Інгалятор для дітей і дорослих використовується для профілактики і лікування простудних і респіраторних захворювань. Принцип його дії полягає в розпиленні лікарського препарату, завдяки чому він здатний досягати нижніх дихальних шляхів. Це високоефективний засіб, який значно посилює терапевтичний ефект і дію ліків. Пристрій застосовується при багатьох захворюваннях.

Проте, перш ніж купити небулайзер і медикаменти до нього, необхідно ознайомитись з правилами використання, а також з'ясувати, які препарати протипоказані. Розглянемо ці питання докладніше.

Коли варто використовувати інгалятор

Існує безліч думок щодо того, коли варто застосовувати небулайзер. Але не варто вважати його панацеєю і застосовувати при найменшій прояві застуди. Однак є кілька простих правил:

Використання небулайзера виправдано лише тоді, коли можливості інших методів лікування повністю вичерпані і не приносять результату.

Даний прилад необхідно задіяти лише при захворюваннях, для лікування яких ліки повинні проникнути в альвеоли легенів.

Не варто самостійно використовувати небулайзер для лікування. Ми настійно рекомендуємо звернутися до лікаря, який надасть необхідні рекомендації і підбере дозування препарату.

Як і чим заправляти інгалятор?Небулайзер задіють для лікування цілого ряду захворювань:

  • бронхіти і бронхіальна астма;
  • муковісцидоз;
  • синусити;
  • хронічні захворювання легенів;
  • риніти;
  • пневмонії;
  • ларингіти.

Чим заправляти небулайзер при простудних захворюваннях

Нежить і кашель - найпопулярніші симптоми гострих респіраторних захворювань. Для їх лікування рекомендують використовувати антибактеріальні і протизапальні засоби. Щоб їх розвести, необхідно придбати спеціальний фізіологічний розчин.

Правильно підібрані ліки дозволяють ефективно боротися з різними симптомами, а також полегшують перебіг хвороби. Як розчин для інгалятора рекомендуються такі лікарські препарати:

  1. Бронхолітики - препарати, які сприяють розширенню трахеї, гортані і бронхів. Наприклад, Атровент або Вентолін.
  2. Муколітики - препарати, що сприяють більш легкому виведенню мокротиння з організму. Наприклад, Лазолван або Амбробене.
  3. Протизапальні засоби, такі як Пульмікорт або Прополіс.
  4. Засоби проти кашлю.
  5. Антисептичні препарати, наприклад Діоксидин або Фурацилін.
  6. Антибіотики - Гентаміцин, Ізоніазид та інші.

Увага! Перераховані препарати не є офіційною рекомендацією для лікування і вказані ознайомлювальних цілях. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем - в залежності від супутніх симптомів він призначить найбільш підходящі лікування. Самолікування може бути дуже небезпечно для здоров'я.

Як заправити інгалятор?

Щоб ультразвуковий небулайзер або пристрій іншого типу прослужили довго, необхідно дотримуватися ряду рекомендацій:

  • Перед і після кожного використання ємність для медичного препарату необхідно промити антисептичним розчином або водою, після чого насухо витерти.
  • Для додавання ліків в камеру, поверніть кришку проти годинникової стрілки.
  • Одягніть кришку і закрийте її, повернувши за годинниковою стрілкою.
  • Повітряна трубка одним кінцем приєднується до нижньої частини резервуара для медикаментів, а іншим - до розпорошувати блоку.
  • До верхньої частини кріпиться насадка для інгаляції або маска.

Як підготувати препарат для використання в інгалятори

Як і чим заправляти інгалятор?Компресорний небулайзер можна заправити як розчином лікарських трав, так і традиційними медичними препаратами. Розглянемо деякі рекомендації для кожного з них.

Лікувальні трави

Самостійно приготовані настоянки і розчини допускається застосовувати тільки в парових моделях інгаляторів. Для небулайзерів використовуються спеціальні готові засоби, які можна придбати в аптеці.

Існує безліч гомеопатичних засобів. На відміну від більшості традиційних препаратів, вони впливають на організм м'яко і не викликають побічних дій. Ультразвуковий інгалятор розпорошує розчин на найдрібніші частинки, завдяки чому він потрапляє в найвіддаленіші куточки дихальної системи.

Медичні препарати

Традиційні лікарські засоби не варто заправляти в компресорний інгалятор або пристрій іншого типу в чистому вигляді. Їх необхідно розбавляти фізіологічним розчином кімнатної температури, зазвичай в пропорції 1: 1. Підключення компресора і інгаляційної маски здійснюється після заправки пристрою.

Які засоби використовувати категорично заборонено

Будь-які розчини з вмістом олії та препарати, оскільки масляні краплі осідають на стінках бронхів і закупорюють їх.

Розчини з вмістом зважених часток, включаючи приготовані настої і відвари лікарських трав в домашніх умовах. Частинки потрапляють в дихальні шляхи і викликають додаткові проблеми, аж до запалень і набряку легенів.

Препарати, використання яких в небулайзерах прямо заборонено виробником апарату або ліки.

Щоб купити інгалятор за доступною ціною, відвідайте сайт медмагазина "Ортоп". Тут представлений широкий вибір моделей різних типів, а професійні консультанти з радістю допоможуть вам зробити правильний вибір.