Прилад для вимірювання тиску, будь то тонометр механічний, або тонометр автомат, на сьогоднішній день повинен бути в кожному будинку. Причиною цього є те, що останнім часом різко почастішали випадки раптових стрибків артеріального тиску у зовсім ще молодих людей, не кажучи вже про тих, хто знаходиться в досить поважному віці. Адже серцево - судинні захворювання у всьому світі залишаються основною причиною летальних випадків, а їх кількість неухильно зростає з кожним роком і вже наблизилася до критичної позначки. Особливо необхідно бути уважними до себе тим, у кого є такий діагноз як цукровий діабет. Тому абсолютно розумним рішенням буде купити апарат для вимірювання тиску, навчитися ним користуватися і уважно стежити за здоров'ям, як своїм, так і своїх близьких.

Як виміряти тиск?Одна з хвороб, яка останнім часом буквально косить людей або перетворює їх в безпорадних інвалідів - інсульт. Першим кроком на шляху до такої неабиякої проблеми є гіпертонія - це тихий вбивця, як її охрестили медики. Таку назву недуга отримала через те, що кожен з нас може довгий час зовсім не відчувати підвищеного тиску в своїх судинах, а в цей самий час захворювання розвивається і прогресує, серйозно погрожуючи не тільки здоров'ю, але і самому життю. Крім серцево - судинної системи, страждають нирки і стрімко погіршується зір.

Дорогі друзі, ми з вами, звичайно, не можемо деколи повністю піти від напруженого і насиченого графіка наших робочих процесів, часто пов'язаних з хронічним стресом, уникнути забрудненого повітря, пробок на дорогах і довгого сидіння за офісним столом або студентською партою, в кріслі автомобіля або громадського транспорту. Особливо, якщо живемо в мегаполісі. Але у нас є відмінна можливість здійснювати контроль за індикаторами свого тіла, за допомогою яких наш організм повідомляє нам про порушення в його життєдіяльності. З цією метою створено спеціальний медичний прилад - тонометр, за допомогою якого вимірювання артеріального тиску стає швидкою, простою і доступною процедурою, що не залежить від послуг медичного персоналу. У наш час існують різні моделі апарата, що дозволяють дізнатися стан свого здоров'я в будь-який час, перебуваючи не тільки вдома, але і в будь-якому місці свого перебування, будь то приміщення або вулиця. Сьогодні будь-який тонометр купити можна практично в будь-якому спеціалізованому медмагазині або аптеці, а також - онлайн, з доставкою додому, що набагато зручніше. Зробивши таке придбання одного разу, Ви назавжди стаєте незалежні від частих візитів в поліклініки і медпункти, відвідування яких забирають багато часу і сил. Адже небезпечний не тільки високий, але і знижений тиск, який несе з собою досить неприємні відчуття, іноді схожі на гіпертонічну хворобу: запаморочення (аж до непритомності), нудоту, постійне відчуття втоми, нездатність концентруватися, затуманення зору і свідомості. Необхідно знати, що при гіпотонії найбільше страждає мозок людини, що відчуває часто кисневе голодування.

Пропонуємо Вам розібратися, що з себе представляє вимірювач тиску, для чого він служить, які його види випускаються сучасною промисловістю і в чому полягає їх відмінності один від одного.

Отже, тонометр - це прилад медичного призначення, який дозволяє дізнатися в будь-який час дня і ночі один з найважливіших показників стану Ваших судин - рівень тиску крові на їх стінки. Інакше кажучи - Ваш артеріальний тиск (АТ), який вважається нормальним, якщо в стані спокою вінне перевищує величину 120/80 мм.рт.ст. Цей параметр може змінюватися в залежності від різних факторів, і часто не буває абсолютно однаковим. Але в разі, якщо у Вас спостерігається хронічний підвищений тиск або, навпаки, знижений показник - це переконливий привід звернутися до лікаря за консультацією і почати регулярно спостерігати за собою, оскільки наслідком таких показників може бути виникнення порушень ритму серця, інсульт, інфаркт, ниркова недостатність і сліпота.

