Почуття болю в п'яті знайоме практично кожній людині. Воно може виникати в кінці робочого дня (особливо якщо діяльність пов'язана з тривалим перебуванням на ногах), після травми або удару, в результаті носіння тісного, незручного взуття і так далі. Нерідко причиною дискомфортного відчуття є запалення підошовної фасції - плантарний (підошовний) фасциїт або так звана п'яткова шпора. Щоб зрозуміти, яким же чином це захворювання пов'язане з появою болів в п'яті, важливо для початку розібратися в механізмі його розвитку.

П'яткова шпора: причини виникнення та симптоми.

Отже, підошовна (плантарна) фасція являє собою досить жорстку тканинну пластину, яка проходить вздовж нижньої поверхні ступні і з'єднує кістку п'яти з головками плеснових кісток. Основні її функції полягають в підтримці поздовжнього зводу стопи і пом'якшення ударних навантажень при ходьбі, бігу, стрибках. У нормальному стані ця фасція завжди натягнута, однак за певних умов вона може розтягуватися надмірно. При цьому найбільш вразлива ця структура саме в області п'яти.П'яткова шпора - що це таке і як її вилікувати?

Коли на плантарну фасцію дається занадто великий тиск, на ній починають утворюватися різні мікро пошкодження. Результатом тривалої травматизації стає розвиток запального процесу, який і проявляється гострими болями в п'яті. Але і це не все. Згодом в зоні запалення на п'ятковій кістці починають відкладатися солі кальцію, з яких утворюються остеофіти - кісткові розростання у вигляді гострих шипів. Через це, коли людина наступає на п'яту, фасція ще більше травмується, і біль з кожним разом стає все інтенсивніше.

Серед основних симптомів даної патології можна відзначити:

 • Гострий больовий синдром. На початкових стадіях хвороби він може турбувати час від часу (найчастіше після ранкового підйому з ліжка, при фізичних навантаженнях, після довгого відпочинку), а в запущених випадках болі дошкуляють навіть в стані спокою. При цьому найсильніший больовий синдром проявляється в перші хвилини ходьби - порівняти його можна з відчуттям цвяха в п'яті.
 • Зміна ходи. Щоб зайвий раз не турбувати хвору п'яту, людина при ходьбі починає намагатися наступати на носочки, через що значно збільшується навантаження на передню частину стопи. Це, в свою чергу, може стати причиною розвитку поперечної плоскостопості.
 • Набряклість стопи, що є наслідком запального процесу.

Причини розвитку плантарного фасциїту можуть бути наступні:

 • Активні заняття спортом (зокрема, бігом);
 • Стояча робота;
 • Плоскостопість;
 • Травматичні ушкодження стопи;
 • Зайва вага;
 • Вагітність;
 • Вікові зміни в організмі;
 • Порушення обміну речовин;
 • Хронічні захворювання опорно-рухового апарату;
 • Аутоімунні патології;
 • Носіння неправильно підібраного взуття.

Як бачите, чинників, що сприяють розвитку п'яткової шпори, дуже багато, а тому від цієї хвороби не застрахований ніхто. Все, що ми можемо зробити - це уважно ставитися до свого здоров'я, не перенапружувати ноги, носити зручне (бажано анатомічне) взуття і, при необхідності, спеціальні устілки від шпор.

При появі таких симптомів захворювання також слід якомога швидше звернутися за консультацією до лікаря-ортопеда. Він проведе діагностику стоп і підбере ефективні засоби лікування п'яткової шпори, використовуючи які Ви зможете відновити легкість ходи.

Як лікувати п'яткову шпору?

Найпростіший і доступний метод лікування підошовного фасциїта - це спеціальні ортопедичні устілки для п'яткової шпори. Вони допомагають зменшити навантаження на область п'яти, завдяки чому ризики ушкоджень плантарної фасції значно знижуються, і запальний процес поступово вщухає. Крім того, устілки при шпорі виконують ще одну важливу функцію: вони підтримують поздовжній звід стопи в анатомічно правильному положенні і тим самим запобігають перерозтягненню фасції під час ходьби або інших рухів. За рахунок цього устілки будуть корисні не тільки тим, хто вже зіткнувся з болями в п'яті, а й здоровим людям, охочим уникнути подібних проблем у майбутньому.П'яткова шпора - що це таке і як її вилікувати?

Лікарі рекомендують використовувати ортопедичні устілки від шпор в наступних ситуаціях:

 • Для лікування і профілактики подошовного фасциїта, а також супутніх захворювань стоп (поздовжньої і поперечної плоскостопості, вальгусної деформації великого пальця і ​​ін.);
 • Для пом'якшення навантаження на область п'яти при заняттях бігом і іншими видами спорту;
 • Для запобігання деформації стоп і пошкоджень плантарної фасції при наявності надлишкової ваги, в період вагітності;
 • Для збереження здоров'я стопи при роботі, що вимагає тривалого перебування на ногах - ортопедичні устілки при шпорі на п'ятах в таких випадках допоможуть зняти напругу, зменшити відчуття втоми, запобігти розвитку фасциїта і плоскостопості;
 • Для профілактики мозолів, натоптишів, тріщин на п'ятах;
 • Для зниження навантаження на опорно-руховий апарат при остеохондрозі, сколіозі, остеоартрозі та інших патологіях хребта і суглобів;
 • Для зменшення відчуття втоми при носінні взуття на високих підборах.

