Подушка присутня в житті кожної людини. Але не всі розуміють що вона потрібна не тільки для комфорту. Якісна ортопедична подушка допомагає прийняти правильне положення. Тільки в цьому випадку людина зможе повноцінно відпочити і буде залишатися бадьорою протягом дня.

Ортопедична подушкаСпочатку вам може здатися дивним використання такої подушки, але до неї необхідно звикнути - через пару тижнів ви вже не захочете з нею розлучатися. Звичка засипати в правильному положенні сприятливо впливає не тільки на хребет, але і ліквідує недосип, неврози, стреси, а також наслідки гормональних збоїв.

Для того щоб вибрати для себе правильну подушку, варто звернути увагу на кілька характеристик, які описані в цій статті.

За допомогою ортопедичної подушки можна позбавити себе від безлічі проблем: безсоння, болів в поперековому відділі, кислотного рефлюксу або апное.

 

Як вибрати розмір

Якщо ви вирішили приділити увагу здоровому сну і купити ортопедичну подушку, варто уважно поставитися до вибору. Вона не повинна бути величезною - ідеальний розмір відповідає відстані між ліжком і шийним відділом. Людям, які звикли спати на спині, варто вибирати невеликі подушки (до 10 см), любителям спати на боці - трохи більше - до 12 см. А тим, хто любить спати на животі, краще зовсім відмовитися від неї або вибрати максимально плоску.

Неправильний вибір валиків може спровокувати збільшене навантаження на шийний відділ і збільшити ймовірність розвитку ускладнень.

Як вибрати наповнювач

На ринку медичної техніки широко поширені анатомічні ортопедичні подушки хвилеподібної форми, з валиками або виїмками і навіть з ефектом пам'яті - вони повторюють форму тіла.

Коли ви визначилися з формою, необхідно підібрати відповідний наповнювач. Ми розглянемо основні види:Наповнювач подушки ортопедичної

  • Гречана лузга. Відмінно приймає форму тіла, позбавляє від втоми і не містить синтетичних речовин. Зберігає прийняту форму, м'яко пружинить, і її легко провітрювати.
  • В'язкоеластичний піна. Допомагає побороти високий тиск. Була розроблена на замовлення NASA і після декількох доробок стала використовуватися в якості наповнювача для подушок. Застосовується при реабілітації після травм хребта і як засіб проти пролежнів.
  • Поліестер. Застосовується в якості наповнювача для подушок давно, відмінно зарекомендував себе на сучасному ринку. Виготовляється у вигляді волокон, має тривалий термін використання. Така подушка може прослужити більше 10 років.
  • Латекс. М'який і дуже пружний матеріал. Має відмінну якість за цілком доступну ціну.
  • Бамбук. Наповнювач з цього природного матеріалу прекрасно вбирає вологу, гіпоалергенний і має антибактеріальні властивості. У таких подушках не заводяться шкідливі мікроорганізми і пилові кліщі.
  • Екофайбер. Цей матеріал по своїх характеристиках вважається найбільш схожим на пух. Відмінними властивостями екофайбера вважаються простота в догляді, повітропроникність і екологічність. Він не накопичує пил, не вбирає запахи і відмінно підходить для використання дітьми.

Тепер ви знаєте як вибрати подушку, яка зможе зробити ваш сон спокійним і здоровим. Всі перераховані наповнювачі є гіпоалергенними і мають досить тривалий термін експлуатації.

Принцип роботи ортопедичної подушки простий - ергономічна форма і спеціальні наповнювачі допомагають усунути найпоширеніші проблеми з хребтом, а також проводять профілактику захворювань хребта.