Люди, які з тієї чи іншої причини виявляються надовго прикутими до ліжка, часто стикаються з такою проблемою як пролежні. Це локальні або великі поразки шкірних покривів і м'яких тканин, що виникають із-за постійного тиску на певні частини тіла. Найчастіше вони утворюються в області потилиці, лопаток, крижів, сідниць і над іншими кістковими виступами (тобто, в місцях найбільшого зіткнення з поверхнею, на якій лежить хворий). В результаті порушення кровообігу і обмінних процесів тут можуть з'являтися ділянки ішемії і некрозу, які і називаються пролежнями.

Профілактика і лікування пролежнів вдомаКоли людина тривалий час перебуває в лежачому положенні, не змінюючи положення, на шкірі спочатку з'являються невеликі почервоніння, які, як правило, проходять після перекидання в іншу позицію. На другій стадії вже спостерігаються поверхневі ураження епідермісу у вигляді неглибоких ран або рідких бульбашок, а на третій і четвертій - виразки, що поширюються на всю товщину шкірного покриву, підшкірну клітковину аж до м'язів і кісток. Виразки тканини, при цьому, некротизуються і набувають характерний темний колір, а найстрашніше полягає в тому, що вони доставляють хворому неймовірні додаткові страждання.

Щоб уникнути подібних проблем, необхідно строго дотримуватися правил догляду за лежачими хворими і, як допоміжне пристосування, бажано купити спеціальний протипролежневий матрац. Його використання не тільки дозволить значно знизити ризики утворення пролежнів і забезпечить оптимальні умови для відновлення тканин при вже наявних ураженнях, а й створить більш високий рівень комфорту в цілому.

Основні різновиди матраців від пролежнів і їх особливості

Всі подібні вироби діляться на дві основні категорії: статичні і динамічні. Перші застосовуються переважно з метою профілактики уражень шкірних покривів у частково знерухомлених пацієнтів, здатних самостійно змінювати положення, а також для лікування початкових стадій пролежнів. Динамічні моделі є більш універсальними у використанні. Купити протипролежневий матрац такої модифікації варто, якщо людина повністю неруха і у нєї спостерігаються некротичні зміни шкіри різних форм (від слабко виражених до глибоких). Також його можна застосовувати для запобігання розвитку пролежнів абсолютно у всіх пацієнтів, які опинилися прикутими до ліжка на тривалий період часу.

Поверхня статичних моделей може бути як гладкою, так і розділеною на секції. Незалежно від конструкції, такі пристосування забезпечують ефективну профілактику пролежнів за рахунок рівномірного розподілу тиску по всій поверхні тіла і зняття надмірного навантаження з найбільш вразливих зон.

  • Секційні матраци це особливим чином сконструйовані щільні накладки на ліжко з в'язкопружної піни, гелю або іншого пружного матеріалу, здатного підлаштовуватися під анатомічні особливості людського тіла. Наповнювачі, які використовуються в даних виробах, також відрізняються високою повітропроникністю. Завдяки цьому вони сприяють підтримці оптимального мікроклімату і дозволяють шкірі дихати, що, в свою чергу, зменшує ймовірність появи попрілостей.
  • Динамічні моделі відрізняються від статичних насамперед тим, що їх поверхня постійно знаходиться в русі. Такі протипролежневі матраци складаються з досить великої кількості повітряних камер в формі бджолиних сот або поперечних труб, які за допомогою компресора по черзі надуваються і здуваються. За рахунок цього забезпечується легкий масажний ефект і м'яке розминання тіла, що є запорукою успішної профілактики і лікування пролежнів на всіх стадіях. Залежно від особливостей конструкції, динамічні пристосування діляться на пористі і секційні (балонні або трубчасті). У деяких моделях для додаткової зручності передбачений статичний режим, що дозволяє робити виріб нерухомим для полегшення проведення гігієнічних процедур і різних лікувальних маніпуляцій (ін'єкцій, масажів та ін.).

