Що таке зволожувач повітря? Це прилад, який відноситься до розряду кліматичних установок і використовується для підвищення вологості повітря в приміщеннях.

Давайте розберемося все-таки, наскільки необхідний цей пристрій, для чого потрібен зволожувач повітря і який його вплив на навколишнє середовище.

Занадто сухе повітря негативно позначається на здоров'ї будь-якої людини, так як його слизові оболонки, що стоять на шляху проникнення бактерій і вірусів, в таких умовах пересихають, що в свою чергу, призводить до їх витончення. Це призводить до того, що істотно знижується захисна функція організму, його опірність ГРВІ, грипу, виникненню і розвитку фарингіту, бронхіту та інших захворювань дихальної системи. Коли дере в горлі, з'являється легке покашлювання, закладений ніс (особливо вранці, після нічного сну), відчувається сухість і стягнутість шкірних покровів, все це вказує на перші ознаки підвищеної сухості повітря. Особливо важливий цей показник для приміщень, де перебувають діти.

Зволожувач повітряТреба враховувати і те, що волога випаровується не тільки організмом людини, її активно втрачають і домашні вихованці, і рослини. Також, низька вологість негативно впливає на вироби з дерева, паперу та інших більш-менш гігроскопічних матеріалів, що призводить до їх псування (музичні інструменти, книги, картини, меблі і т.д.).

Щоб уникнути всіх цих неприємностей, виникає питання: як зволожити повітря в квартирі. Адже, добре відомо, що людина складається з води на 70% і, що цей елемент - основа для нормального функціонування всіх органів і систем організму.

Тому, рекомендована фахівцями, вологість в приміщенні повинна бути не менше 40-60%, в залежності від пори року. У холодні місяці цей показник може перебувати в межах 30-45%, а в теплі - всі 60-65%. Наприклад, відомий доктор Е. О. Комаровський вважає, що оптимальна вологість в приміщенні, де знаходиться хвора ГРВІ дитина, повинна становити 70-80%. Поряд з цим, як показує практика, вологість в приміщеннях зазвичай становить не більше 20-25%.

Щоб відповісти на поставлене запитання, як зволожити повітря в кімнаті, особливо де перебувають діти і дорослі, схильні до захворювань органів дихання, треба, перш за все, з'ясувати, як вибрати зволожувач повітря і які їх види пропонують зараз виробники.

На даному етапі, можна виділити наступні типи апаратів:

1. Ультразвуковий зволожувач повітря - прилад нового покоління.

Принцип роботи: під впливом ультразвукових коливань на воду, вона утворює холодний пар, що нагадує туман, завдяки якому і зволожується повітря.

Вважається найпоширенішим з усіх, застосовуваних у побуті, через низку переваг:

 • відсутність шуму, або його дуже низький рівень під час роботи;
 • мінімальне споживання електроенергії;
 • контролювання і регулювання рівня вологості;
 • висока продуктивність;
 • ергономічність;
 • наявність додаткових функцій: ароматизація, розпорошення вологи в різних напрямках, додаткова можливість очищення води і її підігріву, іонізація, автоматичне відключення, підсвічування, різні датчики для зручності в експлуатації і т.д.

Зволожувач повітря домаНедоліки: прилади дуже вимогливі до якості води.

Існують зручні портативні моделі, які можна брати з собою в подорожі, відрядження, на роботу і дачу.

2. Паровий зволожувач повітря. Або - зволожувач повітря гарячої пари.

Працює за наступним принципом: вода, розташована в ємності, за допомогою електродів, або тенів, підігрівається до стану пара, що виходить назовні і зволожує приміщення.

Переваги даних апаратів полягають в наступному:

 • зволоження відбувається дуже інтенсивно, і відносна вологість швидко може досягти позначки 100%;
 • можливість ароматизації, дезінфекції повітря за допомогою ароматичних ефірних масел;
 • гігієнічність, так як при нагріванні води до стану пара, ємність одночасно стерилізується, і в ній гинуть всі хвороботворні мікроорганізми;
 • не залежать від якості води, як ультразвукові моделі.

Недоліки:

 • під час експлуатації, необхідно дотримуватися особливої ​​обережності, розташовувати прилад в місцях, не доступних для дітей і тварин;
 • необхідне оснащення гігрометром, так як повітря може швидко перенасититься вологою;
 • утворення конденсату на поверхні навколишніх предметів, внаслідок підвищеної вологості;
 • відносно велика витрата води і електроенергії;
 • спостерігається невеликий шум під час закипання води;
 • необхідна регулярна чистка від накипу.

3. Традиційний зволожувач повітря.

Його ще називають природним, класичним. А також - зволожувач повітря холодного пара.

Робота такого апарату заснована на роботі вбудованого вентилятора, який проганяє повітря через вологу губку (картридж). Така губка (картридж) служить своєрідним фільтром, як правило, обробленим антисептичним матеріалом. Це дозволяє очистити воду, що використовується для зволоження повітря, не тільки від шкідливих бактерій і мікроорганізмів, але і від великих часток пилу. Тому, якщо виникло питання, як зволожити повітря найбільш безпечним способом, то відповіддю стане саме цей прилад, який має наступні незаперечні переваги:

 • в процесі експлуатації, неможливо створити сильно підвищену відносну вологість;
 • доступна ціна;
 • мала кількість споживаної електроенергії;
 • підходить для приміщень більшої площі, ніж попередні аналоги;
 • безпеку за рахунок холодної пари;
 • не має вимог до якості води, можна набирати в бак звичайну водопровідну.

Традиційний зволожувач повітряМає деякі недоліки:

 • повільний, поступовий процес зволоження;
 • при роботі, вентилятор в деяких моделях може створювати достатній шум;
 • необхідність регулярної заміни фільтрів і чищення від нальоту стінок посудини;
 • ефективність роботи залежить від умов навколишнього середовища.

Слід зазначити, що багато апаратів даного типу оснащені іонізаторами, які надають повітрю особливу чистоту і свіжість.

Виходячи з вищесказаного, можна, з повною упевненістю, сказати: рішення купити зволожувач повітря буде правильним у всіх відносинах.

Медмагазін «Ортоп» пропонує Вашій увазі широкий модельний ряд різноманітних таких приладів. Всі вони мають найвищу якість і гарантію, користуються найбільшою популярністю і попитом у населення. Якщо ви вагаєтесь, який зволожувач повітря вибрати - на Ваш розсуд, можна отримати кваліфіковану, професійну консультацію, в телефонному режимі, або Вам її нададуть в мережі наших фірмових магазинів, які знаходяться в Києві та інших великих містах України. Фахівці завжди готові вичерпно відповісти на всі Ваші запитання, вони охоче нададуть допомогу у виборі виробу, розкажуть який зволожувач повітря краще і максимально відповідає Вашим вимогам.

Медтехніка, яку пропонує наш інтернет - магазин передбачає розрахунок, як готівковим, так і безготівковим способом.

У найкоротші терміни здійснюється безкоштовна доставка замовлень по Києву і сервісом «Нова Пошта» - в інші регіони України.

На закінчення, можна сміливо зробити однозначний висновок: користь зволожувача повітря величезна, і переоцінити її досить важко. Ваша прекрасно функціонуюча дихальна система, Ваші дітки, краса волосся і нігтів, сяйво доглянутої шкіри будуть говорити самі за себе.

Команда фірми «Ортоп» бажає Вам і Вашим близьким міцного здоров'я і чарівної краси. Бережіть себе.