Як відомо, природне освітлення є для людини найкориснішим. Під його впливом поліпшується робота головного мозку і підвищується працездатність, активуються захисні механізми організму, знижується ризик сезонних депресій і простудних захворювань. Саме тому для збереження і зміцнення здоров'я в повсякденному житті рекомендується по максимуму використовувати природне освітлення.

Але як бути в осінньо-зимовий період, коли світловий день значно коротшає і сонячної енергії виявляється недостатньо? На допомогу в таких випадках приходять спеціальні прилади, які імітують природне випромінювання і, таким чином, допомагають заповнити нестачу денного світла. Завдяки відносно невисокій вартості сьогодні такі пристрої доступні практично кожному, а їх користь для організму просто неоціненна.

Що таке лампи денного світла і навіщо вони потрібні?

Світильник денного світла - Ваш помічник в боротьбі з застудоюПерш за все, варто відзначити, що, на відміну від звичайних освітлювальних приладів, зокрема, лампочок розжарювання, такі світильники призначені для використання не тільки за основним призначенням або в декоративних цілях, а й в якості штучного джерела денного світла для поліпшення самопочуття і профілактики різних захворювань. Терапевтичний ефект від застосування подібних ламп досягається за рахунок їх особливої ​​конструкції.

Світильник денного світла являє собою медичний прилад, який відноситься до газорозрядних джерел освітлення. Всередині він заповнений спеціальним інертним газом і парами ртуті (в мінімальних дозах, абсолютно безпечних для людського організму). В результаті електричного розряду, що виникає між двома електродами, розташованими на протилежних кінцях лампи, з'являється невидиме оку ультрафіолетове світіння, яке перетворюється у видиме світло за рахунок покриття внутрішніх стінок особливою речовиною - люмінофором. З цієї причини такі світильники ще називають люмінесцентними.

Завдяки шару люмінофора ультрафіолет не проникає в зовнішнє середовище, а випромінюється у світловий потік і по спектру виходить аналогічним природного освітлення - це воістину унікальний пристрій, здатний наповнити будь-яке приміщення м'яким розсіяним світлом і створити в ньому найбільш сприятливий мікроклімат. В умовах гострої нестачі сонячного освітлення така лампа - справжній порятунок для людей, які страждають сезонними психологічними розладами та багатьма іншими патологіями, а також відмінний засіб для відновлення енергії організму в осінньо-зимовий період.

Серед достоїнств люмінесцентних світильників також можна виділити:

  • Високу світловіддачу - в цьому плані вони в кілька разів перевершують лампочки розжарювання (потужність конкретної моделі буде залежати від того, на скільки ват лампа денного світла розрахована);
  • Економічність - подібні світильники споживають дуже мало електроенергії;
  • Довгий термін служби - приблизно в 10 разів більше, ніж у звичайних освітлювальних приладів;
  • Очевидну користь для здоров'я - прилад допомагає компенсувати недолік природного сонячного світла і, таким чином, підвищує життєвий тонус і покращує стан організму, в цілому.

Як правильно користуватися деякими моделями такої лампи в лікувальних цілях?

Завдяки компактним розмірам і простоті експлуатації світильники денного світла певних модифікацій широко використовуються не тільки в лікарнях, поліклініках, фізіотерапевтичних кабінетах та інших установах, а й у домашніх умовах. Щоб домогтися найкращого терапевтичного ефекту, слід дотримуватися наступних правил їх застосування:

  • Перед включенням прямокутна або кругла лампа денного світла встановлюється на рівну поверхню і розташовується таким чином, щоб відстань між нею і Вами не перевищувало 40 см (в цьому діапазоні її дія буде максимальною).
  • Оптимальна тривалість сеансу становить не менше 30 хвилин, причому краще всього проводити його вранці, відразу після пробудження. Це дозволить Вам зарядитися сонячною енергією на весь день і відчувати себе набагато бадьоріше, оскільки імітація сонячного світла ефективна для боротьби з недугами, викликаними його недоліком в зимові місяці (неврівноваженість, пригнічений настрій, підвищена стомлюваність і млявість, наприклад).
  • Під час роботи світильника не можна довго дивитися на джерело світла (це може призвести до подразнення сітківки), але, в той же час, бажано періодично кидати на нього погляд, оскільки очі є своєрідними приймачами світлової енергії і через них здійснюється вплив на головний мозок.