Незамінним помічником, в таких випадках, стане для Вас апарат для вимірювання тиску. Такі прилади випускаються декількох видів і в медмагазині "Ортоп" завжди можна без зусиль підібрати ту модель, яка підійде саме Вам. Для цього достатньо зазирнути в один з фірмових салонів, розташованих не тільки в Києві, а й в інших містах України. Також, можна зайти на сайт компанії, щоб оформити заявку, або зателефонувати за одним, із зазначених тут, номерів телефону - фахівці з медичною освітою грамотно, ввічливо, професійно і абсолютно безкоштовно допоможуть у виборі, щоб Ви не допустили помилку. У каталозі інтернет - магазину медтехніки є будь-який тонометр, ціна і якість якого порадує будь-якого покупця, всі вироби сертифіковані і мають гарантію. Оплата можлива будь-яким способом, на Ваш вибір. Доставка здійснюється:

  • по Києву - кур'єром, поштою і послугами "Нової Пошти";
  • по Україні - сервісом "Нова Пошта".

Як показує практика, просто купити тонометр для вимірювання тиску часто виявляється недостатнім, оскільки важливо вміти ним користуватися. У багатьох покупців виникає питання: як виміряти тиск правильно? Ми постараємося, дорогий читачу, максимально вичерпно Вам відповісти.

Спосіб вимірювання тиску, в першу чергу, залежить від моделі приладу.

Розрізняють такі основні види апаратів:

  1. Тонометр механічний.
  2. Тонометр електронний.

Пропонуємо розглянути кожен з них, по порядку.

Механічний тонометр для вимірювання артеріального тиску вважається найточнішим і не дає похибку навіть в тих випадках, якщо у Вас спостерігається слабкий пульс або аритмія. Тому його досі активно використовують, особливо лікарі, незважаючи на те що сучасні моделі набагато зручніші в експлуатації. Механічний прилад укомплектований манжетою, помпою (грушею) для накачування повітря і манометром (циферблатом), на якому відображаються результати вимірювань. Безсумнівний плюс цих виробів складається:

  • в наявності як дуже маленьких манжеток, які підходять навіть новонародженим немовлятам, так і дуже великих, для людей із значним об'ємом руки;
  • у відсутності необхідності в джерелі живлення (батарейок, наприклад), що особливо добре, якщо Ви вирішили відправитися в дорогу.

Механічні тонометри забезпечені ще фонендоскопом для прослуховування значень тиску і частоти пульсу.

Особливістю такого пристрою є те, що людині потрібно оволодіти певними навичками його правильної експлуатації, а також мати хороший слух. Крім цього, апарат не зовсім зручний для користування ним в домашніх умовах, якщо Вам нема кому допомогти.

Механічний тонометр: як виміряти тиск.

Як виміряти тиск?

  • Сядьте прямо, спершись на спинку стільця, крісла або дивана.
  • Манжету слід закріпити на плече, вище ліктьового згину приблизно на 1.5 - 2 см. (Бажано на ліву руку, якщо Ви - правша). Розмістіть руку так, щоб манжета знаходилася на рівні серця.
  • Вставте фонендоскоп в вушні раковини, а його край покладіть на ліктьовий вигин по центру руки, трохи ближче до тулуба - в цьому місці знаходиться артеріальна гілка і тому тут пульс буде прослуховуватися краще.
  • Перевірте клапан груші, він повинен бути закритий.
  • Необхідно заповнити манжету повітрям. Для цього візьміть в одну руку (зазвичай - в праву) гумову помпу, а в іншу - манометр.
  • Стискаючи і розтискаючи грушу, накачайте повітря в манжету до показників, на 20-30 мм.рт.ст. вищі за ті, які зазвичай у Вас спостерігаються.
  • Поступово послаблюючи клапан, випускайте потихеньку повітря. Одночасно уважно стежте за стрілкою і слухайте пульс. Вам необхідно буде запам'ятати:
  1. на якій цифрі Ви почули перший удар (це верхній тиск, систолічний);
  2. на якій цифрі удари припинилися (це нижній тиск, діастолічний).

Електронний тонометр, в свою чергу, підрозділяється на:

А. Тонометр напівавтомат.

Як і його механічний аналог він забезпечений манжетою і грушею. Різниця полягає в тому, що:

  • замість фонендоскопа в напівавтоматичній моделі є електронний екран з кнопками управління. Це робить прилад більш простим і зручним в користуванні.
  • працює він як від мережі, так і за допомогою батарейок.

