Зарядка від плоскостопості, також, як і вправи при вальгусній деформації - неодмінна умова збереження здоров'я для всіх людей з такими невтішними діагнозами.

Стопа - природне пристосування для амортизації навантажень на весь опорно-руховий апарат. Кістки ступні складаються в два дугоподібних зводи:

 • поздовжній - між головками плеснових кісток і кісткою;
 • поперечний, що нагадує будовою арку.

Утворені кістками дуги працюють подібно ресорам, пом'якшуючи поштовхи, що виникають при рухах. Це знижує ризик травмування основи всього організму - хребта і суглобів нижніх кінцівок.

Вправи для стоп

У дорослих і дітей зустрічаються стани, коли ступня не може в повній мірі виконувати свої функції:

 • поперечна плоскостопість, коли знижується висота поперечної дуги;
 • поздовжня плоскостопість, коли ущільнюється поздовжній звід.

В окремих випадках негативні зміни захоплюють обидва зводи і утворюється комбінована плоскостопість, що доставляє сильний дискомфорт, який можна полегшити завдяки призначень лікаря - ортопеда. Як правило, в арсеналі рекомендацій лікарів присутній:

 • гімнастика при плоскостопості;
 • замість звичайного взуття носіння ортопедичних моделей.

Використання обох методів в комбінації дуже скоро дасть Вам найбільш виражений позитивний ефект.

Поперечна плоскостопість здатна привести до розвитку ще одного хворобливого стану - плоско-вальгусної деформації. Через слабкість зводу стопи відбувається його сплощення, що веде до підвищеного навантаження на пальці через яке вони також починають деформуватися.

Першим потрапляє під удар великий палець, який відходить в сторону з утворенням так званої «кісточки». Неприємності не обмежуються випираючим горбиком, до них додаються набряки, почервоніння і неприємні відчуття при ходьбі і в стані спокою.

За спостереженнями лікарів вальгусна деформація часто виникає після надягання незручних або занадто тісних туфель, тому підбір ортопедичного антивальгусного взуття - дуже ефективний метод лікування. Зарядка для вальгусної стопи, доповнена носінням правильно підібраних ортопедичних черевиків або туфель, здатна помітно пом'якшити негативні симптоми.

Вальгусною деформацією також називають зміни, при яких спостерігається Х-подібна постановка ступень. При цьому внутрішній край підошви ніг «провалюється», а відстань між внутрішніми краями щиколоток значно більше норми.

Подібні стани дуже небезпечні, оскільки не виявлена ​​вчасно деформація в дитинстві веде до захворювань суглобів в дорослому віці. Вчасно придбане і замінене в міру зростання ноги дитяче взуття при вальгусі, особливо в сукупності з фізичними вправами, максимально усуває небажані прояви і захищає від розвитку хвороби. Регулярна гімнастика при вальгусі у дітей прищеплює корисні звички, які збережуть здоров'я нижніх кінцівок і всього організму, в цілому, протягом усього життя.

Лікувальна гімнастика при плоскостопості: етап розслаблення

Базова схема ЛФК при плоскостопості включає дії для:

 • розслаблення;
 • зміцнення.

Вправи при плоскостопості проводяться для зміцнення м'язів не тільки стопи, але і гомілки, оскільки в опорно-руховому апараті людини підошовні кістки пов'язані з кістками гомілки за допомогою м'язів і зв'язок.

Перед тим, як почнеться зарядка для стоп при плоскостопості необхідно зняти надмірну напругу з литкових м'язів, які постійно зазнають підвищене навантаження при опорі на уплощенну підошву ніг. Для цього добре підходить такий самомасаж в положенні сидячи за допомогою гумового м'ячика з шипами або великих пальців рук:

 • покладіть щиколотку однієї ноги на стегно іншої;
 • на ділянці трохи нижче коліна нащупайте кістку гомілки і опустіть великі пальці руки на м'язи, що знаходяться позаду неї;
 • якщо використовується м'ячик, робіть їм кругові рухи, натискаючи на м'яз, одночасно обертаючи ступень;
 • після серії натискань перемістіть м'ячик нижче, продовжуючи обертання підошви;
 • при ручному масажі натискайте на м'яз подушечками великих пальців і просувайтеся вниз.

Вправи для стопМ'ячиком масажуйте м'яз 2 хвилини, руками - 1 хвилину, після чого поміняйте ногу і повторіть процедуру.

Після розслаблення гомілки приступайте до ніг:

 • покладіть гумовий м’ячик на підлогу і перекочуйте його підошвою від пальців до п'яти і назад протягом хвилини, потім поміняйте ногу;
 • напругу можна зняти і з використанням рук - обхопіть однією рукою п'яту і зафіксуйте її, а іншою рукою повертайте решту ступні вправо і вліво, по 10 разів в кожну сторону.

Після закінчення розслаблюючого етапу переходьте до укріплюючого.

Тренування при плоскостопості: етап зміцнення м'язів

Будь-який комплекс вправ при плоскостопості зміцнює поздовжні і поперечні підошовні м'язи, з'єднані з кістками і утворюють арку ступні.

