Діти невгамовні створіння, які постійно шукають пригод. Не встигнеш озирнутися а вони вже лізуть на дерево, стрибають на дивані або котяться з гірки на велосипеді "без рук". З цієї причини травматизм серед малюків трапляється досить часто. На щастя, організм дитини швидко відновлюється і загоюється, головне йому в цьому допомогти. Для цього і були розроблені дитячі ортопедичні пристрої, що дозволяють ефективно і з комфортом провести реабілітацію після травм, операцій і інших пошкоджень. У даній статті ми розповімо Вам про різні ортези на верхню кінцівку, які широко використовуваються в педіатричній практиці.Дитячий бандаж на руку: коли необхідний, його види та як вибрати?

Дитячий бандаж на руку цє фіксуюча система для часткового або повного знерухомлення постраждалої ділянки. Існують різні варіанти конструкції, що впливають на ступінь обмеження рухливості:

 • еластичні моделі, призначені для профілактики травм при активних заняттях спортом і для пізньої реабілітації, які практично не впливають на амплітуду рухів, але добре розвантажують м'язи і зв'язки руки. Найчастіше у продажу зустрічаються м'які бандажі для променевозап`ястного і ліктьового суглобів, так як ці області найбільше схильні до травматизації. Однак, існують еластичні ортези на плече як для підтримки самого зчленування, так і для фіксації руки в зігнутому положенні;
 • напівтверді вироби, які призначаються лікарем для лікування неускладнених травм (наприклад, переломів "по типу зеленої гілки", при яких відбувається пошкодження кістки без порушення цілісності окістя), а також для розвантаження кінцівки на пізніх етапах загоєння. За рахунок посиленої конструкції ортез на руку дитячий дозволяє дозовано обмежити рухливість необхідної ділянки, поетапно збільшуючи обсяг допустимих рухів, що буває вкрай важливим після тривалого носіння гіпсу або після складних операцій;
 • жорсткий бандаж, або лангета на руку для дітей сучасний аналог гіпсової пов'язки. Повністю анулює будь-які рухи в області накладення, завдяки чому широко використовується при складних переломах і операціях, вивихах, розривах тканин, нестабільності суглобів і так далі.

Залежно від області застосування виділяють кілька типів ортезів:

 1. Дитячий плечовий пояс, або пов'язка Дезо.

Являє собою ортопедичний виріб, який міцно фіксує всю руку для повного розвантаження плечового і ліктьового суглобів, а також м'язів плеча, передпліччя і кисті. Багато моделей оснащені широкою текстильною стрічкою на липучці, за допомогою якої кінцівка щільно притискається до тулуба. Це забезпечує спокій і нерухомість, необхідні для загоєння тканин при таких патологіях, як:

 • переломи плечової кістки;
 • вивихи та підвивихи в плечовому і акроміально-ключичному зчленуваннях, розриви прилеглих зв'язок;
 • складні травми м'яких тканин плечового поясу, міозити;
 • порушення іннервації верхньої кінцівки: невропатії, паралічі, плексити, парези і т. д .;
 • артрози і артрити плечового і ліктьового суглобів.

Щоб купити бандаж на плечовий суглоб дитячий і не помилитися з розміром, орієнтуйтеся на окружність грудної клітини і вік дитини. Фахівці медмагазина "Ортоп", які мають медичну освіту та відповідну кваліфікацію, із задоволенням допоможуть Вам зробити правильний вибір!

Надівається пов'язка Дезо для дітей безпосередньо на тіло або на натільну білизну. За допомогою стяжок і поясу забезпечується найкраще прилягання ортеза, проте уникайте заподіяння дискомфорту або болю дитині! Неправильно закріплений корсет може порушувати кровообіг і призводити до нових проблем зі здоров'ям або до збільшення вже наявних.

 1. Косиночний дитячий бандаж для руки.

Має вигляд опорної сумки з фіксацією ременів на шиї і навколо тулуба пацієнта, завдяки чому повністю розвантажуються ліктьовий суглоб і передпліччя. Може використовуватися як разом з гіпсовою пов'язкою, так і замість неї (при неускладнених переломах кісток передпліччя). Також широко застосовується на пізніх етапах лікування, коли гіпс вже зняли, але повне навантаження на руку ще не рекомендується давати.