Підбирати антипролежневий матрац в кожному конкретному випадку слід, виходячи з характеру і ступеня прогресування патології, а також індивідуальних особливостей самого хворого (зокрема, його ваги і стану здоров'я в цілому), а тому перед його покупкою бажано проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем. Надати допомогу в цій справі можуть і співробітники медмагазину «Ортоп». У нас працюють досвідчені консультанти з медичною освітою, які завжди нададуть Вам вичерпну, кваліфіковану інформацію по кожній позиції з каталогу і підкажуть, який саме матрац краще вибрати в тій чи іншій ситуації.

Як проводити профілактику і лікування пролежнів в домашніх умовах за допомогою медичних матраців і подушок?

Профілактика і лікування пролежнів вдомаВажливо відзначити, що купувати подібні вироби бажано до моменту появи перших ознак виникнення пролежнів. Як і багато інших патологій, некротичних змін шкірних покривів при тривалому постільному режимі набагато легше запобігти, ніж лікувати, а тому матрац протипролежневий - незамінна річ абсолютно для всіх людей, що опинилися з тих чи інших причин надовго прикутими до ліжка. Перш за все, це стосується пацієнтів, які перенесли:

  • Інсульт;
  • Серйозні травматичні пошкодження хребта спинного мозку, опорно-рухового апарату;
  • Інфаркт;
  • Складні операції;
  • Опіки.

Також такий виріб може знадобитися фізично ослабленим і дуже літнім людям, які втратили здатність самостійно рухатися.

Вид матраца підбирається в залежності від стадії пролежнів. Наприклад, в профілактичних цілях, а також при появі перших ознак патології (почервоніння шкіри на ділянках, що зазнають постійний тиск) найкращим варіантом є статичний ортопедичний матрац. За рахунок анатомічної конструкції він забезпечує високий рівень комфорту, а головне - сприяє підтримці оптимального мікроклімату і значно знижує ризики появи ран. Профілактика пролежнів і лікування 1-2 стадій патології також успішно проводиться за допомогою пористих матраців з компресором або без нього. Такі моделі відрізняються простотою використання, доступною ціною і, що важливо, високою результативністю.

В аналогічних цілях може використовуватися і протипролежнева подушка. Дане пристосування це накладка для сидіння на інвалідне або звичайне крісло, виготовлене з пружного матеріалу і оснащене спеціальними ніздрюватими виступами. Завдяки такій конструкції протипролежнева подушка є справжнім порятунком для пацієнтів, які ведуть сидячий спосіб життя. Вона ефективно знімає тиск з м'яких тканин і сприяє нормалізації кровообігу, допомагає зменшити больові відчуття і зробити перебування в кріслі більш комфортним.

Лікування глибоких пролежнів проводиться переважно за допомогою динамічних матраців секційного (балонного) типу. За рахунок почергового циклічного надування і здування повітряних камер такі пристосування забезпечують регулярну зміну положення тіла і м'яке розминання тканин, що, в свою чергу, сприяє поліпшенню кровообігу, зниженню больових відчуттів, прискоренню загоєння ран, які утворилися і запобігання появи нових ділянок некрозу.

В інтернет-медмагазині «Ортоп» Ви зможете підібрати і недорого купити матрац від пролежнів будь-якого з перерахованих вище типів. У великій різноманітності у нас представлені як статичні, так і динамічні моделі, які дозволяють полегшити догляд за лежачим хворим і забезпечити йому максимальний рівень комфорту протягом усього періоду перебування в ліжку. Всі вироби мають сертифікат якості і гарантію. Оплатити замовлення можна будь-яким, зручним для Вас, способом (безготівковим або готівковим розрахунком). Доставка товарів здійснюється по Києву - кур'єром або поштою, в інші населені пункти України - службою «Нова пошта».

Бажаємо міцного здоров'я Вам і Вашим близьким!