Травми нижніх кінцівок займають провідне місце серед усіх захворювань опорно-рухового апарату в педіатричній практиці. Діти активні і допитливі, але при цьому не завжди акуратні і дуже рідко бувають обережними. Звертаємо увагу всіх батьків - ні в якому разі не можна пускати на самоплив загоєння травм. Навпаки, слід докласти всіх зусиль для повноцінного і грамотного лікування, оскільки будь-яке пошкодження, отримане навіть в ранньому дитинстві, може з часом відгукнутися неприємними наслідками. Позбутися від подібних загроз здоров'ю Вашої дитини допоможуть різні дитячі бандажі для ніг. Це ортопедичні конструкції різної жорсткості, які в тій чи іншій мірі фіксують кінцівку, розвантажуючи її і знімаючи напругу з м'язів. За рахунок цього досягаються оптимальні умови для якнайшвидшого загоєння: суглоб розслабляється, поліпшується кровообіг, здійснюється мікромасаж тканин. Використання даних медичних виробів допоможе Вашій дитині не тільки вилікувати травми в максимально стислий термін, але і ефективно запобігти їх.

Давайте розглянемо, якими бувають дитячі ортези для ніг, коли їх застосовують і як правильно підібрати підходящу модель.

Залежно від області накладення виділяють наступні види бандажів:

  1. Дитячі ортопедичні наколінники.

Дитячі бандажі та ортези для ніг: коли необхідні, їх види і як вибрати?Будучи найбільшим суглобом в тілі людини, коліно щодня відчуває величезні навантаження. Не дивно, що травми в цій галузі зустрічаються дуже часто: забиті місця, вивихи, переломи кісток, розриви зв'язок і менісків постійно загрожують здоров'ю молодих спортсменів і просто активних хлопців та дівчат. Для запобігання різних пошкоджень розроблений еластичний наколінник для дітей виріб з пружного матеріалу з мінімальним ступенем фіксації, який забезпечує захист м'яких тканин під час тренувань, активного відпочинку, туристичних походів або тривалих прогулянок. Спеціальний медичний текстиль з другим рівнем компресії (20-36 мм. рт. ст.) Надає помірний тиск на суглоб, покращуючи мікроциркуляцію крові, зігріваючи і стабілізуючи його. Особлива структура матеріалу дозволяє швидко відводити зайвий піт від шкіри і забезпечувати приплив повітря для підтримки ідеального мікроклімату всередині виробу. За рахунок цього Ваша дитина буде відчувати комфорт під час носіння ортеза.

Крім профілактики побутового і спортивного травматизму, еластичний дитячий бандаж на коліно рекомендується для реабілітації після легких розтягнень, ударів і надривів зв'язок, коли немає сенсу в більш серйозній фіксації. Також не зайвим буде підтримати суглоб на завершальних етапах відновлення після операції або застарілих травм. Цей виріб показав високу ефективність в повсякденному житті і практично не має протипоказань для використання.

Більш жорстким варіантом наколінника є посилений дитячий ортез на колінний суглоб середньої фіксації. Він відрізняється наявністю бічних стабілізаторів і міцних ременів на липучках, які помірно обмежують рухливість і тим самим знімають більшу частину навантаженнь з м'язів ноги. Ортопеди рекомендують застосовувати середньо жорсткі бандажі для захисту і підтримки коліна при запальних захворюваннях (бурситах, синовітах, артритах, тендинітах, міозитах та ін.) І складних травмах, які не потребують повного знерухомлення кінцівки. Достовірно відомо, що використання даних виробів прискорює відновлення цілісності і працездатності пошкоджених тканин, зменшує больовий синдром і забезпечує комфортне і швидке загоєння ушкоджень.

Найбільшою мірою фіксації володіє тутор на колінний суглоб для дітей. Він посилений металевими ребрами жорсткості і є більш комфортним і легким аналогом гіпсової лангети, що володіє незаперечними перевагами, оскільки він:

  • дозволяє повністю знерухомити колінний суглоб і прилеглі тканини;
  • дає можливість проводити рентгенологічне дослідження, не знімаючи ортез;
  • простий у використанні і його можна самостійно знімати і одягати, що значно полегшує догляд за ушкодженою кінцівкою;
  • зроблений з дихаючого матеріалу, який ефективно відводить вологу від шкіри, запобігаючи розвитку дерматитів і попрілостей, завдяки чому навіть тривале носіння шини стає досить комфортним.

Щоб підібрати відповідний фіксатор коліна дитині, потрібно зробити кілька вимірів. Залежно від моделі, Вам може знадобитися ріст дитини, обхват коліна і необхідна висота виробу. Закликаємо Вас не займатися самолікуванням і звертатися до лікаря при виникненні будь-яких проблем зі здоров'ям дитини, адже вчасно вжиті заходи кваліфікована медична допомога запорука успішного і швидкого одужання! Ортопед порекомендує відповідний дитячий ортез на коліно, а фахівці медмагазину "Ортоп" допоможуть Вам придбати виріб, який повністю відповідає Вашим вимогам.

  1. Гомілковостопні бандажі для дітей

За аналогією з колінними фіксаторами, гомілковостопні діляться на 3 класи жорсткості. Еластичні бандажі на гомілковостопний суглоб застосовуються в спортивній практиці для бігу, стрибків, боротьби та інших видах активності, що супроводжується навантаженнями на кістки. З лікувальною метою їх рекомендують при неускладнених розтягненнях, ударах, нестабільності суглоба. Напівтверді і жорсткі шини забезпечують посилену фіксацію, аж до повної іммобілізації. Вони використовуються при переломах, повних вивихах гомілки, розривах зв'язок і сухожиль. Питання про вибір ступеня жорсткості і виду ортеза вирішується тільки спільно з лікарем.

Дитячі бандажі та ортези для ніг: коли необхідні, їх види і як вибрати?Для визначення відповідного розміру гомілковостопного бандажа виміряйте окружність щиколотки і зріст дитини, а потім порівняйте отримані дані з розмірною таблицею, яка йде в комплекті до кожної моделі.

Безсумнівно, дитячі бандажі на ноги найкраще купувати в перевіреному магазині з бездоганною репутацією, адже неякісні вироби можуть виявитися не тільки неефективними, а й шкідливими для організму! Тому пропонуємо Вам зазирнути в каталог магазину ортопедичних товарів і медтехніки "Ортоп" ведучого продавця товарів для здоров'я в Україні. Вже більше 10 років ми працюємо на благо людей, пропонуючи величезний асортимент спеціалізованої продукції від відомих світових та вітчизняних виробників. Співпрацюючи з партнерами безпосередньо, наша компанія в змозі уникнути великих додаткових накруток на товари і тому може запропонувати Вам найдемократичніші ціни на ринку. Усі позиції в магазині мають гарантії, відповідні ліцензії та сертифікати, що свідчать про високу якість і безпеку пропонованих виробів. Будь-які питання по нашому асортименту Ви можете обговорити з кваліфікованими співробітниками компанії, що мають медичну освіту, і отримати абсолютно безкоштовну вичерпну консультацію.

Купити дитячі наколінники і інші ортопедичні товари для Вашої дитини можна одним з таких способів:

  • зайти на наш сайт і заповнити форму замовлення;
  • зателефонувати;
  • відвідати один з салонів в Києві і інших містах України.

Оплата замовлення здійснюється за вибором покупця готівковим або безготівковим розрахунком. За Вашим бажанням, ми доставляємо товар: в Києві кур'єром або поштою, по Україні послугами "Нової Пошти".

Медмагазин "Ортоп" бажає Вашим дітям найміцнішого здоров'я!