Напівавтоматичний тонометр досить точний в показаннях, має невеликий розмір і додаткові важливі опції: здатність запам'ятовувати час попереднього виміру і визначати ритми серця.

До недоліків апарату можна віднести те, що люди похилого віку та фізично ослаблені люди можуть мати певні труднощі при користуванні, оскільки їм буде потрібно докласти певних зусиль для накачування повітря в манжету за допомогою груші.

Б. Тонометр автоматичний, купити який медики рекомендують представникам всіх вікових груп, без винятку, тому що вимірювання тиску з його допомогою не складає ніяких труднощів і не вимагає участі сторонніх осіб, так як абсолютно вся процедура відбувається автоматично. А щоб отримати більш точні результати, досить спокійно сісти, не розмовляти і не рухатися.

Цей прилад має маленькі габарити і масу додаткових функцій:

  • індикатор аритмії;
  • індикатори правильності накачування манжети повітрям і показник того, наскільки добре вона закріплена на руці;
  • може показувати час попереднього користування і середній результат декількох вимірів;
  • самостійно вимикається після роботи.

Також існують і інші опції, в залежності від моделі апарата.

Якщо Ви прийняли рішення придбати саме тонометр автомат, купити його також можна в інтернет - магазині "Ортоп" з доставкою додому, в будь-який зручний для Вас час.

Як виміряти тиск?Звичайно ж, слід згадати ще про одну модифікацію: тонометр на зап'ястя, назва якого говорить сама за себе. Адже його особливістю є те, що прилад не має манжети, а просто кріпиться на область зап'ястя. При визначенні тиску, на екран апарату автоматично виводяться показники вимірювання. Щоб результат виміру був найбільш точний, Вам буде необхідно:

  • присісти або прилягти, розташувавши руку з закріпленим пристроєм на рівні грудей;
  • заспокоїтися і максимально розслабитися.

Автоматичний тонометр на зап'ястя дуже зручний тим, що дізнатися свій тиск з його допомогою можна в будь-який час всюди, так як для цього навіть не треба оголяти руку. До того ж, він має дуже маленький розмір і вагу, тому такий мініатюрний прилад можна завжди носити з собою.

На закінчення відзначимо, що вимірювання тиску має загальні правила властиві всім моделям тонометрів. Процедура включає в себе кілька етапів:

  1. Підготовка.
  • Виберіть спокійну обстановку.
  • Після прийняття їжі і лікарських препаратів повинно пройти близько 2 годин.
  • Не пийте кави і не палити, уникайте активних рухів хоча б за 30 хвилин до вимірювання.
  • Посидьте, будь ласка, спокійно мінімум 5 хвилин перед процедурою.
  • Якщо дозволяє час і обставини, не проводьте вимірювання, якщо Ви перебуваєте в стані стресу або відчуваєте дискомфорт.
  • Необхідно зняти щільно облягаючий одяг з плеча, щоб уникнути здавлювання.
  1. Під час вимірювання:
  • Спокійно сядьте рівно, спершись на спинку сидіння.
  • Ноги треба поставити на підлогу, вони не повинні бути схрещені.
  • Вам не слід розмовляти і рухатися.
  • Закріпіть манжету на 1,5 - 2 см. вище ліктьового згину, а саму руку розташуйте так, щоб вона перебувала на рівні серця, разом з манжетою.
  • Проведіть вимір, згідно з правилами експлуатації того тонометра, яким Ви користуєтесь.

Відстежуючи показники свого артеріального тиску, необхідно пам'ятати, що він постійно коливається, тому краще здійснювати процедуру виміру, щонайменше, по два рази на обох руках і записувати результати з датою і часом. Деякі автоматичні тонометри здатні самі запам'ятовувати попередні дані. Між вимірами необхідно зробити паузу не менше 5 хвилин. Але краще, якщо Ви будете робити процедуру один раз в декілька годин.

Пам'ятайте: щоб уникнути неточних даних, перевірка будь-якого приладу повинна відбуватися щорічно, навіть якщо їм ніхто не користувався. Тільки так Ви зможете бути впевнені в тому, що тонометр є максимально точним.

Колектив компанії "Ортоп" бажає Вам міцного здоров'я.

Бережіть себе і своїх близьких.