В асортименті медмагазину «Ортоп» Ви знайдете якісні вкладки у взуття для вирішення всіх цих завдань. Щоб визначити, які устілки потрібні при шпорі п'яти конкретно у Вашому випадку, при їх виборі слід звертати увагу на такі нюанси:

Конструкція.

Оскільки при даному захворюванні потрібна підтримка поздовжнього зводу стопи і п'яткової кістки, ортопедичні устілки при підошовному фасциїті обов'язково повинні мати супінатор і амортизуючу подушечку під п'ятою. Вони допомагають гасити ударні навантаження, зменшувати тиск на фасції, знімати больові відчуття і набряклість. Деякі моделі також оснащуються спеціальним пелотом для підтримки поперечного відділу та іншими елементами, що сприяють забезпеченню максимальної користі і комфорту при їх використанні.

Матеріал, з якого виготовлені устілки для шпор.

Найбільш комфортними в носінні є вироби з натуральної перфорованої шкіри - вони добре пропускають повітря і вбирають зайву вологу, завдяки чому навіть після тривалої ходьби і занять спортом ноги залишаються сухими. Не поступаються їм за якістю і ортопедичні устілки від п'яткової шпори з синтетичних матеріалів, наприклад, з силікону, гелю, спіненого латексу. Вони не тільки успішно амортизують і знижують навантаження, але і відмінно адаптуються під особливості анатомічної будови стопи. Кращим рішенням у більшості випадків є устілки для п'яткової шпори, виготовлені з м'якого, пружного матеріалу. Вони забезпечують максимальну амортизацію кожного кроку, завдяки чому ходити стає набагато легше.

Форма виробу.

Залежно від того, з яким взуттям Ви плануєте носити устілки від п'яткової шпори, можна вибрати класичні повнорозмірні моделі або укорочені напівустілки. Окремо варто відзначити і такі вироби, як підп’яточники. Це мініатюрні устілки при шпорі на п'яті, що забезпечують ефективне розвантаження саме п'яткової області. У медмагазині «Ортоп» Ви без проблем зможете підібрати оптимальний для себе варіант, який підходить як для закритого, так і відкритого взуття.П'яткова шпора - що це таке і як її вилікувати?

Далі розглянемо, які ортопедичні устілки при шпорі будуть найбільш ефективними в тих чи інших випадках. Отже:

 • Якщо Ви помітили, що ноги почали швидко втомлюватися при ходьбі, в п'ятах часто з'являється стріляючий біль, а стопи візуально стали ширшими і розпластаними, реальну допомогу зможуть надати шкіряні устілки для лікування п'яткової шпори УПС-001 виробництва компанії Footcare. Завдяки особливій рельєфній поверхні вони забезпечують надійну підтримку поздовжнього і поперечного склепінь стопи, запобігаючи тим самим надмірному розтягненню підошовної фасції, а наявність амортизуючої вставки в зоні п'яти дозволяє мінімізувати дискомфорт при ходьбі або тривалому стоянні.
 • У цих же цілях рекомендується використовувати напівустілки-супінатори ШНС-001 (Footcare). Відмінною особливістю даного варіанту є укорочена довжина, тому такі устілки ортопедичні при шпорі п'яти підійдуть для використання і в літній період - у відкритому взутті вони будуть практично непомітні.
 • Якщо Вам доводиться весь день бути на ногах, без ортопедичних вкладишів в взуття точно не обійтися. Хорошим засобом профілактики захворювань стоп є силіконові устілки - при п'ятковій шпора вони амортизують ударні навантаження, знижують больові відчуття при ходьбі і м'яко підтримують п'яткову зону.
 • Якщо Ви ведете активний спосіб життя, часто тренуєтеся або бігаєте, Вам також не завадить устілка під п'яту від шпори. В асортиментній лінійці бренду Footcare для цих цілей є спеціальна модель. Гелеві спортивні устілки ефективно знижують ударне навантаження, розвантажують передній відділ стопи і п'яти, полегшують дискомфортні відчуття при шпорі п'яти та плоскостопості.
 • Для забезпечення правильного анатомічного положення п'яти і зниження ударного навантаження на цю область можна використовувати шкіряні або силіконові підп’яточники Footcare. Якщо з тих чи інших причин повнорозмірна ортопедична устілка при шпорі п'яти Вам не підходить, невеликий вкладиш під п'яту виконує ці функції нітрохи не гірше.

У медмагазині «Ортоп» Ви також можете замовити індивідуальні устілки при шпорі п'яти. Вони виготовляються зі спеціального термопластичного матеріалу, ідеально підлаштовуються під всі особливості стопи, завдяки чому ефективність таких вкладишів набагато вище.

Купити устілки при шпорі п'яти у нас дуже просто. Для цього Ви можете скористатися одним з таких способів:

 • Заповнити форму замовлення на сайті;
 • Зателефонувати;
 • Відвідати один з наших ортопедичних салонів в Києві або інших містах України.

Оплата здійснюється будь-яким зручним для Вас способом (як готівковим, так і безготівковим розрахунком). Доставка товарів по Києву можлива кур'єром або поштою, по Україні - «Новою Поштою».

Наші співробітники завжди готові надати вичерпну безкоштовну консультацію з усіх питань. Ми допоможемо підібрати Вам кращі устілки при шпорі п'яти, які подарують довгоочікуване почуття комфорту при ходьбі і надовго позбавлять від больових відчуттів.

Бажаємо Вам міцного здоров'я!