Соляні світильникиВеликою популярністю серед людей, що ретельно стежать за своїм здоров'ям, користуються сольові лампи. Це простий спосіб поліпшити своє самопочуття без походів до лікаря і постійного прийому ліків. Давно відомо, що повітря, насичене негативно зарядженими іонами, впливає на самопочуття людини позитивно. При включенні лампи в кімнаті відбувається іонізація і природна стерилізація повітря, при цьому нормалізується мікроклімат.

Будова соляного світильника досить проста. Він складається з чотирьох компонентів:

 • підставка (найчастіше дерев'яна);
 • електричний шнур зі зручним вимикачем;
 • електрична лампа невеликої потужності (від 15 до 60 Ватт);
 • абажур, виготовлений з кристалічної солі.

Лікувальна дія починається при включенні приладу в мережу: від лампочки сіль нагрівається і насичує повітря негативними іонами. У будинку сольову лампу зазвичай ставлять в спальній або дитячій кімнаті, її можна використовувати як додаткове джерело світла або нічник. Іонізація приміщення дозволяє нейтралізувати негативний вплив комп'ютерів, телевізорів та іншої сучасної техніки.

З чого зроблені соляні світильники?

Соляні лампи виготовляються з кристалічної солі - унікального матеріалу, що не містить шкідливих домішок. Кам'яна сіль - це природний мінерал, що створювався природою протягом багатьох мільйонів років. Його бактерицидні властивості обумовлені великим вмістом хлористого натрію, що володіє здатністю знищувати бактерії.

Крім хлориду натрію, до складу кам'яної солі входять такі компоненти, як:

 • калій;
 • селен;
 • кальцій;
 • йод;
 • магній.

Колір лампи може змінюватися в залежності від вмісту в солі тієї чи іншої речовини. Наприклад, оксид заліза надає лампі приємний рожевий відтінок.

Як вибрати сольовий світильник?

Соляний світильникЯк вибрати соляну лампу, щоб отримати максимум користі від покупки? Для початку потрібно визначитися з розміром - чим масивніша сольова лампа, тим більшого лікувального ефекту можна досягти. Одного кілограму солі вистачає на 2-3 метра дальності дії пристрою.

Перед покупкою необхідно оглянути поверхню лампи і переконатися у відсутності глибоких тріщин і відколів. Колір солі може бути неоднорідним, присутність вкраплень говорить про наявність у складі корисних мінералів.

Залежно від смакових уподобань і дизайну інтер'єру можна вибрати будь-яку форму лампи. Для любителів класики підійдуть лампи у вигляді куба, кулі, піраміди або прямокутника. Дуже популярні світильники з необроблених шматків солі, наприклад у вигляді скелі.

Користь сольової лампи

Сольовий світильник при регулярному використанні допоможе підняти імунітет і значно посилить стійкість організму в період вірусів. Для чого потрібна сольова лампа:

 • у спальні дозволяє розслабитися і швидше заснути;
 • у робочому кабінеті сприяє концентрації уваги;
 • у вітальні допомагає зняти втому після робочого дня і знизити шкідливий вплив електричних приладів;
 • у дитячій кімнаті допомагає дитині міцно спати всю ніч, відновлюючи при цьому сили.

Де купити соляну лампу?

Щоб гарантовано отримати лікувальний ефект, вибирати сольову лампу потрібно тільки в спеціалізованих магазинах, наприклад в інтернет-магазині медтехніки Ортоп. Тут представлений широкий асортимент моделей, вироблених в Україні. Вони виготовлені з сертифікованої білої солі, видобутої в районі м. Соледар. Виробники соляних ламп дають гарантію на весь термін експлуатації при дотриманні основних правил використання приладу.