Наколінник - це фіксатор колінного суглоба, який є надійним засобом для профілактики і лікування захворювань і травм в цій ділянці тіла. Пристосування широко використовують з метою стабілізації і утримування коліна в необхідному положенні, а також підтримки його бічних зв'язок і меніска, оскільки дуже важливо, щоб наші ноги завжди були здорові. Адже від цього безпосередньо залежить наша здатність крокувати по життю далі. А як раз колінний суглоб, маючи складну анатомічну будову, витримує постійні підвищені навантаження не тільки під час пересування, а й під час підняття важких предметів, занять фізкультурою і спортом. Саме тому, він дуже часто піддається травмам і серйозним захворюванням.

Все про наколінникиЗ незапам'ятних часів люди знали про підвищену вразливість колінних суглобів, і тому використовували своєрідний бандаж для коліна, зроблений з смуги товстої шкіри і забезпечений для посилення металевою пластиною, як елемент обладунків, приблизно з ХІІ століття.

З тих пір, наколінники дуже видозмінилися, стали набагато зручніше і ефективніше. Вони відмінно допомагають полегшити і усунути біль, зняти навантаження, зберегти здоров'я суглоба, так як навіть невелике ушкодження в цій області може викликати масу важко виліковних ускладнень і принести масу неприємних клопотів.

Щоб цього не сталося, а захворювання не переходили у хронічну форму, необхідно використовувати пристосування для колінних суглобів. Тим більше, що в наші дні наколінники купити можна в будь-якому спеціалізованому медмагазмні. Однак слід пам'ятати, що вироби бувають різні, в залежності від того, для чого вони призначені.

Наприклад, бандаж на коліно використовують для підтримки, слабкої і помірної фіксації, щоб тільки трохи обмежити рухи суглоба. Як правило, ця модель виготовляється з м'яких, еластичних матеріалів, в нєї немає пластикових, металевих складових і ребер жорсткості, а доповненням можуть служити різні вставки з силікону, поролону і т.д. Застосовують, в основному, з метою лікування, профілактики захворювань та травм, а також - щоб уникнути рецидивів і ускладнень тих пошкоджень, які вже були отримані людиною раніше. Деякі модифікації мають зігріваючий ефект, завдяки якому активізується кровотік, і тим самим поліпшується процес загоєння. Найчастіше бандаж на колінний суглоб одягається дуже просто, як панчоху.

Зауважимо, що наколінники медичні, як і наколінники спортивні мають різні ступені жорсткості і можуть бути забезпечені такими додатковими елементами, як застібки, ремінці, жорсткі пластини, еластичні кільця.

Фіксатор колінного суглоба, який оснащений вставками з гнучкого пластику, металу, або ребрами жорсткості, правильніше буде називати: ортез на коліно. Це пристосування також поділяється на кілька видів:

  • напівжорсткі моделі, які частково обмежують бічні рухи, залишаючи без змін інтенсивність згинальних і розгинальних;
  • жорсткий ортез колінного суглоба роблять цілісним або роз'ємним, з жорсткими металевими ребрами і шарнірами. Такі вироби застосовують після складних травм або при загостренні хронічних недуг, з метою прискорення процесу реабілітації. Серед різноманіття різних наколінників існують пристосування, здатні зафіксувати постраждале коліно під певним, необхідним для кращого лікування, кутом нахилу.

Тутор на колінний суглоб (шина) організовує повну іммобілізацію постраждалої ділянки, завдяки потужним ребрам жорсткості і ременям. Це альтернатива гіпсовій пов'язці, що перешкоджає згинанню та розгинанню коліна, що може погано позначитися на відновленні його функцій. Накладення тутора рекомендовано при серйозних травмах, сильному загостренні хронічних захворювань, гострих запальних процесах, так як він забезпечує оптимальне положення для більш швидкого процесу реабілітації і загоєння. В тому числі, Тутори часто використовують для повного знерухомлення при транспортуванні хворих і травмованих людей.

