Сьогодні тонометр необхідний в кожному будинку так само, як і термометр. Тому що, контроль артеріального тиску, в наші дні - питання життя і смерті. Адже, смертність від гіпертонії і серцево - судинних захворювань, зараз, займають перше місце в усьому світі. Левова частка таких нещасть відбувається в результаті інсульту, або серцевого нападу. Причому, багато хто з них відбуваються раптово. Саме тому, інсульт отримав назву «тихий вбивця». Він може підкрадатися непомітно, оскільки підвищення і скачки тиску багато людей просто не помічають і не відчувають, а запаморочення і головний біль списують на втому, остеохондроз і недостатній сон. Разом з тим, інсульт - грізне і небезпечне захворювання, здатне привести до летального результату, або миттєво зробити людину знерухомлених інвалідом. Причому, ця хвороба часто погано піддається лікуванню, а процес реабілітації досить важкий і довгий. Слід пам'ятати про те, що, незважаючи на всі зусилля, далеко не всі пацієнти, які перенесли інсульт, повертаються до повноцінного життя і відновлюють всі функції свого організму. Також, необхідно враховувати той факт, що хвороба сильно помолодшала за останні роки. Зараз, зовсім молоді люди з серйозними серцево - судинними проблемами - далеко не рідкість.
   Запобігти таким неприємностям дуже просто. Досить купити тонометр, який продається в будь-якому медмагазині і регулярно проводити вимірювання артеріального тиску. Особливо, це стосується людей, що входять до групи підвищеного ризику, які мають спадкову схильність до гіпертонії та інших патологій серцево - судинної системи. А також - ведуть нездоровий спосіб життя, мають напружений графік роботи, мало відпочивають, неправильно харчуються і мало рухаються. Їм обов'язково необхідний тонометр, який завжди повинен знаходитися під рукою і може, в якій - то момент часу, буквально врятувати життя. Адже, тоді людина буде в змозі сам стежити за своїм здоров'ям і здоров'ям своїх близьких, не втрачаючи часу, нервів і сил в чергах поліклінік.
      Щоб Вам не помилитися з вибором, рекомендуємо звернутися в медмагазин «Ортоп», де не тільки представлений широкий вибір різних апаратів для вимірювання артеріального тиску, що відповідають будь-яким потребам, а й є відмінна можливість безкоштовно отримати кваліфіковану, професійну консультацію. Зробити це можна в телефонному режимі, або в мережі фірмових салонів, які знаходяться в Києві та інших великих містах України. Фахівці з медичною освітою вичерпно дадуть відповідь на всі Ваші запитання і допоможуть порадою. Всі вироби тут мають найвищу якість, це підтверджується сертифікатами і гарантіями.
Оплата можлива, як готівковим, так і безготівковим способом.
Доставка замовлень здійснюється якісно і в найкоротший термін:
1) по Києву - кур'єром;
2) в інші регіони України - сервісом «Нова Пошта».

   Нижче, ми розповімо про причини того, чому якісний сертифікований прилад може показувати невірний тиск і як це виправити.
   Але, для початку, давайте ознайомимося з тим, які бувають види тонометрів, і які з них краще придбати, щоб уникнути біди.Механічний тонометр
 1. Тонометр механічний.
   Механічні тонометри складаються з манжети, груші для накачування повітря, манометра (циферблата), на якому відображаються результати вимірювання артеріального тиску. Забезпечені фонендоскопом для прослуховування значень тиску і визначення частоти пульсу. Незважаючи на наявність просунутих електронних аналогів, лікарі продовжують активно використовувати механічні апарати, оскільки вони не дають похибки при аритмії або слабкому пульсі. Та й манжети в таких пристроях передбачені абсолютно різних розмірів. Плюсом є також те, що їм не потрібна заміна батарейок, якщо необхідно взяти прилад з собою в дорогу.
Мінус: вимірювання тиску вимагає певних навичок і знань, гарного слуху і буває не зовсім зручним для користування, якщо людина робить замір самому собі, без допомоги інших.

2. Тонометр електронний.
 Буває двох типів:
а) тонометр напівавтомат;
б) тонометр автоматичний.

   а) як і механічний прилад для вимірювання тиску, напівавтоматичні апарати забезпечені манжетою і грушею. Але, замість фонендоскопа вони мають електронний екран з кнопками управління, що робить їх більш простими і зручними в експлуатації. Робота можлива, як від мережі, так і за допомогою батарейок. Тонометр досить точний, але плюс до цього ще й компактний, має додаткові важливі опції: здатність запам'ятовувати час попереднього вимірювання артеріального тиску і визначення ритму серця.
Мінус: люди дуже похилого віку і фізично ослаблені можуть зіткнутися з труднощами при накачуванні повітря в манжету за допомогою груші.