Безсумнівним плюсом є те, що під час сеансу Ви можете без проблем займатися своїми звичними справами - збиратися на роботу, сидіти за комп'ютером, розмовляти по телефону і так далі. Досить просто підключити прилад до мережі, вибрати тривалість процедури і оптимальний режим роботи (у деяких моделях передбачені функції регулювання рівня яскравості і зміни кольору), і вже незабаром Ви відчуєте, що самопочуття набагато покращелося.

Зверніть увагу, що, в залежності від того, на скільки ват розрахована лампа денного світла, потужність освітлення в кожному випадку може відрізнятися. Також подібні прилади не рекомендується часто вмикати / вимикати (це може привести до їх швидкого виходу з ладу) і використовувати в умовах занадто низькою або високої температури.

Світильник денного світла - Ваш помічник в боротьбі з застудою

Показання до застосування

В осінньо-зимовий період, коли кількість одержуваного сонячного світла істотно скорочується, а захворюваність застудою та іншими респіраторними патологіями, навпаки, підвищується в рази, дуже важливо приділяти особливу увагу турботі про своє здоров'я. У домашніх умовах для цього ідеально підходять освітлювальні прилади 2 в 1, які освітлюють приміщення і покращують Ваше самопочуття - лампи денного світла, купити які фахівці рекомендують всім, хто хоче зміцнити імунітет і захиститися від респіраторних захворювань і їх ускладнень у вигляді трахеїту, бронхіту, пневмонії і т.д. Крім того, подібні пристрої роблять благотворний вплив на психоемоційний стан і стимулюють вироблення серотоніну (гормону щастя), що дозволяє отримати потужний заряд бадьорості і гарного настрою на весь день.

У період простудних захворювань офісні лампи денного світла дійсно незамінні, оскільки вони підвищують активність імунної системи і допомагають їй протистояти різним інфекціям. Також вони стимулюють вироблення вітаміну D, який сприяє регуляції обмінних процесів, що дозволяє зміцнити здоров'я в цілому і нормалізувати роботу всіх систем організму.

Крім того, подібні прилади використовуються для боротьби з такими проблемами, як:

  • Сезонний афективний розлад або так звана зимова депресія, що супроводжується загальним занепадом сил, сонливістю, швидкою стомлюваністю, підвищеною дратівливістю, погіршенням концентрації уваги і зниженням працездатності;
  • Хронічний стрес (настільна лампа денного світла допомагає зменшувати вироблення кортизолу, основного гормону стресу);
  • Шкірні захворювання (вугрі, псоріаз, екзема, дерматит, зморшки) - під впливом освітлення, аналогічного природного сонячного світла, активізуються обмінні процеси в клітинах шкіри, прискорюється її регенерація і підвищується еластичність.

В інтернет-медмагазині «Ортоп» світильник денного світла купити можна за найвигіднішою ціною з доставкою в будь-який населений пункт України. Всі прилади, без винятку, володіють найвищою якістю, що підтверджено наявністю сертифікатів і гарантій. Замовлення приймаються як онлайн, так і в телефонному режимі. Також Ви можете купити лампу денного світла в одному з фірмових салонів «Ортоп», розташованих в Києві та інших великих містах України.

Наші кваліфіковані фахівці з радістю дадуть відповідь на всі запитання й допоможуть вибрати оптимальну модель світильника, виходячи з Ваших побажань і бюджету, щоб Ви змогли особисто оцінити всі достоїнства приладу і отримати максимальну користь від його використання.

Бажаємо Вам міцного здоров'я і приємних покупок!