Для вибору підходящого розміру слід, за допомогою звичайної сантиметрової стрічки, виміряти довжину передпліччя дитини і порівняти отримані дані з таблицею, що додається до кожної окремої моделі.

 1. Бандаж на променезап'ястковий суглоб дитячий.

Дитячий бандаж на руку: коли необхідний, його види та як вибрати?Виділяють 2 варіанти цього пристрою: напівтвердий і жорсткий. Розглянемо кожен окремо.

 • Напівжорсткий фіксатор зап'ястя дитячий.

Створено з щільного текстильного матеріалу і оснащено декількома широкими липучками. Це забезпечує м'яке обмеження рухливості руки і рівномірне помірне здавлювання тканин. Застосування даного ортеза зменшує больовий синдром і стимулює відновлювальні процеси. Тому він може рекомендуватися в наступних ситуаціях:

 • легкі травми передпліччя і кисті, що вимагають короткочасної іммобілізації;
 • пізня реабілітація після переломів кісток передпліччя, зап'ястя і кисті;
 • нестабільність променезап'ясткового суглоба;
 • остеохондропатії, тендинітах, міозитах, бурситах даної області;
 • як компонент терапії ювенільного артриту променезап'ясткового суглоба.
   
 • Жорсткий ортез променезап'ястковий дитячий.

Застосовується в якості заміни гіпсової лангети. За рахунок додаткових ребер жорсткості він повністю виключає рухи в зап'ясті, завдяки чому розвантажуються променезап'ястковий і дистальний суглоби. До таких заходів найчастіше вдаються на ранньому етапі лікування переломів кісток та інших травм кисті. Незаперечною перевагою таких бандажів є:

 • простота в експлуатації надягати і знімати ортез можна в домашніх умовах;
 • мала вага і м'який внутрішній шар, що не доставляє дискомфорту при використанні;
 • можливість проведення рентгенологічного дослідження, не знімаючи їх з руки.

Багато моделей мають додаткову пластину для підтримки кисті, завдяки чому досягається анатомічно правильне положення кінцівки і знімається напруга з м'язів передпліччя. Це благотворно позначається не тільки на комфорті пацієнта, але і на швидкості відновних процесів в тканинах.

Щоб змінити розмір досить виміряти окружність зап'ястя дитини. Після накладення бандажа спостерігайте за самопочуттям, так як є ризик надмірно затягнути застібки і порушити відтік крові від кисті та передпліччя.

Безсумнівно, найкраще вибрати дитячий ортез на руку зможе кваліфікований лікар. Ми рекомендуємо Вам не займатися самолікуванням, а отримати консультацію у Вашого лікаря, перш ніж купувати будь-які ортопедичні товари. Однак, якщо у Вас з будь-якої причини немає такої можливості, наші досвідчені кваліфіковані співробітники з радістю допоможуть вирішити виниклі питання стосовно показань і протипоказань до того чи іншого товару в каталозі.

Дозвольте сказати пару слів про нашу компанію. За більш ніж 10 років на українському ринку ортопедії ми відмінно себе зарекомендували і завоювали серця тисяч покупців, тому що головне для нас сумлінно виконати свою роботу і допомогти людині вирішити проблему зі здоров'ям. В асортименті медмагазина "Ортоп" Ви знайдете кращі ортопедичні товари, якість яких перевірена часом і підтверджується багатьма сертифікатами та ліцензіями, а також гарантією (6 - 48 місяців, в залежності від типу виробу). Ми напряму співпрацюємо з провідними світовими та вітчизняними виробниками, що дає нам можливість уникнути додаткових накруток в ціні. Впевнені, що, відвідавши наш сайт або заглянувши в один із салонів фірми, розташованих в Києві або інших містах України, Ви не пошкодуєте про рішення купити дитячий бандаж на руку саме тут, адже ми пропонуємо не тільки краще співвідношення "ціна-якість", але і відмінний сервіс! Вибір способу оплати ми також залишаємо за клієнтом. За Вашим бажанням, товар буде оперативно доставлений: по Києву кур'єром або поштою, в інші міста країни "Новою Поштою".

Магазин ортопедичних товарів "Ортоп" бажає Вам здоров'я!