Автоматичний тонометрб) автоматичні тонометри - найзручніші для людей всіх вікових груп, тому що для вимірювання тиску людині не потрібна стороння допомога. Весь процес відбувається автоматично.
  Такий апарат для вимірювання тиску має маленькі габарити і безліч додаткових функцій. Він може:
- містити в собі індикатор аритмії, індикатори правильності накачування манжети повітрям і правильності її закріплення;
- показувати час попереднього користування і середній результат декількох вимірів, а також багато іншого, в залежності від модифікації приладу.
Самостійно вимикається після завершення роботи.
Мінус: вимагає дбайливого, делікатного поводження. Якщо працює на батарейках, необхідна їх періодична заміна.

   Найсучасніша модель електронних автоматичних апаратів для вимірювання артеріального тиску - автоматичний тонометр на зап'ястя. Цей прилад не має манжети, а при вимірі, на екран автоматично виводяться показники тиску.
   Автоматичний тонометр на зап'ястя дуже зручний, адже з ним так просто дізнатися, що у людини підвищений тиск, для цього не треба навіть роздягатися. Манжета тут не потрібна, апарат має дуже маленьку вагу і розмір, тому його можна брати завжди в дорогу, на роботу і в подорож.


   При користуванні будь-яким тонометром, виникає закономірне питання: як виміряти тиск максимально правильно? Які бувають причини невірних показників на циферблаті приладу і як це виправити?
1. Перед тим, як зробити замір, необхідно трохи відпочити, заспокоїтися і розслабитися. Потім, зручно влаштуватися на стільці, дивані, або в кріслі і спертися на його спинку.
2. Під час процедури, не слід розмовляти і рухатися. Сидіти слід прямо, не схрещуючи рук і ніг. Особливо, якщо Ви користуєтеся електронним апаратом. Інакше, показники можуть виявитися завищеними на 10 - 15 одиниць.
3. Дуже важливо, щоб манжета для тонометра підходила за розміром і була правильно одягнена. Для цього, вона повинна розташовуватися на 1-2 см. Вище ліктя і щільно прилягати до шкіри. Якщо манжета не підходить за розміром, то:
- в разі, якщо вона мала, показники будуть завищені;
- якщо велика, навпаки - занижені.
4. Закріплена на руці манжета повинна знаходитися на рівні серця. Руку слід покласти на стіл, або підлокітник, тому що якщо вона буде висіти вздовж тіла, або вимушено перебувати у висячому положенні, то показник тиску може бути трохи завищений.
5. Необхідно стежити за тим, щоб повітря в манжету накачувався в достатньому обсязі.
6. Щоб отримати максимально точний результат, багато лікарів рекомендують вимірювати тиск кілька разів (краще три) і обов'язково спочатку на одній руці, а потім - на інший. Середнє арифметичне значення і буде найбільш точним. Але, при цьому, слід враховувати, що між вимірами має пройти 3-5 хвилин, щоб судини відновилися, і в них відновився нормальний кровотік. Для літніх людей, у яких судини слабкіше, це може зайняти 10-15 хвилин.

   Крім вище перерахованих причин, на показники, які відображаються на дисплеї тонометра, можуть впливати і чисто технічні моменти:
- експлуатація приладу суперечить інструкції, яка до нього прикладена;
- не вставлені батарейки, або закінчився їх термін придатності.

   Також, треба пам'ятати про те, що кожен апарат для вимірювання артеріального тиску повинен проходити перевірку раз на рік, навіть в тому випадку, якщо їм ніколи не користувалися.
   Відзначимо, що людям, у яких є цукровий діабет, особливо необхідно стежити за показниками свого артеріального тиску, так як ця хвороба дуже негативно впливає на стан судин організму.

   На закінчення, слід зауважити, що знижений тиск (менше, ніж 90 на 60) також створює загрозу здоров'ю, самопочуття людини різко погіршується. Виникає слабкість, сонливість, запаморочення, аж до втрати свідомості, істотно знижується працездатність. Також, необхідно знати, що низький артеріальний тиск може сигналізувати про серйозні неполадки в організмі. Так можуть проявлятися: хронічна втома, захворювання ендокринної та вегетативної нервової системи і т.д. Якщо вчасно звернути увагу на нездужання, можна уникнути розвитку недуг і переростання їх в хронічну форму, коли боротися з ними стає важче у багато разів.
   Команда «Ортоп» бажає всім міцного здоров'я. Бережіть себе і своїх близьких.