Слід враховувати той факт, що одному й тому ж пацієнтові, на різних стадіях захворювання або травми, може знадобитися кілька видів ортопедичних пристосувань. І тільки лікар зможе визначити, який ортез на колінний суглоб купити необхідно для кожного конкретного етапу реабілітаційного періоду. А для щоденного користування, для профілактики або при наявності незначних порушень, придбати фіксатор можна і самостійно.

Якщо знадобився бандаж на коліно, купити його швидко, зручно і без проблем вийде, якщо Ви звернетеся в медмагазин «Ортоп», де співробітники з медичною освітою абсолютно безкоштовно дадуть Вам вичерпну, кваліфіковану і грамотну консультацію, щоб уникнути помилки у виборі. Зробити це можна, заглянувши в один з ортопедичних салонів фірми, розташованих в Києві і інших містах України, або ж - в телефонному режимі, зателефонувавши по одному з вказаних на сайті номерів. Всі вироби, від м'яких, еластичних бандажів і пов'язок до ортезів і туторів, мають тут найвищу якість, гарантії та сертифікати, так як закуповуються тільки у перевірених і добре зарекомендувавших на світовому ринку виробників. Це компанії з Німеччини, США, Іспанії, Росії, Китаю, Тайваню, України, Туреччини, Польщі, Франції, які постачають в «Ортоп» продукцію за прямими договорами, що приємно позначається на ціні.

Оплата можлива, як готівковим, так і безготівковим способом, на Ваш розсуд.

Доставка замовлень здійснюється в найкоротший термін:

  1. по Києву - кур'єром, або поштою;
  2. в інші регіони України - сервісом «Нова Пошта».

Слід звернути увагу, що ортопедичні наколінники - поняття узагальнене, що позначає місце кріплення, а не виконувану функцію. Тому, щоразу потрібно уточнювати, яка необхідна ступінь обмеження рухливості суглоба в кожному конкретному випадку.

Розрізняють такі фіксатори для колінного суглоба:Все про наколінники

  • лікувальні;
  • профілактичні;
  • лівосторонні і правосторонні;
  • післяопераційні;
  • фіксуючі;
  • реабілітаційні;
  • зігріваючі;
  • спортивні;
  • роз'ємні, компресійні.

Бандажі на коліно і ортези призначають в наступних випадках:

  • запальні захворювання колінного суглоба, артроз, артрит, синовіїт, бурсит з метою лікування і попередження цих захворювань, а також - зняття і зменшення болю;
  • післяопераційний і посттравматичний періоди, щоб скоротити час реабілітації;
  • нестабільність ( «розхитаність») суглоба;
  • для зняття підвищених навантажень при великій вазі, піднятті важких предметів, заняттях спортом, важкій фізичній праці і т.д.

Відзначимо, що для спортсменів розроблені спеціальні моделі, з урахуванням виду спорту, які, перш за все, носять захисну функцію і перешкоджають виникненню травм.

Матеріал, з якого виготовляють наколінники, найчастіше, комбінують з наступних волокон:

  1. Шерсть і бавовна - гігроскопічні і добре пропускають повітря. Але, в той же час, вони недовговічні, так як швидко втрачають свої властивості і зовнішній вигляд при частих праннях.
  2. Неопрен - синтетичний матеріал, що погано пропускає повітря, що може викликати попрілості і запалення на шкірі.
  3. Поліестер і еластан - відносяться до розряду найсучасніших волокон, що володіють хорошою еластичністю, довговічністю і легким відходом в процесі експлуатації.

Лікарі радять: як тільки Ви відчули біль в коліні, або у Вас будуть підвищенні навантаженні у вигляді роботи, тренування або активні фізичні вправи, що збільшують навантаження на суглоб, краще не баритися з придбанням спеціальних ортопедичних виробів.

Бережіть себе.