Тонометр для вимірювання артеріального тиску - один з найважливіших приладів, який необхідно мати в кожному домі. І не тільки в будинку, але і в офісі. Важливість такої процедури, як своєчасне вимірювання тиску за допомогою тонометра, складно переоцінити. А недооцінка цього моменту надзвичайно небезпечна. Це може коштувати людині життя, або перетворити його в абсолютно безпорадного інваліда. Не дарма артеріальну гіпертонію називають «тихим вбивцею». Інсульт - грізне, підступне захворювання. І, на превеликий жаль, воно дуже сильно помолодшало за останні десятиліття. Зараз від нього не застраховані не тільки літні люди, а й ті, кому ще далеко немає і 40 років. У зоні ризику вже виявляються зовсім молоді люди - працівники офісів і навіть студенти. Цьому явищу є просте пояснення: стреси, перевантаження, неповноцінне і неправильне харчування, зловживання алкогольними напоями, куріння, сидяча робота, погана екологія, недостатній сон. У наш час багато з них перебувають у постійному страху що - аби не встигнути і, в результаті цього, живуть в постійному поспіху, який супроводжується непомірним нервовим напруженням. Саме тому, мати тонометр важливо не тільки в будинку, але і в кожному офісі.

Тонометр механічнийОсобливо важливо щодня контролювати артеріальний тиск тим, у кого є цукровий діабет. Завдяки тонометру, який знаходиться під рукою, людина має можливість довідатися про стан свого здоров'я в будь-який час дня і ночі, не відвідуючи лікаря і не викликаючи швидку допомогу. Наприклад, якщо ви погано почуваєтеся, у вас сильно розболілася голова, або у вас сталося запаморочення, ви завжди зможете тут же виміряти свій артеріальний тиск за допомогою тонометра і зрозуміти, чи потрібна вам термінова медична допомога. Як правило, у сучасної людини завжди «не доходять руки», щоб зайнятися своїм здоров'ям і вчасно попередити хворобу. Тому, без всякого збентеження і сорому, купіть тонометр і подаруйте його своїм рідним і близьким. Особливо, якщо це люди похилого віку. Такий вчинок покаже їм, наскільки вони вам дорогі і наскільки ви дбаєте про найголовніше для них - про їхнє здоров'я. Медична статистика стверджує, що більше 80% інсультів можна було б уникнути, якби потерпілі мали тонометр і регулярно контролювали свій артеріальний тиск. Профілактика будь-якого захворювання набагато доступніша, ефективніша і дешевша, ніж його лікування, а потім і реабілітація. А реабілітація після інсульту - одна з найскладніших. Необхідно врахувати, що після цього захворювання дуже мало кому вдається відновитися на всі 100% і повернутися до колишнього способу життя. Тому, регулярний контроль показників артеріального тиску є таким архіважливим для кожної людини. Якщо врахувати невисоку вартість тонометрів, термін їх служби (від 5 до 12 років і більше), то стає очевидним факт: тонометр повинен стати таким же звичним предметом в кожному будинку і офісі, як колись, свого часу, став термометр.

Які ж бувають апарати для вимірювання тиску?

Зараз існує багато видів тонометрів, але можна виділити основні:

1. Механічні.

Механічні тонометри складаються з манжети, помпи для накачування повітря (груші), манометра (циферблата), на якому відображаються результати вимірювання артеріального тиску. На відміну від електронних, механічні тонометри забезпечені ще фонендоскопом для прослуховування значень тиску і визначення частоти пульсу. Незважаючи на стрімкий розвиток різних технологій в наше століття, доктора різного профілю продовжують активно використовувати саме механічні тонометри, оскільки вони не дають похибки при аритмії або слабкому пульсі. Плюс до цього, манжети в таких пристроях передбачені, як дуже маленькі (навіть для новонароджених), так і дуже великі. Також їм не потрібна заміна батарейок, якщо ви вирішили взяти прилад з собою в дорогу. Але вимірювання тиску механічним тонометром вимагає певних навичок, хорошого слуху і буває не зовсім зручним для користування ним в домашніх умовах.

Тонометр омрон2. Електронні. Їх можна розділити на два типи:

1) напівавтоматичні;

2) автоматичні.

Напівавтоматичні тонометри забезпечені, як і механічні, манжетою і грушею. Але замість фонендоскопа у тонометра напівавтомата - електронний екран з кнопками управління, що робить його більш простим і зручним в процесі вимірювання тиску. Працювати він може, як від мережі, так і на батарейках. Такий тонометр досить точний в показаннях, компактний, а також забезпечений такими додатковими важливими функціями, як здатність запам'ятовувати час попереднього вимірювання артеріального тиску і визначення ритму серця. Але, люди дуже похилого віку можуть зіткнутися з труднощами при вимірюванні тиску, тому що потрібно накачати повітря в манжету за допомогою груші.

Автоматичні тонометри є найзручнішими в роботі для людей всіх вікових груп, тому що для вимірювання тиску людині не потрібна стороння допомога. Весь процес відбувається автоматично. Для того, щоб отримати більш точні результати, необхідно просто спокійно сісти, не рухатися і не розмовляти. Такий тонометр артеріального тиску компактний, а також має масу додаткових функцій: він може містити в собі індикатор аритмії, індикатори правильності накачування манжети повітрям і правильності її закріплення, може показувати час попереднього користування і середній результат декількох вимірів, а також багато іншого, в залежності від модифікації приладу. Такий апарат самостійно вимикається після завершення роботи. Якщо ви вирішили купити електронний автоматичний тонометр, то вам необхідно пам'ятати, що він вимагає дбайливого, делікатного поводження.

Зараз у продажу з'явився ще один різновид електронних автоматичних апаратів для вимірювання артеріального тиску - автоматичний тонометр на зап'ястя. Він не має манжета і просто кріпиться на зап'ясті, а на екран автоматично виводяться показники виміру. Щоб ці показники були найбільш точними, людина повинна сісти, розташувати руку з закріпленим приладом на рівні грудей, заспокоїтися і максимально розслабитися. Автоматичний тонометр на зап'ястя дуже зручний, адже тиск цим приладом можна виміряти завжди і в будь-якому місці, для цього не треба навіть роздягатися. До нього не треба підбирати манжети, він має дуже маленьку вагу і розмір, тому його можна брати завжди і всюди з собою.

І пам'ятайте: який б ви не вирішили купити тонометр в медмагазині Ортоп, його перевірка повинна відбуватися щорічно, навіть якщо ним ніхто не користувався. Тільки так можна мати впевненість, що прилад є максимально точним. Будьте здорові, бережіть себе і своїх близьких.