Що таке інфрачервоний термометр?

Кожен з батьків знає, якою проблемою може стати звичайний вимір температури тіла при застуді у дитини. Тому одним з найбільш затребуваних новинок техніки останніх років став інфрачервоний градусник. Він здатний вирішити цю задачу за кілька секунд! Цей пристрій поєднує в собі точність, ефективність, довговічність і універсальність, що не могло залишитися непоміченим величезною кількістю користувачів.

Як же працює інфрачервоний термометр? Його принцип дії заснований на законі Стефана-Больцмана. Щоб не заглиблюватися в складні фізичні терміни, скажімо, що цей закон визначає співвідношення теплового (інфрачервоного) випромінювання тіла і його температури. Безконтактний термометр містить в собі високочутливий датчик, який здатний уловлювати тепло від тіла і розраховувати його температуру. Похибка такого приладу не перевищує 0,3 .

Існує кілька видів інфрачервоних термометрів:Безконтактні інфрачервоні термометри: принцип роботи та переваги

 • вушний,
 • лобний,
 • безконтактний.

Як випливає з їхніх назв, застосовуються вони на різних ділянках. Це пов'язано з різною інтенсивністю теплового випромінювання на окремих областях тіла людини. Від правильного використання приладу залежить його точність. Щоб виміряти температуру тіла вушним інфрачервоним термометром, необхідно датчик помістити безпосередньо в вухо. Лобним градусником потрібно фіксувати температуру на шкірі лоба. Безконтактні інфрачервоні термометри є універсальними - ними Ви зможете визначати температуру будь-якій поверхні або будь-якої ділянки тіла.

Як правильно користуватися безконтактним інфрачервоним термометром?

Щоб отримати максимально точний результат вимірювання температури, необхідно дотримуватися кількох простих правил:

 1. Перевірте, чи батареї в градуснику мають достатній заряд.
 2. Шкіра на тій ділянці, де проводиться вимір, повинна бути сухою і чистою. Слід витерти піт, косметику або інші забруднення.
 3. У приміщенні не повинно бути протягу, включеного вентилятора, кондиціонера або обігрівача.
 4. Датчик термометра потрібно протерти м'якою сухою тканиною, щоб прибрати частинки пилу або бруду.

Після включення приладу наведіть його на підготовлену шкіру чола на відстані 4-6 см і натисніть кнопку вимірювання. Термометр за одну-дві секунди видасть результат на дисплей.

Переваги інфрачервоних термометрів над іншими видами.

Безконтактні інфрачервоні термометри: принцип роботи та перевагиБезконтактні термометри стали воістину дорогоцінною знахідкою для багатьох людей. Все більше лікарів радять молодим батькам купувати саме ці прилади, і цьому є багато причин:

 1. Безконтактні інфрачервоні термометри вимірюють температуру тіла дуже швидко. Досить 1-2 секунд, щоб з упевненістю сказати, чи є у людини жар. Особливо цінним цей винахід стане для батьків - замість того, щоб 5-10 хвилин тримати примхливу дитину, можна просто натиснути кнопку і отримати результат. Крім того, всі моделі мають екран з підсвічуванням, завдяки чому спостереження за температурою вночі у сплячого малюка не становить труднощів.
 2. Одним з найголовніших переваг даного приладу є його абсолютна безпека. На відміну від ртутних градусників, інфрачервоні не містять в собі шкідливих речовин, а значить, не здатні при поломці нашкодити кому-небудь. Будь-які пошкодження цього девайса не несуть в собі небезпеку для людини.
 3. Багато безконтактних термометрів мають вбудовану пам'ять, що дозволяє відстежувати динаміку температури тіла.
 4. Прилад неймовірно простий у використанні, завдяки чому дитина сама зможе вимірювати собі температуру. Його не треба струшувати, як ртутний градусник, він самостійно вимикається.
 5. Всі моделі мають дисплей з підсвічуванням і чіткими цифрами. Це дозволяє літнім людям або людям з вадами зору використовувати цей пристрій.

Як вибрати інфрачервоний термометр?

Безконтактні інфрачервоні термометри: принцип роботи та перевагиЛюдина, що бажає купити інфрачервоний термометр, стає перед складним вибором. Величезний асортимент на будь-який смак і гаманець поставлять в глухий кут будь-кого. Прийняти рішення Вам допоможуть наведені нижче поради:

 1. Для початку необхідно визначитися, які саме функції Вам потрібні. Одні термометри призначені тільки для вимірювання температури тіла людини, діапазон їх налаштування коливається в межах 34-42 . Дорожчі моделі дозволяють фіксувати температуру будь-яких об'єктів, будь то суміш в пляшечці, вода у ванній або підлога в дитячій кімнаті.
 2. Людям з проблемами зору рекомендується звернути увагу на моделі з великим дисплеєм і великими написами.
 3. Якщо Ви вибираєте термометр для масового використання (в групі дитячого садка, в кабінеті педіатра), то краще купити модель з водонепроникним корпусом. Так забезпечується ретельне очищення приладу між застосуваннями.
 4. Нарешті, визначимося, які додаткові опції безконтактного інфрачервоного термометра Вам важливі. Чи повинен він запам'ятовувати 10 або 50 останніх вимірювань? Чи потрібна Вам колірна індикація температури - від зеленої при 36,6 до яскраво-червоної при 39,1 ? Наскільки важлива функція відключення звукового сигналу або підсвічування дисплея? Відповіді на ці питання допоможуть Вам остаточно вирішити, безконтактний термометр якої фірми і цінової категорії купувати.

Якщо у Вас залишилися питання, то менеджери нашого медмагазина нададуть кваліфіковану консультацію та допоможуть купити безконтактний термометр, що задовольняє всі Ваші вимоги!