Комір Шанца - ортопедичний виріб медичного спрямування, який фіксує шийний відділ хребта. Його призначення полягає в лікуванні і профілактиці травм і захворювань (в тому числі, хронічних) в цій ділянці тіла, оскільки пристосування забезпечує спокій і тепло, які сприяють зменшенню болю і швидкому одужанню. В тому числі, такий комір для шиї виконує наступні завдання:Бандаж на шию: як працює, кому необхідний?

 • частково розвантажує шийний відділ хребта;
 • попереджає перенапруження м'язів шиї;
 • допомагає закріпити досягнуту корекцію після сеансів масажу і мануальної терапії;
 • коригує і покращує поставу:
 • прискорює відновлення шийного відділу після травм, операцій і захворювань.

Можна з повною впевненістю сказати, що шина Шанца покликана охороняти шию людини, адже це - сама рухлива частина хребта, що має при цьому слабкий м'язовий корсет, і тому вона дуже часто піддається пошкодженням. З найчастіших і одночасно підступних хвороб, які вражають шийний відділ людини, є остеохондроз.

Шийний остеохондроз - проблема сучасності. Все частіше і частіше від цієї недуги починають страждати молоді люди у віці до 40 років. Причина - в малорухливому способі життя, який міцно увійшов в життя більшості населення. Особливо ця тенденція спостерігається в містах і мегаполісах, де тривале сидіння на роботі і за кермом автомобіля по дорозі в офіс і додому сьогодні стало нормою.

Як результат - людина в ранньому віці отримує остеохондроз шиї і його постійними супутниками стають головний біль, оніміння пальців рук, шум у вухах, запаморочення, біль в шиї, погіршення зору, слуху, працездатності і якості життя, в цілому. Деякі з цих симптомів, не підозрюючи про небезпеку, люди намагаються пояснити для самих себе банальною втомою, або застудою. А в цей самий час, недуга починає впевнено прогресувати і чим далі, тим більше і більше серйозно загрожувати здоров'ю. Необхідно пам'ятати, що при остеохондрозі здавлюється хребетна артерія, яка живить мозок, а це цілком здатне привести не тільки до невралгії, втрати слуху і зору, але і до такого грізного захворювання, як інсульт.

Напрошується висновок: лікування шийного остеохондрозу необхідно починати відразу, як тільки з'явилися його перші ознаки. Зволікання тут може бути смерті подібно, або ж - інвалідності, оскільки захворювання не настільки безневинно, як може здатися на перший погляд. Адже сам хребетний канал досить вузький і легко пережимається при будь-якому тиску на нього, а в області шиї зосереджено безліч кровоносних судин і нервових закінчень, які різко негативно реагують на найменше здавлювання.

Виникає питання: як лікувати остеохондроз шиї.

Настійно рекомендуємо: при першій підозрі на захворювання, необхідно відвідати профільного лікаря, який поставить правильний діагноз і визначить, яких заходів слід вжити. Особливо, якщо Ви багато часу проводите в сидячому положенні, та ще нахиливши голову, то візит до лікаря потрібно зробити невідкладно, поки хвороба не пустила коріння, не дала важко виліковних ускладнень і не перетворилася на хронічну форму, яку можливо буде усунути тільки хірургічним шляхом. Залежно від тяжкості виявленої патології, людині зроблять призначення і порадять, який саме комір Шанца купити, оскільки виріб має свої різновиди. Отже, перш ніж відповісти на питання, як лікувати шийний остеохондроз, розглянемо, які існують види ортопедичних виробів для шийного відділу хребта.

 1. Бандаж на шию.

Модель м'якої фіксації, яка застосовується як в профілактичних цілях, так і на заключних стадіях реабілітації та лікування. Може служити, як головотримач, що знімає напругу з м'язів і зв'язок шийного відділу хребта, що попереджає появі спазмів і допомагає відновити всі функції в даній області. Як правило, виготовляється з м'якого матеріалу (поролону, наприклад), забезпечується липучками, за допомогою яких можна регулювати ширину вироби (тобто, його розмір). Він добре служить, в тому числі, літнім і фізично ослабленим людям, для підтримки їх голови в анатомічно правильному положенні.

Не можна не згадати про дитячі модифікації. Це і дитячий комір Шанца, і так званий молодими матусями «нашийник» - шийний комір для новонароджених, який призначають при травмах шийного відділу під час пологів, кривошиї, гіперзбудливості, неврологічних порушеннях і синдромі укороченого шиї.

 1. Корсет для шиї - ортопедичний комір, який, в залежності від моделі, має:

а) напівжорстку (помірну) фіксацію. Його застосовують при більш серйозних порушеннях, ніж в попередньому випадку, коли використовують м'який аналог.

Це можуть бути:Бандаж на шию: як працює, кому необхідний?

 • легке ушкодження хребців;
 • помірні дефекти м'язів і зв'язок;
 • деформації невеликого ступеня;
 • загострення хронічних недуг;

б) жорсткий корсет на шию. Служить для сильної фіксації при переломах без ускладнень і нестабільних станах шийного відділу хребетного стовпа. Найчастіше застосовується персоналом швидкої допомоги для тих, хто отримав травму голови або шиї, так як не дає можливості при транспортуванні здійснювані такі рухи, як: обертання, згинання та розгинання в області шийного відділу хребта.

Серед розмаїття корсетів, існує модель «Філадельфія», яку використовують в період реабілітації після операцій і серйозних травм, оскільки виріб повністю обмежує рухливість шиї.

Шийний остеохондроз. Лікування вдома.

Після відвідування поліклініки і проходженні обстеження, лікар призначає людині лікування. У разі, якщо хвороба не сильно запущена і не вимагає оперативного втручання, воно може включати в себе: носіння ортопедичного коміра, консервативне лікування (медикаментозну терапію) і фізіотерапію.

Купити комір Шанца можна в спеціалізованому медмагазині «Ортоп», де всі вироби мають тільки відмінну якість, гарантії та сертифікати. Тут Вас чекають: доступні ціни, унікальна можливість безкоштовно отримати кваліфіковану, професійну консультацію лікаря - ортопеда в мережі фірмових салонів, які знаходяться в Києві та інших великих містах України. Для цього, необхідно всього лише попередньо записатися на прийом.

В тому числі, фахівці з медичною освітою завжди готові вичерпно відповісти на всі Ваші запитання в телефонному режимі і допомогти додатковою порадою, щоб Ви уникнули помилки у виборі моделі і розміру.

Оплата можлива, як готівковим, так і безготівковим способом.

Доставка замовлень здійснюється якісно і в найкоротший термін:

 • по Києву - кур'єром та поштою;
 • в інші регіони України - сервісом «Нова Пошта».

Необхідно відзначити, що під час лікування вдома, пацієнт повинен дотримуватися правильного способу життя, який включає в себе лікувальну фізкультуру, чергування сидіння зі спеціальними вправами, обов'язкові прогулянки пішки, дотримання дієти і відмова від алкоголю і куріння, оскільки спиртні напої і тютюн порушують і збивають роботу всієї системи кровообігу.

Бережіть себе.