Для людей, які страждають на гіпертонічну хворобу, вимір артеріального тиску є цілком буденною процедурою, і слово «тонометр» не виходить з їх лексикону. Тонометр - це апарат, який якраз і призначений для вимірювання показників артеріального тиску. Цей прилад непогано було б мати кожній людині в своїй домашній аптечці, адже проблеми зі здоров'ям часто наздоганяють раптово. А для людей із захворюваннями серцево-судинної системи тонометр взагалі повинен стати «кращим другом».

Можливо, не всі знають про види та особливості цих приладів, тому в цій статті ми спробуємо це пояснити. Але головна мета - це визначитися, який тонометр краще купити - на плече або на зап'ястя. Ви дізнаєтеся, чому вони схожі, чим відрізняються, а головне - кому і який більше підійде.

Суть роботи тонометра полягає в тому, що в манжету, яка знаходиться на плечі або на зап'ясті людини, нагнітається повітря. А ось спосіб, за допомогою якого цього відбувається залежить від виду тонометра. розрізняють:

 • механічні тонометри - нагнітання повітря в манжету відбувається вручну за допомогою груші. Також в комплектацію приладу входить манометр і фонендоскоп;
 • напівавтоматичні тонометри - вони мають електронне табло, на якому можна побачити результат, але повітря нагнітається також за допомогою груші;
 • автоматичні тонометри - найбільш вдосконалена модель, в якій є компресор, що нагнітає повітря в манжету і електронний екран.

Після знайомства з усіма моделями, у Вас обов'язково виникне питання - який тонометр вибрати?

Тонометр на плече

Який тонометр купити: на плече або зап'ястя?Суть роботи приладів на плече і на зап'ястя майже однакова. Відмінність полягає в тому, що серед перших є моделі всіх трьох видів, а моделі на зап'ястя бувають тільки автоматичні. Манжета тонометра на плече, згідно з назвою, надягається на нижню третину плеча лівої чи правої руки. Після чого людина натискає кнопку (в автоматичних моделях), і через короткий час бачить результат на табло. Працює такий апарат від мережі, деякі моделі працюють від мережі і від батарейок.

Даний апарат рекомендують використовувати людям, страждаючим на атеросклероз, так як при цій хворобі стінки артерій потовщені атеросклеротичними бляшками. Через це чутливість тонометра повинна бути досить високою. Такі ж рекомендації можна дати пацієнтам з аритміями, особливо, синусовою тахікардією. Прилад має здатність вимірювати тиск тричі з необхідною паузою, а потім вибрати середній результат і вказати на аритмію, якщо така є.

Даний тонометр, звичайно ж, має свої плюси і мінуси. До позитивних якостей можна віднести:

 • висока чутливість;
 • точність вимірювання;
 • доступна ціна;
 • можливість використовувати людям з атеросклерозом і аритмією;
 • можливість працювати як від мережі, так і за допомогою батарейок.

До мінусів можна віднести:

 • порівняно великий розмір приладу, що не дає можливості носити його з собою.

Тонометр на зап'ястя

Який тонометр купити: на плече або зап'ястя?Цей вид тонометрів заслуговує на увагу, адже він є новою, більш зручною для багатьох людей, версією відомого апарату. Механізм дії нічим не відрізняється від попередніх моделей - це як і раніше запис тиску крові на стінки судин шляхом стискання артерії манжетою. Відмінність полягає в способі використання. Тонометр на зап'ястя одягається, як видно з назви - на зап'ястя, і вимірює тиск в променевої артерії. Це артерія, на якій промацують пульс, тому апарат ще називають пульсовим.

Дана модель менш чутлива до судин, які ущільнені атеросклерозом. Якщо у людини існує така проблема, то йому більше підійде модель на плече. Але, в порівнянні з останнім, він має велику перевагу - компактний розмір. Людина, яка має захворювання серцево-судинної системи, постійно хоче (і повинен) контролювати свій стан. Тому він може легко покласти в сумку наручний тонометр, який не займе багато місця, і в будь-який момент - виміряти свої показники. Потрібно всього лише надіти апарат, як годинник, на зап'ясті, натиснути кнопку, після чого розташувати руку на рівні серця і почекати близько 30 секунд.

При виборі апарату, необхідно враховувати розмір обхвату руки в даній області, тому що люди з наявністю зайвої ваги можуть отримати труднощі у використанні такого тонометра. Також потрібно сказати, що такий прилад працює тільки від батарейок.

Як і попередня модель, ця модифікація має свої позитивні і негативні якості. Враховуйте їх, якщо збираєтеся купити тонометр на зап'ястя.

Плюси:

 • висока точність вимірювання;
 • можливість використовувати літнім людям без сторонньої допомоги;
 • компактність, що робить цей апарат мобільним (його можна покласти в сумку і завжди носити з собою);
 • можливість збереження і порівняння результатів вимірювань.

Мінуси:

 • не всі моделі можна використовувати людям з атеросклерозом, при якому ущільнюються стінки судин ( тонометри AND розроблені по останнім технологіям і не мають протипоказань у вигляді атеросклерозу судин або віку);
 • працює тільки від батарейок;
 • потрібно підбирати розмір, відповідний окружності тієї частини руки, на яку буде вдягатися прилад;
 • ціна тонометра на зап'ястя, який можна буде використовувати людям похилого віку, буде трохи вище.

Особливості вибору тонометра

Який тонометр купити: на плече або зап'ястя?Якщо Ви все ще не визначилися з вибором, то можете почитати на нашому сайті відгуки про те, який тонометр краще. Їх писали люди, які користуються цими апаратами. Там же, можна дізнатися деякі особливості, що виникають при використанні, і вибрати вже відповідний апарат саме для свого випадку.

При виборі тонометра рекомендуємо враховувати деякі моменти:

 1. Підбирайте апарат, виходячи з потреб. Людям похилого віку часто важко використовувати деякі пристрої, тому в них повинно бути мінімум складності при максимумі можливостей. Наприклад, дуже зручно, коли прилад має звукові повідомлення, нагадування, великі цифри на табло, запам'ятовування результатів.
 2. Враховуйте розмір манжети, особливо якщо купуєте тонометр на зап'ястя, щоб їм було комфортно користуватися.
 3. Особливості приладу повинні відповідати віку і наявності хвороб людини, для якої він купується.
 4. Зверніть увагу на спосіб живлення тонометра, і вибирайте той, який буде зручний Вам.
 5. На товари подібного роду повинна бути гарантія. Видача гарантійного талона - це обов'язкова частина покупки товару у нас.

У підсумку, можна сказати, що тонометри на плече більше підійдуть для використання вдома, так як мають більш габаритні розміри. Другий варіант більше підійде для людей, які змушені проводити час поза домом, адже у них буде чудова нагода взяти прилад з собою, і міняти батарейки в разі потреби

Зверніть увагу, що обидва описаних тонометра мають майже однакову кількість і плюсів, і мінусів. Вони обидва мають право на існування, а ось який тонометр вибрати - вирішувати тільки Вам. Головне - враховувати всі особливості і переваги, а на рахунок якості функціонування можна не хвилюватися. Ми пропонуємо тільки перевірені товари, які прослужать Вам максимальний термін. Якщо у Вас ще залишилися питання з приводу вибору тонометра, або будь-якого іншого товару в нашому інтернет-медмагазиіні, Ви можете скористатися послугою безкоштовної онлайн-консультації. Наші фахівці з радістю дадуть відповідь на всі запитання. Для зручності покупців, ми пропонуємо різні варіанти оплати і доставки обраного товару. Для ознайомлення з ними - досить зайти у відповідний розділ.