Найбільш ефективні для того, щоб усунути поперечну плоскостопість, вправи мають власні назви:

 • Трикутник

Подумки намалюйте на Вашій стопі 3 точки - під великим пальцем, мізинцем і п'ятою, розташовані у вигляді трикутника. Притисніть ступню до підлоги, уявіть, що вершини трикутника потрібно поєднати і поворушіть ступнею. Вправа робиться без відриву пальців і п'яти від підлоги, при цьому тильна частина стопи підводиться і утворюється арка.

Тримайте м'язи в напрузі 3 секунди, потім розслабте підошву. Повторіть вправу 10 разів, по 3 підходи для кожної ноги.

 • Восьминіг

Візьміть скачаний в клубочок носок і сядьте на стілець або диван. Розслабте ступню, поставте її на підлогу і покладіть під неї носок. Постарайтеся підняти предмет стопою, але пальці повинні залишитися прямими. Коли Ви обхопите клубочок, потримайте ногу в напрузі, а потім розслабте.

Поверніть носок на місце і поміняйте ногу. Проведіть 3 підходи по 10 разів для кожної кінцівки.

 • Гусениця

Нескладна, але ефективна вправа, яке може включатися в комплекс ЛФК при плоскостопості у дітей. Прийміть сидяче положення і покладіть під п'яту носок або невелику матерчату серветку, що полегшуює ковзання. Тисніть пальцями на підлогу, намагаючись не згинати їх.

Зусилля веде до того, що формується висока арка стопи, а пальці і п'ятка зближуються. Потім розслабте пальці так, щоб вони витягнулися вперед. Цикл напруги і розслаблення ступні схожі на рухи повзучої гусениці.

Зробіть 3 підходи по 10 разів для кожної ноги.

 • Жаба

Щоб зменшити поздовжньо поперечну плоскостопість, вправи можуть робитися з дошкою невеликого формату або тонкою книгою в якості допоміжного снаряда.

Сядьте на стілець і опустіть носок стопи на дошку, а потім натисніть на її край, так, щоб вона підвелася, намагаючись не згинати пальці. Рух викликає збільшення арки ступні і формує фізіологічно правильний звід.

Повторіть по 10 разів на 3 підходи на кожну ногу.

 • Підтягування рушника

Деякі вправи від плоскостопості встигли стати класикою ортопедії, як, наприклад, захоплення пальцями ніг рушника або носової хустки і підтягування його під п'яту.

Тренуйтеся, не відриваючи п'яту від підлоги, а для ускладнення можна застосувати допоміжний пристрій, поставивши на край рушника гантелі або наповнену водою пластикову пляшку.

Вправи для стопЗа один цикл необхідно зробити 3 підходи по 10 разів для кожної ноги.

Завершувати заняття рекомендується вправою для розвитку м'язів гомілки:

 • прийміть сидяче положення;
 • зімкніть коліна і стопи;
 • натискайте однією стопою на іншу, намагаючись розгорнути їх всередину.

Зберігайте досягнуте положення 3 секунди, зробіть 3 підходи по 5 разів.

Вправи від плоскостопості для дітей і дорослих на початковій стадії повинні виконуватися 3 рази на тиждень, при 2-3 стадії - 5 разів. Досягнутий вже після перших тренувань результат набагато легше закріплюється, якщо одночасно купити ортопедичне взуття і носити її щодня.

Вальгусна стопа: вправи

Комплекс ЛФК для лікування вальгусної стопи кілька схожий з вправами при плоскостопості, оскільки проблеми мають спільне походження - слабкість зв'язок підошви.

Ортопеди рекомендують виконувати підтягування рушники та переміщення гумового колючого м'ячика за допомогою стопи. Оскільки діти краще сприймають інформацію в ігровій формі, то в тренування можна також включити:

 • збирання пальчиками ноги дрібних іграшок;
 • перекочування ступнею гумової або дерев'яної палиці;
 • ходіння по черзі на п'ятах і носочках;
 • ходіння на внутрішній або зовнішній стороні стопи.

Починати і закінчувати цикл вправ можна перекочуванням підошви з п'яти на носок.

Найбільш помітний ефект досягається і закріплюється на роки, якщо після виконання комплексу Ваша дитина одягне ортопедичні черевички або хоча б домашні тапочки з ортопедичними устілками.

Де купити

Якщо Ви або Ваша дитина регулярно виконуєте вправи при плоскостопості та вальгусній деформації стопи і хочете закріпити і поліпшити результати, то інтернет-магазин «Ортоп» буде радий запропонувати Вам всілякі моделі дитячого та дорослого ортопедичного взуття.

У каталозі на сайті представлене:

 • домашнє взуття;
 • вуличне взуття.

Всі моделі, як літні, так і зимові - легкі, витончені і добре виглядають на нозі.

Оплата можлива будь-яким, зручним для Вас способом. Доставка проводиться кур'єром (по Києву) або службою «Нова пошта» (Київ та регіони).

Слідкуйте за здоров'ям Ваших стоп, а ми Вам у цьому допоможемо!