Про те, що чисте повітря є запорукою здоров'я, знають усі. Але чи замислювалися Ви коли-небудь над тим, чим насправді ми дихаємо? У сучасних реаліях практично немає місць, де повітря було б абсолютно чистим і безпечним: навіть за умови регулярного вологого прибирання і частого провітрювання, в будь-якому приміщенні присутні невидимі оку частинки пилу, бактерії, грибки та інші шкідливі для організму речовини. Не краще ситуація і на вулиці. Автомобільні вихлопи, продукти викиду промислових підприємств, сигаретний дим - все це нам доводиться вдихати кожен день, і на стані здоров'я це позначається не найкращим чином.

Чи можна захистити себе від подібних негативних впливів навколишнього середовища? Не тільки можна, а й життєво необхідно! Якщо Ви хочете краще себе почувати і рідше хворіти, Вам неодмінно варто купити очищувач повітря. Встановивши його у домі, в офісі або в машині (так, є моделі, розроблені спеціально для автомобілів), незабаром Ви помітите, що дихати стало набагато легше.

Що таке очищувач повітря і як він працює?

Очищувач повітря - це спеціальний пристрій, призначений для видалення з повітряного середовища пилу, шкідливих мікроорганізмів, шерсті тварин, неприємних запахів. Принцип роботи приладу досить простий: всередині корпусу фільтра знаходиться вентилятор, який втягує забруднене повітря і направляє його в систему фільтрації, де відбувається кілька ступенів очищення, які позбавляють його від різних домішок. Після цього, вже очищене повітря повертається в приміщення.

Головну роль в цьому процесі відіграють фільтри. В хорошому очищувачі повітря їх повинно бути як мінімум три: 1) для видалення великих частинок пилу і шерсті; 2) для поглинання дрібних пилинок і алергенів; 3) для усунення неприємних запахів.

Фільтри в очищувачах повітря можуть бути наступних видів:Як вибрати очищувач повітря?

● Механічний - фільтр грубого очищення, який ловитиме великі забруднені частинки і захищає від засмічення інші складові фільтраційної системи.

● Вугільний - включає в себе особливий абсорбуючий матеріал з активованим вугіллям, який усуває сторонні аромати і неприємні запахи.

● НЕРА - фільтр тонкого очищення, здатний видаляти дрібні забруднюючі частинки, бактерії, пилок, пр.

● Фотокаталітичний - тут повітря очищається від бактерій і вірусів за рахунок впливу ультрафіолетових променів. Вони мають малу потужність, тому абсолютно не шкодять людському організму, в той час як шкідливі мікроорганізми знищуються практично на 100%.

● Електростатичний - фільтр, який ловитиме мікроскопічні забруднення за наступним принципом: спочатку частинки пилу, піддаються іонізації і отримують негативний заряд, а потім вони притягуються до позитивно заряджених пластин і осідають на них.

● Водний - в даному випадку в ролі фільтра виступає звичайна вода. Притягнутий вентилятором пил та інші забруднення намокають і осідають усередині резервуара. Такі пристрої називають ще «мийками повітря» - вони можуть виконувати функції не тільки очищення, але й зволоження.

Що таке іонізатор повітря і для чого він потрібен?

Як вибрати очищувач повітря?Багато моделей очисників повітря додатково оснащені функцією іонізації. Чим же воно корисне? Перш за все, тим, що очищувач повітря для дома з іонізатором здатний набагато якісніше видаляти забруднення і неприємні запахи. Другою особливістю таких пристроїв є штучне насичення навколишнього повітряного простору позитивними і негативними іонами. Завдяки цьому в приміщенні створюється комфортний мікроклімат, а повітря наповнюється природною свіжістю. Ця функція також надає благотворну дію на організм людини. Вдихання іонізованого повітря сприяє:

● підвищенню працездатності;

● поліпшенню якості сну;

● зміцненню імунітету;

● профілактиці респіраторних захворювань і алергічних реакцій;

● поліпшенню психоемоційного стану.

Переваги та недоліки очищувачів повітря.

З тим, що очищувач повітря від пилу для дому дуже корисний, навряд чи хтось сперечатиметься. Він допомагає не тільки боротися з пилом і неприємними запахами, а й нейтралізувати токсини в навколишньому середовищі, покращувати мікроклімат в приміщенні і свій стан, в цілому. І на цьому його плюси не закінчуються. Представлені в асортименті медмагазину «Ортоп» очищувачі повітря мають і інші переваги:

● багатофункціональність (багато пристроїв здатні працювати не тільки на очищення, а й на іонізацію повітря);

● низький рівень шуму (більшість моделей працюють практично беззвучно, тому під час сну вони абсолютно не заважають);

● привабливий зовнішній вигляд (завдяки стильному дизайну ці прилади вдало вписуються в будь-який інтер'єр);

● компактні габарити (пристрої не займають багато місця в кімнаті, а деякі моделі без проблем помістяться навіть на робочому столі або тумбі);

● доступна вартість (в інтернет-медмагазині «Ортоп» Ви можете купити іонізатор повітря за самою вигідною ціною з доставкою по Києву або в будь-яке інше місто України).

Що стосується недоліків систем очищення повітря, то їх практично немає. Єдиний нюанс полягає в тому, що вони потребують періодичного обслуговування: мийці і / або заміні фільтрів. Це займає деякий час і може потягнути за собою додаткові витрати, але якщо сопоставити їх з користю, принесеної приладом, все мінуси відразу тьмяніють.

Очищувач повітря: як вибрати?

Як вибрати очищувач повітря?Щоб пристрій якісно виконував поставлену перед ним задачу, при покупці очисника повітря слід враховувати наступні фактори:

● Площа приміщення, в якому буде встановлюватися прилад. Якщо Ви плануєте переміщати його в різні кімнати, потрібно орієнтуватися на площу найбільшу з них.

● Необхідні функції. Вибір очищувача повітря залежить також від цілей його використання. Наприклад, для видалення шерсті тварин та інших великих забруднювачів цілком підійдуть недорогі моделі з мінімальним функціоналом. Для усунення тютюнового диму і нейтралізації інших неприємних запахів в приладі повинен бути присутнім фільтр з активованим вугіллям. Якщо ж пристрій купується для дому, де живе алергік або людина, часто страждає на респіраторні захворювання, рекомендується звернути увагу на варіанти з НЕРА-фільтром надтонкого очищення і функцією іонізації.

● Зручність експлуатації та простота обслуговування. Зверніть увагу, що деякі пристрої (наприклад, миття повітря) можуть зажадати від Вас  більшої уваги, ніж інші очисники: їх необхідно щодня або раз на кілька днів мити і наповнювати чистою водою. Більш зручні в цьому плані прилади з НЕРА-фільтром: їх вистачає приблизно раз на місяць ретельно пилососити.

   Якщо Ви так і не змогли визначитися, який очищувач повітря вибрати, наші консультанти завжди готові надати безкоштовну консультацію. Просто зателефонуйте або зверніться в один з наших салонів, розташованих в Києві і інших містах України. Менеджери медмагазину «Ортоп» нададуть вичерпні відповіді на всі запитання й допоможуть вибрати пристрій, який повністю влаштує Вас в практичному і ціновому плані. Бажаємо Вам корисних і приємних покупок!