декількох місяців). Стабілізація травмованої ділянки руки є обов'язковою, тому що в іншому випадку можливий розвиток повторних вивихів;
  • переломи. Найчастіше зустрічається пошкодження променевої (переломи Колліса і Сміта) і човноподібної кісток. Відбуваються при падінні на витягнуту кисть або при сильному ударі по її тильній стороні і проявляються болем, набряком, деформацією зап'ястя і порушенням рухів в ньому. Якщо кісткові уламки не зміщувати, для лікування досить носити жорсткий ортез на променезап'ястковий суглоб протягом 4-6 тижнів. В іншому випадку перед іммобілізацією необхідно хірургічне втручання. Після зняття лангети показано використання напівтвердих і еластичних фіксаторів кисті ще деякий час в залежності від складності травми.
  1. Тунельні синдроми різної локалізації. Вони проявляються поколюванням і онімінням шкіри, порушенням рухів в пальцях, ниючий біль в різних ділянках руки. Для лікування цього захворювання вкрай важлива тривала фіксація кисті в анатомічно правильному положенні, що може забезпечити бандаж променезап'ястковий середнього ступеня жорсткості.
  2. Запалення м'язів, їх сухожиль і м'яких тканин зчленування. До найбільш поширених проблем відносяться:
  • бурсит лучезапястного суглоба - проявляється болючою "шишкою" на зап'ясті, набряком і почервонінням шкіри над нею.Лікування будь-яких форм бурситу обов'язково має включати стабілізацію суглоба за допомогою бандажів напівжорсткої і еластичної фіксації;
  • запалення сухожилля короткого розгинача великого пальця, або синдром де Кервена - дуже часто зустрічається проблема молодих мам і тат. Через тривалі вимушені неприродні положення кистей під час носіння немовляти з'являється сильний ниючий біль в зап'ясті і великому пальці, який посилюється при русі. Щоб запобігти розвитку цієї патології, необхідно використовувати еластичний бандаж на кисть руки. Для лікування лікарі рекомендують тривале знерухомлення хворий кінцівки, але ми з Вами розуміємо, що молоді батьки не можуть собі цього дозволити. У цій ситуації на допомогу прийдуть напівтверді або жорсткі ортези на зап'ясті, завдяки яким можна зафіксувати суглоб, але зберегти при цьому руху в кисті.
  1. Артрит і артроз променевого зчленування. Обидва захворювання проявляються болем, обмеженням рухливості, хрустом при русі. Лікування комплексне: медикаменти, масажі, ЛФК, фізіотерапія і, в обов'язковому порядку, стабілізація суглоба, яку забезпечує ортез на кисть руки полужесткой або жорсткої фіксації.

Бандаж на кисть купити необхідно і після операцій на зап'ясті або великому пальці. Це прискорює загоєння тканин, покращує кровообіг в них і запобігає розвитку післяопераційних ускладнень.

 

Список протипоказань до носіння супортів кисті досить короткий і включає наступні ситуації:

 

  • захворювання шкіри під бандажем (гнійники, дерматити, виразки);
  • виражений набряк м'яких тканин в області застосування виробу;
  • відкриті рани під ортезом.

 

Як вибрати і де купити супорт кисті руки?

Бандаж на зап'ястя: показання та особливості застосуванняЩоб вибрати Вам фіксатор кисті, необхідно дотримуватися кількох простих правил:

 

  1. При необхідності - відвідати лікаря, щоб визначитися зі ступенем жорсткості і видом виробу. Профілактичні ортези можуть підбиратися самостійно, але для лікування краще, все-таки, звернутися за допомогою до кваліфікованого медика.
  2. Виміряти окружність зап'ястя. Для цього потрібно провести сантиметрову стрічку по самим виступаючим точкам суглоба, рука при цьому повинна знаходитися в розслабленому стані. Отримані дані звіряються в таблиці розмірів, що додається до кожного бандажу.
  3. Уважно оглянути виріб, який бажаєте купити. Кращі ортези виконані з гіпоалергенних дихаючих матеріалів, мають міцні стійкі застібки, міцні липучки і рівні акуратні шви. Купуючи товари в магазині медтехніки "Ортоп", Ви можете бути впевнені в їх безпечності та якоісті, так як вся продукція, представлена ​​в нашому каталозі, має сертифікати і гарантію від 6 до 48 місяців в залежності від виду товару.
  4. Приміряти обраний супорт, щоб упевнитися в правильності вибору і навчитися надягати і знімати виріб. Зробити це можна в одному з семи наших салонів в Києві, Дніпрі, Полтаві та Львові.

 

Якщо у Вас з'явилися труднощі з вибором променезап'ясткових ортезів, наші менеджери нададуть безкоштовну кваліфіковану консультацію по будь-яких питанням. Наш магазин піклується про покупців, тому тут Ви знайдете величезний асортимент товарів для здоров'я за найдемократичнішими цінами.

 

Бандаж для зап'ястя купити можна одним з таких способів:

 

  1. Заповнивши форму замовлення на сайті. Наші співробітники обов'язково зв'яжуться з Вами, щоб уточнити деталі.
  2. Зателефонувавши за одним із зазначених на сайті телефонів.
  3. Відвідавши наш салон.

Оплата товарів проводиться найбільш зручним для Вас способом: готівкою при отриманні, переведенням на банківську карту або наложеним платежем. Доставка замовлення здійснюється в будь-яку точку країни:

 

  • по Києву - кур'єром та поштою;
  • по Україні - послугами "Нової пошти".

Медмагазин "Ортоп" бажає Вам приємних і корисних покупок